Prókátor SE-Törökbálinti FC 3-10 2013.05.19

Gólzápor a Kolozsvári Tamás utcában

Csekély számú publikum előtt indult  Sebestyén sporttárs sípszavára a mérkőzés.

A 9. percben Hegedűs (TFC) vette be Ruzsinszki kapuját, korán örülhettek tehát a vendégszurkolók. (0-1)

Az egyenlítésre nem kellett sokáig várni, mert a 16. percben Román (Prókátor) csapta be Magyar portást, ezzel egalizálta az eredményt. (1-1)

Ekkor még mindenki bizakodott, de főleg a hazai csapat, akik tetszetős futballt játszottak. A vendégjátékosok is elismerően nyilatkoztak róluk, mi több a szerdai ellenféltől, a Budakeszi csapatától sokkal jobb képességűnek ítélték a Prókátort, no de ne legyünk fogadatlan prókátorok, nézzük tovább a meccset.

Ígérték az időjósok az égi áldást, s hát a pénteki történéseket figyelembe véve, számítottunk is arra, hogy a nyakunkba zúdul a Rózsadombra lehulló összes víz, de a hazaiak számára talán az is jobb lett volna, mert ami az elkövetkezendő 15 percben történt, az rémálom volt számukra, nem zivatar, hanem hatalmas gólzápor érkezett.

20. perc, Juhász (TFC) villan és újra vezetnek a vendégek (1-2), s még fel sem ocsúdtak Zsidai Krisztiánék (Prókátor), már Pénzes Zoltán (TFC) révén a 22. minutumban ismét gólnak örvendhettek a vendég drukkerek (1-3). Pénzes Zoltán örömében még a mezétől is megszabadult, hiszen ez volt az első gólja, így a fociberkekben szokásos tálca sör lett a „belépője” a csapat számára, továbbá egy sárga kártyát is kapott a  játékvezetőtől.

Újabb 2 perc telt el, s ismételten eredményes volt a törökbálinti gárda, ezúttal a rutinos Hegedűs (TFC) szerzett szépségdíjas találatot (1-4). S ha  – az egyébként remekül védő – Ruzsinszkinak nem lett volna még elég abból, hogy újfent a háta mögé nyúljon a labdáért, hát a 29. percben Aranyi (TFC) kényszerítette erre (1-5). A 35. percben jött újra Hegedűs (TFC) és meglőtte csapata 6. gólját is, egyben saját mesterhármasát. (1-6)

Ezzel az eredménnyel vonultak a szünetre a csapatok, mi pedig a büfébe egy jó kis hot-dogot elfogyasztani.
Egy focipálya, két meccs: hatalmas kivetítőn figyelemmel lehetett kísérni a Honvéd-Győr meccset is, így volt olyan focirajongó, aki a pálya szélén egyszerre két csapata sikerének is örülhetett.

A második játékrészben 8 percet kellett várni egy újabb gólra, a szurkolók már-már elégedetlenkedtek a kihagyott helyzetek láttán, de az 53. percben Bodnár (TFC) révén tovább növelte előnyét a törökbálinti legénység (1-7).

Ne gondoljátok, hogy mindeközben a Prókátor játékosai tétlenkedtek. A mérkőzés kifejezetten jó színvonalú volt, de ezen a napon nagyon ment a Törökbálintnak és az 57. percben Juhász (TFC) meglőtte második gólját is(1-8).

Hegedűs átadta helyét Demének (TFC), aki 9 perccel a beállása után meg is hálálta a bizalmat és megszerezte a mérkőzés 10. gólját (1-9), majd 8 perccel később duplázott, s ezzel 1-10-re módosította az eredményt.

A hazai csapat dicséretére váljék, hogy ekkora méretű „zakó” ellenére sem adták fel a küzdelmet, sőt mi több, sorra dolgozták ki a helyzeteket, de Magyar Viktort (TFC) ezen a napon nem lehetett megtréfálni, remekül védett. Az utolsó negyed órára talán kissé kiengedett a vendégcsapat, Zsidai (Prókátor) többször is helyzetbe került. Szögletek, csukafejesek, kapáslövések, bravúros lövések zajlottak a vendég kapu előtt, míg nem Zsidai (Prókátor) a 82. percben gólra váltott ezekből egyet, szépítve csapata számára (2-10).

A 88. percben Varga Krisztián (Prókátor) tette szorosabbá az eredményt és kilőtte a jobb felső ficakot megszerezve a mérkőzés utolsó találatát. (3-10)

A mérkőzés osztályzata a PestiFoci szerint: 6

Jó hangulatú, sportszerű mérkőzést láthattunk, a játékvezetőnek nem volt nehéz dolga, mert két kulturált csapat csapott össze vasárnap este. Még egyszer érdemes megemlíteni a Prókátor SE játékosait, akik nem adták fel, nem zuhantak össze, nem vonultak le a pályáról és emelt fővel viselték a nagyarányú vereséget. Mindenképpen dicséretes!

A mérkőzés legjobbja a Pesti Foci szerint a három találatot is jegyző, Hegedűs János (TFC) lett, aki 55 percnyi kiváló játéka alatt nem csak gólokat szerzett, hanem gólpasszokkal is hozzájárult a győzelemhez. A Prókátor SE-ből Zsidai Krisztiánt emelnénk ki.