Újpesti Haladás - 1908 SZAC KSE 1:3 2013.02.10. Budapest Kupa

ujpesti-haladas-1908-szac-kse-1-3-20130210-10Nem éppen focira alkalmas terepen, havas pályán, hóesésben rendezték a Budapest Kupa 3. fordulójának mérkőzését. Ahogyan az várható volt, az elemekkel küszködő játékosok nehezen tudtak alkalmazkodni a körülményekhez. Az első negyedóra után úgy tűnt nem fogunk túl sok helyzetet látni a meccsen. Végül nem így lett, egész jó kis foci alakult ki.

A mérkőzés nagy részében a szentlőrinci csapat irányított, az Újpesti Haladás inkább a kontrákban és Pósa Dániel gyorsaságában bízott. A SZAC a 23. percben egy gyönyörű szép Bánfi fejessel megszerezte a vezetést, majd egy jogos és értékesített tizenegyes után 2:0-ra elhúzott. Ezután azonban kihagyott a szentlőrinci figyelem és Pósa Dániel értékesítette az első helyzetét. A találat azt jelezte, itt még nincs vége a találkozónak, bármikor jöhet egy hasonló gól, döntetlennel pedig az alacsonyabb osztályú Újpesti Haladás jutott volna tovább.

A 2. félidő végül nem ezt a lehetőséget rejtette magában! A többször is helyzetbe kerülő és jól játszó Szabó László a 73. percben eldöntötte a meccset! Ezután már nem maradt ereje a Haladásnak ahhoz, hogy közelebb kerüljön a SZAC-hoz. Így a szentlőrinci csapat megérdemelten jutott a Budapest Kupa 4. fordulójába!

{besps}meccsek/ujpesti-haladas-1908-szac-kse-20130210{/besps}

A mérkőzés jegyzőkönyvve: ITT!

A mérkőzés menete:

15’ Dezső Bálint(SZAC) a bal oldalon egy szép csel után szépen passzolt vissza Szabó Lászlóhoz, aki 15 méterről nem sokkal helyezett a bal kapufa mellé.

23’ Justyák János(SZAC) adott be remekül a jobb oldalról, a Bánfi László emelkedett és 8 méterről pazar mozdulattal fejelt a jobb felső sarokba! 0:1

24’Almási Norbert passzolt Pósa Dánielhez, aki balról, 13 méterről lőtt a labdába beleért egy szentlőrinci láb, de így sem ment sokkal a kapu mellé. A szöglet is veszélyes volt Rozvadszky Tibor fejelt fölé.

28’ Justyák János(SZAC) adott volna középre, körülbelül ugyanonnan, ahonnan a gól előtt, de labdájába kézzel értek bele. 11-es. A büntetőt Niczmann Péter magabiztosan lőtte a bal alsó sarokba! 0:2

29’ Miközben egy újabb tizenegyest reklamáltak - kívülről úgy tűnt  - jogosan a SZAC játékosai, a figyelmük kihagyott, és a meccs alakulása szempontjából fontos gólhoz segítették így a Haladást. Pósa Dánielt ugratták ki az újpestiek, aki 15 méterről magabiztosan lőtt a bal sarokba. 1:2

33’ Ismét Pósa Dániel került helyzetbe a baloldalon, de 15 méterről leadott lövését fogta Tövisháti Tamás a Szentlőrinc kapusa!

41’Ivancsó Dávid Lőtt szabadrúgást 25 méterről, Tövisháti kiütötte. A kipattanót Kulcsár Róbert lőtte kapura 8 méterről, a kapus fölé ütötte a labdát.

II. félidő

ujpesti-haladas-1908-szac-kse-1-3-20130210-07

55’ Pósa Dániel(Újpest) ugrott ki a balszélen, már-már helyzetbe került volna, de a túloldalról kisegítő Dezső Bálint becsúszva mentett a csatár elől. Gyönyörű és fontos szerelés volt.

60’ Almási Norbert(Újpest) bal oldali beadása után Rozvadszky Tibor fejelt 8 méterről, de a kapus fogta a labdát.

66’ Szabó László(SZAC) került nagy helyzetbe az ellenfél 16-osa előtt, de nem tudta átemelni a labdát a kilépő Feind Krisztián felett.

Nagy helyzet volt!

69’ Szabó László lőtt 13 méterről, labdáját nagy bravúrral ütötte ki Feind Krisztián!

73’ Itt már a Haladás kapusa sem tudott menteni... Juhász Ferenc adott be a jobb oldalról, a labda egy védőről Szabó elé pattant, aki 10 méterről a jobb sarokba helyezett! 1:3

81’ Szabó László ugratta ki Justyák Jánost, aki egyet tolt a labdán, majd 10 méterről nem sokkal lőtt a jobb felső sarok mellé.

A mérkőzés osztályzata a PestiFoci szerint(1-10): 6

A rossz idő és az alkalmatlan pálya ellenére nézhető futballt produkáltak a csapatok! A játékosok hajtottak, küzdöttek. Az iram megfelelő volt. Mivel kitámasztani nem lehetett a pályán, azért csodát nem lehetett elvárni…

A mérkőzés legjobbja a PestiFoci szerint Dezső Bálint lett!

A bal oldali védő teljesen lezárta oldalát a Haladás támadói elől, emellett sokszor középen is kisegített, egyszer még a túloldalon is. Szerelései és higgadtsága ezen a napon élményszámba ment. Talán a támadásokhoz többször is felléphetett volna, hiszen amikor megtette ezt, jól kapcsolódott be a játékba.

Vélemények:

Maráczi János(az 1908 SZAC KSE edzője): Ma már azért a rossz talaj ellenére jobb játékot nyújtottunk, mint korábban a TNT kupán, igaz itt már a tét is nagyobb volt. Hátul stabilak voltunk, több helyzetet is kidolgoztunk, gólokat szereztünk, így megérdemelten jutottunk tovább a Budapest Kupában.

Dezső Bálint: A pálya talaja elég csúszós volt, ez kissé nehézkessé tette a dolgunk. Úgy érzem lehetett volna nagyobb arányú győzelem is. A helyzetkihasználásunkon még csiszolnunk kell. Örülünk a győzelemnek és várjuk a 4. fordulót!