Budatétény SE - Nagytétényi SE 2:1 2013.03.02

{besps}meccsek/budateteny-nagyteteny-20130302{/besps}

Nagyon komolyan vették az egymás elleni meccset a csapatok, a szomszédság plusz töltetet adott a meccsnek, amely a kezdeti tempón meg is látszott. A Budatétény korán megszerezte a vezetést, és ezután a középpályássoruk olyan jól szűrt, hogy a válaszra  kevés lehetősége adódott a vendégcsapatnak. A II. félidő 10. percétől emberelőnybe jutott a Nagytétény, ami érdekes módon nem hozott elsöprő változást. A vége felé kezdték csak el kapuja elé szorítani a hazai csapatot, ekkor meg is született az egyenlítő találat a csereként beállt Kiss Balázs révén. Aztán bár úgy tűnt így lesz, a csodacsere végül nem ő lett, hanem Kanyó Dávid, aki a 92. percben megnyerte a meccset a Budatéténynek!

A mérkőzés jegyzökönyvje: ITT!

A mérkőzés menete:

12’ Légrády Attila góljával megszerezte a vezetést a hazai csapat! Nézzük csak meg, hogyan esett a gól!

20’ Carvalho(Nagytétény) jobb oldali szabadrúgása után Tóth Péter csúsztatott a baloldali kapufára, majd a kipattanóból is gól születhetett volna, de Balogh Zoltán nagy helyzetben 8 méterről fölé lőtt.

42’ Carvalho passzolt Tóth Péterhez, aki jól adott középre jobbról, de az érkező Kóbor Csaba elől, ha nehezen is de felszedte a labdát Jarecsni László a Budatétény kapusa.

44’ Marosfalvi László(Naygtétény) beadása után Kóbor sarkazott kapura, de érkezett Smidu István, a Budatétény védője szögletre mentett, így elmaradt a gól.

II. félidő

51’ Vörös Ferenc(Budatétény) került helyzetbe a tizenhatoson belül, 13 méterről lőtt is, de Völgyi József védte a jobb sarokba tartó labdát.

55’ Kóbor(Nagytény) törhetett egyedül kapura, de a kilépő Jarecsni kapus a 16-oson kívül szabálytalankodott vele szemben, melyért a portás a kiállítás sorsára jutott.

60’ Carvalho baloldali szabadrúgása után Kóbor fejelt 8 méterről a bal kapufa mellé.

75’ Légrády, Kanyó Dávid és Vörös Ferenc játszott remekül össze, majd Vörös 14 méterről nem sokkal lőtt fölé. Csodaszép Budatétény akció volt.

84’ Kiss Balázs(Nagytétény) hozta magát helyzetbe a 16-oson belül de 8 méterről szélről nem sikerült a kapuba találnia, Endresz fogta a lövést.

86’ Kégler Péter(Nagytétény) beadása a baloldali kapufán csattant, Kiss Balázs azonban jól érkezett és 7 méterről a kapuba talált. 1:1

92’ Egy kiugratás után Kanyó Dávid balról, 14 méterről félelmetes higgadtsággal lőtt a hosszú sarokba!! Gól! 2:1 Kanyó még mezlevételért kapott egy sárga lapot. Nekem úgy tűnt nem nagyon érdekelte..

A mérkőzés osztályzat a PestiFoci szerint: 7

Bár nem volt túl sok helyzet a mérkőzésen, de szépen egymásnak mentek a csapatok, nagy volt a küzdelem. A drámai végjáték pedig mindenképpen elismerést érdemel!

A mérkőzés legjobbja a PestiFoci szerint Kanyó Dávid lett!

Remek cserének bizonyult. A végén nem remegett meg a lába, amely vérbeli csatár erény! Döntő góljával ezen a napon ő vitte a prímet nálunk!

Vélemény:

Öhler László(A Budatétény edzője): Nagy küzdelemben szereztük meg a 3 pontot. Az ellenfél főleg a kiállítás után már többet támadott, de meddő volt a mezőnyfölényük, végül csak meglőtték az egyenlítő gólt. De a csapat küzdeni tudásának és fegyelmezettségének diadalaként a hosszabbításban sikerült megszereznünk a győztes találatot! Nagyon jó volt ma budatétényinek lenni!