KISE - Budakeszi LA 4:1 2013.03.02

{besps}meccsek/kise-budakeszi-la-20130302{/besps}

Jobb formában lévő és erősebb csapat benyomását keltette a KISE ezen a meccsen, de a Budakeszi is számtalanszor megmutatta, hogy nem egy rossz alakulat, vannak köztük tehetséges játékosok. A 2. félidő elején például még arra is lehetett gondolni, hogy esetleg a vendégcsapat elviszi a 3 pontot. Ennek a játékrésznek az első 10 perce abszolút az övék volt, viszont a meccs nagy részében inkább a KISE irányított, amely végül sok helyzetet kidolgozva, szép gólokat szerezve megérdemelten nyerte meg a meccset!

Öszzeállítások: ITT

A mérkőzés menete:

5’ Kiener Tamás(KISE) lépett ki a védők közül, majd 15 méterről lőtt, Mikolás Tibor fogta a középre tartó labdát!

15’ Tóth Ákos(KISE) kapott szép labdát balról a 16-oson belülre, átvette, majd 12 méterről úgy lőtt a kapuba, hogy a labda a felső lécről pattant a hálóba! 1:0

19’ Németh Antal(Budakeszi) lőtt jobbról, 13 méterről, Göblyös Bence fogta az erős, de középre tartó labdát.

21’ Nagy Csaba adott be jól Tóth Ákosnak, aki 12 méterről a kapu mellé lőtt.

26’ Kis-Czakó Máté(KISE) lőtt 16 méterről nem sokkal a jobb felső sarok fölé!

38’ Somogyi Tibor(Budakeszi) passzolt remekül Tóth Zsolthoz, aki szélről 14 méterről kilőtte a hosszú sarkot. A labda a bal oldali kapufáról pattant a hálóba. 1:1

II.félidő

46’ Somogyi Tibor(Budakeszi) lőtt a 16-os sarkáról, a kapus fogta a rövidbe tartó löketet.

52’ Somogyi Tibor lőtt 23 méterről szabadrúgást, a KISE kapusa szögletre ütötte a bal sarokba tartó labdát.

53’ Somogyi lőtt megint, 20 méterről, Göblyös Bence ismét szögletre mentette a labdát.

60’ Gere Patrik nagy labdája után Tóth Ákos lőtt 14 méterről, de Mikolás Tibor a vendégek kapusa védeni tudott.

64’ Tóth Ákos ugrott ki a 16-oson belül, de letarolták a Budakeszi védők, miközben mindenki a játékvezető sípszavára várt, a pár perccel előtte beálló Helmes István 12 méteről a kapuba rúgta a labdát.. Érdekes gól volt! 2:1

65’ A gól után 1 percen belül háromszor is tesztelték a Budakeszi kapusát Mikolás Tibort, aki jól bírta a kapusedzést. Újabb gól ekkor még nem született.

70’ Nagy Róbert 23 méterről balról óriási gólt szerzett szabadrúgásból. Mintha zsinóron húzták volna a labdát a bal felső sarokba, Mikolás itt már tehetetlen volt. Gyönyörű gólt láthattunk!

3:1

80’ Tóth Ákos nagy helyzetben 13 méterről nem tudta elrúgni a labdát a Budakeszi kapusa mellett.

84’ Somogyi Tibor(Budakeszi) majdnem óriási gólt lőtt 30 méterről a jobb felső sarokba. Nem sokkal kerülte el a labda a kaput.

88’ A csereként beállt Nagy Róbert(KISE) hozta remekül helyzetbe magát a 16-oson belül, majd 14 méterről kevéssel lőtt a kapu fölé.

90’ Helmes István duplázott! Gere Patrik remek labdáját vágta be 12 méterről a hálóba. 4:1

A mérkőzés osztályzata a PestiFoci szerint: 6

Kicsit kiszámítható volt a meccs, a KISE rengeteg helyzetet dolgozott ki, de sokat el is puskázott. A 2. kőbányai gól után gyakorlatilag eldőlt a meccs, a Budakeszi nem tudott újítani. A KISE támadó focija, és a vendégek közül Somogyi Tibor és Mikolás kapus játéka külön kiemelendő.

A mérkőzés legjobbja a PestiFoci szerint Helmes István lett!

Az első góljával harcolta ki az elismerést, amelynél nem a bíróval foglalkozott, hanem a kapuba lőtt, ezzel nagyon sokat tett hozzá a KISE győzelméhez. 2.gólja már csak hab volt a tortán.