Írta: Szabó András

{besps}meccsek/tfse-ffc20120929{/besps}

Öszeállítások: ITT

A mérkőzés menete:

3’ Keresztesi Botond(MTE SE) adott nagy labdát Velkey Andrásnak, de a 16-oson belülre érkező labdára jól jött ki Nagyjános Zoltán és felszedte azt a csatár elől.

7’ Csáki István a baloldalról jól játszott középre Marczinka Tamáshoz , aki 21 méterről lőtt, az FFC kapusa csak beleérni tudott a labdába. Góóóóóóól! 1:0

10’ Kádár László(MTESE) adott be remekül a jobb oldalról egy szögletet, KäferZsombor a kapu fölé fejelt.

26’ Marosfalvi Norbert(FFC) beadására Szeles Szabolcs érkezett az ötösnél, fejesét a Testnevelési Egyetem kapusa lábbal védte.

32’ Keresztesi Botond(MTESE) tört be a 16-oson belülre, majd higgadtan lőtte ki a jobba alsó sarkot.

2:0

( Mobilfelvételünkön 1.21-nél látható a gól, bár jó szem kell hozzá.)

33’ Käfer Zsombor passzolt Marczinka Tamáshoz, aki 20 méterről hatalmas felső kapufát lőtt.

41’ Csáki István passzolt Velkey Andráshoz a 16-oson belül, aki 8 méterről kapura lőtt, azonban az FFC védője mentett, a kipattanót ismét Velkey tűzte rá, Nagyjános Zoltán bravúrral védett.

Egy kis ízelítő a meccsről:

II. félidő

48’ Kádár László(MTESE) ívelt a egy szabadrúgást Kórodi Viktorhoz, aki 18 méterről alig lőtt a kapu fölé.

50’ Velkey(MTESE) indult meg jól, a 16-oson belülre érve kapura lőtt, Nagyjános Zoltán lábbal védeni tudott.

52’ Marosfalvi szerzett egy labdát 20 méterre a kaputól, a baloldalon, majd megcélozta a hosszú sarkot, a kapusról kipattant a labda, amit Németh Kornél 8 méterről a kapuba bombázott. Góóóóóól! 2:1

53’ Velkey András passzolt önzetlenül a csereként beállt Horváth Mátéhoz, aki meghálálta a kedvességet és 14 méterről a bal alsó sarokba lőtt. Góóóól! 3:1

59’ Kádár László passzolt Marczinka Tamáshoz, aki 16 méterről a felső kapufát találta telibe.

61’ Kádár László adott be a jobb oldalról, Velkey András 7 méterről nem sokkal fejelt a kapu fölé.

62’ Lőrincz Márton lőtt 17 méterre a kaputól, a jobb szélről, a MTESE kapusa szögletre mentett.

65’ Egy FFC szöglet után Juhász György 8 méterről alig fejelt a kapu mellé.

66’ Újabb ferencvárosi szöglet., ezúttal Marosfalvi fejelt kapura, Akay Bence lábbal védett.

69’ Szigeti Dávid adott be balról Csókás Krisztiánnak, aki 11 méterről mellé bombázott.

76’ Egy belépő után Tánczos Tibornak(FFC) kellett elhagynia a játékteret. Mi narancsárgának láttuk a becsúszást.

87’ Kádár László(MTESE) 14 méterről lőtt a kapu mellé.

89’ Kóródi Viktort buktatták a 16-oson belül. Büntető!

Velkey András a bal sarokba lőtte a labdát. 4:1

A mérkőzés legjobbja a PestiFoci szerint Kádár László lett.

Vélemények:

Kádár László: - Az első félidőben eldönthettük volna a meccset, sok helyzetünk volt, kapufát is lőttünk. A II. félidőben elfáradt a csapat, a folyamatos szerda-szombat ritmus sokat kivett belőlünk. Az utolsó 20 percben Én is nagyon fáradt voltam, sok volt a pontatlan passzom, de próbáltam küzdeni a csapatért. 7 meccs után 6 ponttal állunk, várjuk a jó folytatást.

Dr. Tóth János(MTE SE edzője): - Két gyenge napot kifogó csapat meccsén, az erőszakosságunk és lendületünk eredményezte a 3 pontot.