Videoton II. – ESMTK 4–0 2013.09.07

Az ESMTK szurkolóinak és baráti körének beszámolója:

Egyenlőtlen erők küzdelme…

Kellett néhány nap ahhoz, hogy erről a mérkőzésről hevesebb indulatok nélkül lehessen írni bármit is.
Most sem lesz könnyű feladat.
Élvonalbéli szünet, az ellenfélnél a visszajátszók, nálunk a sérültek, betegek, korai kezdés, a csapat átszervezése, ezzel kellett főznie szombaton Turi mesternek. Akkor még nem kalkuláltunk azzal, hogy a bíráskodás csak hab lesz a felcsúti „esküvői” tortán.

Amikor jöttek ki a srácok, számoltuk: 1, 2, 3, 4, 5, jesszus, 6 visszajátszó, szerencsére Gyepes ugyanebben az időben a felnőtt csapat edzésén volt egy pályányival arrébb. Szép kilátások!

Elkezdődött a mérkőzés és határozottan uraltuk a pályát, az első helyzet is előttünk adódott, Lőrinczy lövését hárította Filip. Aztán a 8. percben derült égből érkezett a villámcsapás: Zsótér iramodott meg a balszélen és az alapvonalról visszagurított Hudák elé, aki a jobb alsóba passzolt 1-0! 2 perc múlva Géresi borzolta az idegeinket, futtából 20 méterről bombázta Bonica kapuját, de a jobb felső ficakba tartó labdát Szepi gyönyörűen kitornázta. Bravó Boni!

A 16. percben Havlik nagyon szép labdát tálalt a jobb oldalon Lőrinczy elé, Soma egyből, laposan lőtt a bal alsóra, Filip pedig ismét védett. Látványos akció volt!
S most következik az első érdekes ítélet: 17-18 méterre a kaputól, a büntető területen kívül, közel a büntetőkörhöz Pintér 1:1 elleni párharcol Géresivel, majd a játék tovább megy, eltelik 10-15 másodperc, a labda játékban a 16-os előterében, majd „hirtelen” irányt vált a bíró, sípol és a büntetőpontra mutat…döbbenet! Természetesen sárga lapot is előránt, az értetlenkedő játékosunknak, aki bizonygatja igazát, hogy jócskán a 16-oson kívül volt. Lupeta állt a labda mögé és a bal alsóra célzott, Bonica megfogta, de továbbperdült a kezéről és a hálóba vágódott. 2-0!
Szurkolói reakció a játékvezetőnek címezve: „Meghívtak téged is az esküvőre? Neked már csak mosogatni kell!” – a meccset és a bíráskodást nézve és utólag újragondolva e mondatot, a vele való felmosás helyénvalóbb lett volna.

A 23. percben Kazi kap sárgát, reklamálásért és ha a játék képét nézzük, eddig egyáltalán nem játszottunk alárendelt szerepet, sőt!
A 25. percben Kőbányai Levente lő kapásból egy bődületes felső kapufát!
Aztán a következő percben leszakad az ég is egy harmadik gól személyében. Thiago érkezik és jobb oldalról laposan teszi be a labdát, mely mindenki előtt elszáll, érkezik Zsótér a hosszún, igazít rajta és az ötös sarkáról a bal alsóba külsőzi a játékszert! 3-0!

A gól után két felcsúti sárga lap következik, majd bő negyed óráig semmi sem történik a pályán. Már a szünetre készülődünk, mozgolódunk, helyezkedünk, indulunk a büfé irányába, amikor is új igazolásunk, Fekete Laci révén óriási helyzet adódik az akadémisták kapuja előtt. Pajovic portás bravúrjára van szükség, amikor Laci betör a 16-oson belülre és kapura lő. A következő percben újabb Vidi attak, Lupeta és Havlik párharcából gáncsolás lett a 16-os csücskében, 11-es, s mivel Havliknak volt már egy sárgája, ezzel a másodikkal már a szünet előtt elindulhatott az öltöző irányába. Zsótér nem tudott büntetni, mert bal alsóba tartó lövését Bonica parádésan hárította, így maradt a 3-0-s előny. Bravó Boni!

A szünetben frissített Turi mester, Vágó Bence és Zimon Gabi is lehetőséget kapott.
Alig telt el öt perc a második játékrészből, újabb gólnak örülhettek a hazai szurkerek, bár ez kissé potya ízűre sikeredett. Hudák Martin a bal oldalról küldte középre a labdát, Bonica kimozdult, de rosszul számította ki a labda ívét, mely megpattant védőnkön és átrepült fölötte a játékszer, majd a hosszún érkező Géresi szinte a gólvonalról fejelte be kapunkba a labdát. 4-0!

Az 53. percben a Vidi is frissít, majd a 60. percben Kazi állíthatja le 20 méterre a kaputól a labdát egy megítélt szabadrúgást követően. Lövését bravúrral ütötte szögletre a léc alól a felcsúti kapus. Szép volt Zorán! Ez követően két sarokrúgást is elvégezhettünk, de komolyabb helyzetet nem sikerült kialakítani a kapu előterében.

A 63. percben Hudák Martin lőtte kapu fölé a labdát, majd újabb Vidi csere következett. 2 perc múlva ismét egy Hudák lövés, szintén a kapu fölött landol.

67. perc: Ismét érdekes szituáció: Lupetát ugratták ki társai saját térfélről, aki a hasonló alkatú Pintérrel harcolt a labdáért. A játékvezető nem látott semmit, amikor mindketten a földre kerültek, de az asszisztense bőszen integetett, szabálytalanságot jelezve. Hát, az biztos, hogy nem volt olyan súlyú a szabálytalanság 25-30 méterre a kaputól, hogy sárga lappal kellett volna jutalmazni, ami azért is szomorú, mert Pintér is kiszállt a játékból idő előtt.

Aztán a 70. percben Bonica is besárgul, mivel a sok vitatott ítélet – mindet itt le sem írtuk -, bennünket sújtott. A bíró önérzetessége csak a mi oldalunkon mutatkozott meg, mert bár ellenfeleink is perlekedtek vele, több féle nyelven is, de őket nem büntette a „nyelvelésért”.

A 74. percben újabb felcsúti csere.
A 75. percben Kőbányai ijesztett rá Pajovic kapusra, 25 méterről meglőtt szabadrúgásával, a labdát remek reflex-szel tolta ki a jobb felső sarokból.
A következő percben újabb erzsébeti csere, majd a 88. percben egy hazai sárga lap és ezzel véget is ért „felcsúti rémálmunk”.

Videoton II. – Erzsébeti SMTK 4–0 (3–0)
Szögletarány: 4-2 (2-0)
Felcsút, 200 néző.
Játékvezető: Kovács G. (Király Zs., Török K.)
VIDEOTON FC II.: Pajovic F. – Tóth G.  (Farkas V. 0, 65. p.), Géresi K. (D. R. Teixeira , 52. p.), Hudák M. , Jankovics Zs.  – W. Lupeta 7 (Elek B. , 72. p.), Tar Zs. , G. Da Silva , Zsótér D.  – S. L. Leonardo , D. N. Thiago .
Edző: De Carvalho Campelos Vitor Fernando.

ERZSÉBETI SMTK: Bonica S.  – Lóránt M.  (Zimon G. , a szünetben), Pintér D., Nemes N. , Soós I.  – Havlik Cs. , Kazi Z.  (Surányi Z. , 73. p.), Bányai J. , Kőbányai L.  – Lőrinczy S.  (Vágó B. , a szünetben), Fekete L. .
Edző: Turi Zoltán
Gólok: Hudák M., W. Lupeta (11-esből), Zsótér D., Géresi K.

Sárga lap: Géresi K. 28. p., S. L. Leonardo 30. p., D. R. Teixeira 88.p.  ill. Bonica S. 70. p. , Kazi Z. , Havlik Cs., Pintér D.
Piroslap: Havlik Cs. a 44. percben , Pintér D. a 66. percben

Az ESMTK facebook oldalán osztályzatokat és edzői nyilatkozatokat is találhattok : https://www.facebook.com/photo.php?fbid=513899642024963&set=a.334582903289972.78774.333710076710588&type=1&theater

Tags: esmtk | videoton | nb3