Vasas: Szatmári - Görgényi, Lucas, Recklet, Katona - Hohmann, Cseke, Thiago (Nikolov 77'), Popovics (Bobo 59')-Szilágyi (Ádám 46'), Wilson

Cegléd: Miski – Robson, Miklósvári, Makrai, Farkas I. – Nagy L. (Kiss T., 75') – Markó, Kenderes, Szkunc – Medgyesi L. (Csurka Á., 71'), Kormos (Bata, 80')
Vezetőedző: Ványi Zsolt

Sárga lapok: Popovics (59'), Hohmann (89') ill. Markó (73')
Kiállítva: Robson (43') (2.sárga után)

Gólszerzők: Katona (2) (45',71'), Ádám (68') ill, Kormos (14')

A mérkőzés borongós időben kezdődött, ám szerencsére az eső megkímélte a Fáy utcába kilátogató publikumot.

A ceglédiek indították útjára a labdát, a mérkőzést viszont a Vasas kezdte agilisabban. Rendre letámadták ellenfelüket, ennek köszönhetően ki is alakítottak egy hatalmas ziccert, amit Szilágyinak nem sikerült értékesítenie.

A kihagyott helyzet megbosszulta magát! Egy felívelt labdát követően megingott a Vasas védelme, amit  Kormos használt ki. Első lövését Szatmári kapus még bravúrral hárította, de az ismétlésnél már ő is tehetetlen volt. (0-1)

A gólt követően a Vasas játéka visszaesett, és rendre hiba csúszott az átadásaikba. A vendégcsapat pedig rutinosan folytatta kontrajátékát, amivel időnként kellemetlen perceket okoztak a piros-kék védelemnek.

Az első félidő középső harmadában a mezőnyjáték dominált, komoly helyzetet egyik csapat sem tudott kialakítani. Nem úgy a 43. percben amikor egy Vasas szögletet követően Jacob Wilson szerzett meg egy lecsorgó labdát a ceglédi tizenhatos sarkánál, majd tolt rajta egyet, de érkezett a vendégek védője Robson és szabálytalankodott vele szemben. Bognár Tamás játékvezető habozás nélkül a büntető pontra mutatott, majd felmutatta a sárga lapot Robsonnak, akinek ez már a második volt, így idő előtt mehetett zuhanyozni.

A labda mögé a Vasas fiatal csapatkapitánya, Katona Máté állt, aki higgadtan értékesítette a jogosan megítélt tizenegyest. (1-1) Ezt követően a játékvezető véget is vetett az első felvonásnak.

A második félidőre változtatott a hazai csapat német mestere. Nem jött ki az öltözőből Szilágyi Péter, a helyét pedig Ádám Martin, a Vasas Kubala Akadémia ifjú növendéke vette át.

A játékrész elején a fővárosi csapat megpróbált fogást találni a 10 emberre fogyatkozott ellenfelén, de ez nem nagyon sikerült. Hiába birtokolták többet a labdát, csak helyzetecskékig jutottak. Ezt látván ismét cserére szánta el magát Dirk Berger, és behozta a Vasas szurkolók egyik nagy kedvencét Bobót, ezzel is erősítve a hazaiak támadó szekcióját. Ezután már egyre nehezebben tudták tartani a ceglédiek a Vasas játékosokat, és sokszor csak durva faultokkal tudták megállítani a támadásokat.

Egyre inkább kezdett érni a hazai csapat második találata. Olyannyira, hogy a 68.percben egy pontrúgást követően a kipattanó Lucashoz került, aki visszalőtte azt a kapu irányába, a labdába Ádám Martin kanalazott bele, így az a kapust átverve a hálóba vágódott.(2-1)

Ezt követően a Cegléd kissé megrogyott, a Vasas pedig rutinosan járatta a labdát, és igazán ekkor kezdett meglátszani, hogy a piros-kékek emberelőnyben futballoznak. A második gól sokkal felszabadultabbá tette a hazai csapatot, ennek következtében nagyon szép támadásokat láthattak a kilátogató szurkolók.

Az egyik ilyen támadásnál Ádám Martin vitte le az alapvonalig labdát, ezt követően középre adott, Katona Máté érkezett és megszerezte második gólját a találkozón. (3-1)

A meccs hátralévő részében már nem történt érdemleges esemény, így a Vasas behúzta a 3 pontot! A mérkőzés lefújása után együtt ünnepeltek a szurkolók a csapattal!  Angyalföld tartja a lépést a Békéscsabával!

Nyilatkozatok:

Dirk Berger:A Cegléd egyetlen helyzetéből képes volt gólt szerezni, szerencsére, akárcsak a Siófok és a Putnok ellen, most is képesek voltunk három gólt lőni. Ezen az úton kell továbbmennünk.
Ványi Zsolt:Ahhoz még nem elég erős a csapatom, hogy egy egész félidőt eredményesen játsszunk le az emberelőnyben futballozó Vasas ellen.