FC Pifu'04 - AFC Soroksár II. 2:0 2013.03.16

pifu-afc-soroksar

A mérkőzés meglehetősen hideg időben kezdődött. Amikor a csapatok útjára indították a labdát a hőmérő higanyszála  –2°C-ot mutatott.

Összeállítások: ITT!

A meccset a hazai csapat kezdte aktívabban. Folyamatosan letámadták a Soroksár védőit, és ezzel sokszor zavarba hozták őket.

Az első nagy Pifu helyzet a 8. percben volt, amikor egy gyors támadást követően a labda Nagy Ferenc elé került, aki egy az egyben állt a kapussal szemben, de végül kimaradt a helyzet.

A hazaiak egymás után alakították ki a helyzeteket, de a befejezésekbe sorra hiba csúszott.

A 14. percben például Jóni Attila ment el védője mellett a szélen, miután tisztára játszotta magát lőtt, de labdája nem talált kaput.

A Soroksár nem tudott kiszabadulni a szorításból, ha meg is tudták szerezni a labdát, azt rendre előre vágták, így az folyton visszakerült a vendégcsapathoz.

A 16. percben  Nagy Ferenc(Pifu) hibázott ziccert, majd egy perccel később Farkas Miklós(Pifu) lőtt kapufát!

A 20. percben megtört a jég. Egy szöglet után Ináncsi László(Pifu) lőtt kapura, a labdát Dudás Tibor még ki tudta ütni, de a kipattanó labdát Farkas Miklós a hálóba fejelte! 1:0

A gól után a hazai csapat kicsit visszavett a nyomásból, így a Soroksár is kicsit feljebb tudott jönni.

A 23. percben az oldalvonal mellett szabadrúgáshoz jutottak a vendégek. Kiss Gábor élesen belőtt labdáját Fábián kapus a mezőnybe bokszolta.

A 25. percben Ináncsi László elé került egy lepattanó labda, de gyönyörű lövését védte a Soroksár kapusa.

A 43. percben ismét egy szép helyzet adódott, de a gyors Pifu kényszerítőnek végül nem lett eredménye.

Az első félidőről elmondható, hogy a hazai csapat akarata érvényesült, de a helyzetkihasználásuk hagyott némi kívánnivalót. A Soroksár a múlthéthez képest egy másik arcát mutatta, nyoma sem volt a labdajáratós, magabiztos focinak.

A szünetben mindkét csapat cserélt. Pályára lépett a hazaiak gólerős játékosa Szabó Lajos is, aki meglepetésre nem szerepelt a kezdő tizenegyben.

A 46. percben rögtön egy 13 méteres lövésből meg is döngette a kapufát a csereként beállt csatár.

Kevesebb helyzet volt a második félidőben, a Pifu nem erőltette annyira a támadásokat, a Soroksárnak pedig nem nagyon akart menni a játék.

A 68. percig kellett várni az újabb nagy helyzetre: Szabó Lajos fejesét bravúrral ütötte szögletre Dudás Tibor.

A 71. percben már a Soroksár kapusa is tehetetlen volt. Szabó Lajos egyedül vezette a kapu felé a labdát, majd kissé kisodródva, 18 méterről a kilépő portás felett a kapuba emelt!
Szépségdíjas találat volt. 2:0

Ezt követően igazán nagy helyzet már nem volt a mérkőzésen.  Így magabiztos hazai győzelem született!

A mérkőzés osztályzata a PestiFoci szerint: 5

Az első félidő kifejezetten izgalmas volt, köszönhetően a Pifu csapatának. Jó volt az iram és sok helyzetet láthattunk! A második félidőben visszavett a hazai csapat, így a mérkőzés is leült kissé. A második gól után sok szabálytalanság tarkította a meccset, amely nem tett jót az összképnek.

A mérkőzés legjobbja a PestiFoci szerint Dudás Tibor lett!
Ő tartotta a lelket a vendégcsapatban, több nagy bravúrt is bemutatott. A gólokról nem tehetett, mindkét esetben kiszolgáltatott helyzetben volt.