Írta: Vámos Tamás

Grafito – Duplo 2-4 (2-4)

BLSZ III. osztály, 1. csoport

Kőér u. 10 néző V: Vámos T. (Gajzágó, Busai)

Gólszerző: Such (10. 41. – a másodikat 11-esből) ill. Kovács Gy. (11. 29.), Egri (19.38.)

A mérkőzés góljai:

10. perc Egy baloldali beadást követően a Duplo védői közül többen is elhibázták a labdát,

pont így lett jó Suchnak, aki közelről a léc alá vágta a labdát. 1-0.

11. perc. A középkezdés után Kovács Gy. kevergetett a hazaiak 16-osánál, és miután tisztára

játszotta magát, okosan a kapu bal oldalába csavart. 1-1.

19. perc. Egri Csaba egy bal oldali beadást magasan felugorva a kapu bal oldalába fejelte.

Már a Duplo vezet! 1-2.

29. perc. A Duplo játékosai sakk-mattra játszották ki a hazai védelmet, végül egy Egri-Kovács

összjáték után a vendégek 11-ese az üres kapuba passzolt. Növelte előnyét a vendégcsapat: 1-3.

39. perc. Ismét egy bal oldali beadás, amelynek végén Egrinek nem volt nehéz dolga 2

méterről a kapuba sodorni a labdát. 1-4.

41. perc. Molnár Zoltán a saját 16-osán belül a labdával együtt Varga Bálint lábait is kirúgta.

A jogos büntetőt Such Sándor értékesítette. 2-4.

SZABÓ RÓBERT (Grafito): - Az első félidőben gyalázatosan játszottunk, így megérdemelt a

vereségünk.

LENCSE CSABA (Duplo): - Nagyon jól játszottunk, a második félidőben pedig már csak az

eredményt tartottuk. Megjegyezném, hogy a játékvezetők is jó teljesítményt nyújtottak.

A mérkőzés legjobbja a PestiFoci szerint Kovács Gyula László (Duplo SE) lett.

A gyáliak 11-ese nem csak két látványos gólja miatt érdemel említést, hanem a

mezőnymunkája miatt is. Végig sakkban tartotta a hazaiak védelmét, mozgékonysága komoly