Chinoin – II.Kerületi UFC 92. percben félbeszakadt

Írta: T.S.

BLSZ III. 2-es csoportjának egyik rangadójára került sor szombaton kora délután a Chinoin SC sporttelepén. Gyönyörű idő, verőfényes napsütés fogadta a csapatokat és a kilátogató szurkolókat.

Nem kellett sokat várni a gólra, az első percben megszerezte a vezetést a Chinoin Nagy Gábor révén (1-0).

Néhány perc után meg is duplázták az előnyt a hazaiak, Kovács Gábor volt eredményes.(2-0)

Azonban a fiatal vendég csapat nem adta fel, és egy szép elfutást követően, az élesen beívelt labdára remekül érkezett Padányi Bendegúz, majd közelről hálóba lőtt. (2-1)

Ez a gól inkább a Chinonra hatott jól, mivel a szépítő találat után, 5 percen belül visszaállították a két gólos különbséget. A gólszerző Polcsák Attila volt. (3-1)

A gól után kicsit visszavett a hazai gárda, és egyre inkább kezdte átvenni az irányítást az UFC.
A mezőnyfölényük gólt eredményezett, a 41.percben egy beívelést követően Királyvölgyi Krisztián emelkedett a legmagasabbra, és gyönyörűen fejelt a hálóba. (3-2)

Ez az eredmény már nem változott a félidőig, így hazai vezetésnél vonultak pihenőre a csapatok.

A második félidő eleje már kicsit más játékot hozott. Úgy tűnt a Chinoin megelégszik az egy gólos vezetéssel, így inkább a biztos védekezésre, és az abból való kontrákra rendezkedett be, míg a II.Kerület megpróbált nyomást gyakorolni ellenfelére. Sorra vezették támadásaikat, amiből egy egyéni akciót követően Királyvölgyi Krisztián megszerezte önmaga második, csapata harmadik gólját.

Ezután megpróbált, felpörögni a Chinoin, ám próbálkozásaik nem hoztak sikert, de a támadóbb felfogásuk jót tett a meccsnek, lüktetővé vált a játék. Helyenként kifejezetten élvezetes pillanatokat élhettek át a kilátogató szurkolók, jöttek a helyzetek sorban itt is-ott is.

Ez az iram mindkét csapatot megviselte kissé, és a 80. perc környékén már talán mindkettejüknek megfelelt volna a döntetlen. Ugyan voltak támadások, de már inkább a biztos védekezésre figyeltek.

A meccs utolsó momentumaira még mindenki mozgósította utolsó erőtartalékát. A játékvezető a különböző ápolásokat, és cseréket követően úgy döntött, 3 percet hosszabbít. Mindkét csapat megpróbált még egy utolsó rohamot vezetni. Az utolsó utáni pillanatok egyikében a hazai tizenhatosnál pattogott a labda. A vendégek támadója becselezte magát a tizenhatoson belülre, ahol történt egy szerelési kísérlet, amit az akcióközelben lévő játékvezető szabálytalannak ítélt, és a büntetőpontra mutatott.

Ez teljesen kiverte a biztosítékot a hazai játékosoknál. Az egyikőjük meg akarta rúgni labdával a játékvezetőt, amiért ő felmutatta a piros lapot. De ezt még két ilyen lap követett, mivel az egyik hazai játékos szóban fenyegette a játékvezetőt, míg egy társa lökdösni kezdte.

Ezt követően a spori lefújta a mérkőzést, és az öltözőbe parancsolta a csapatokat.

A mérkőzés osztályzata a PestiFoci szerint: 6

Jó mérkőzést hozott a második és a harmadik helyezett csatája. Szép gólokat láthattunk. Akár még a magasabb osztályzatot is megérdemelt volna, de a mérkőzés végén történtek sokat rontottak az összképen, és kissé keserű szájízzel távoztunk a sporttelepről.

A mérkőzés legjobbja a Pesti Foci szerint: Királyvölgyi Krisztián

Tehetséges fiatal játékos, jól cselez és ezen a napon is állandó gólveszélyt jelentett a játéka. Fiatal kora ellenére megvan benne a megfelelő csibészség, rendre borsot tör védői orra alá. Ezen a mérkőzésen is ezt bizonyította. Mindkét góljánál a fenti erényeit kamatoztatta, mindemellett magasan kiemelkedett csapatából.

Tags: blsz3