Újbuda - Budatétény 4:1 2013.03.30

Rangadónak indult, de nem lett az az első és a második helyezett csatája a BLSZ3. 2. csoportjában.

Az első félidei gyors gólváltás után, az Újbuda a második félidőben 10 perc alatt megmutatta a Budatéténynek, hogy ki van otthon. A hazaiak többek között Turi Ákos remek játékának köszönhetően könnyedén nyertek és két pontra megközelítették ellenfelüket a tabellán.

A mérkőzés menete:

2’ Egy 16-oson belüli buktatás után tizenegyeshez jutottak a vendégek!

A büntetőt Bodnár Roland vágta a hálóba. 0:1

9’ Nem tartott sokáig a budatétényi öröm. Maczó Sándor jobb oldali szabadrúgása után Nyéki Márk fejelt 8 méterről a hálóba. 1:1

30’ Turi Ákos(Újbuda) egy bedobás után lőtt szélről, 13 méterről, labdája kevéssel ment a hosszú sarok mellé.

38’ Chevriat Zsolt(Budatétény) rúgta el a labdát a 16-osnál a kimozduló kapus mellett, de Baranyai Gyögy a jobbhátvéd érkezett és megmentette csapatát a góltól.

43’ Egy kirúgás után Turi Ákos a félpályáról megindulva jutott el helyzetig, de 14 méterről nem tudta el rúgni a kapus mellett a labdát.

II. félidő

50’ Danyi Norbert(Újbuda) lőtt 18 méterről, Kiss Tamás szögletre ütötte a bal sarokba tartó labdát.

51’ Turi Ákos a félpályától végigvitte a labdát a a tizenhatosig, becsapta az utolsó védőt egy csellel, majd magabiztosan a kapuba bombázott. 2:1

56’ Turi Ákos hatalmas labdát adott Danyi Norbertnek, aki átverte a kapust, majd 14 méterről a kapuba lőtt.

3:1

59’ Egy előrerúgott labda után Turi Ákos 16 méterről parádésan emelte át a kimozduló budatétényi hálóőrt.

4:1

Gyakorlatilag 10 perc alatt eldöntötte a rangadót az Újbuda!

66’ Nagy Dániel(Budatétény) lőtt szépen 17 méterről kevéssel a kapu fölé.

75’ Chevriat Zsolt(Budatétény) jobb oldali beadását Barabás Bence lőtte centikkel mellé.

78’ Maczó Sándor lőtt kapura a jobb oldalról, labdájába Bodnár Roland a Budatétény védője belecsúsztatott fejjel, így a labdát Kiss Tamásnak kellett óriási bravúrral védenie. Sikerült.

85’ Maczó Sándor adott be jobbról, a csereként beállt Simon Gellért robbant a labdára és 7 méterről kevéssel lőtt a kapu mellé.

A mérkőzés osztályzata a PestiFoci szerint: 6

A félidők eleje nagyon jó volt., gyakorlatilag mind az 5 gól ekkor esett. Az első félidő kicsit a korai gólok után kissé visszafogott lett, a második pedig a 60. perc után izgalommentessé vált. Szép gólokat és jó egyéni teljesítményeket láthattunk.

A mérkőzés legjobbja a PestiFoci szerint Turi Ákos lett.

A gyors, robbanékony csatár két gólt is vállalt, valamint egy parádés gólpasszt is sikerült adnia. Méltán lett ő a mezőny legjobbja.

A képekkel egy kis technikai problémánk akadt, de ami késik nem múlik, este pótoljuk.