MTE SE II. - RKSK II. 1:2 2013.05.12

A két csapat úgy készülhetett a rangadóra, hogy tudták, hogy nagy riválisuk a Testvériség kikapott a Pestszentimre ellen. A TF két legyet üthetett volna, így egy csapásra, hiszen lerázta volna magáról a Testvériséget és a forduló előtt 3. helyezett ellenfelét, az RKSK-t is. De a rákosmentiek másképp gondolták ezt, és a meccs elején egy szép támadás után megszerezték a vezetést. A meccs a korai gól után kiegyenlített lett, a TF támadott, de a veszélyesebb csapat a kapura az RKSK volt. Végül csak kiegyenlített a hazai csapat Győri Tamás góljával, de sokáig nem tartott az öröm, a félidő végén Bodnár Miklós visszavette az előnyt.

A 2. félidő kevésbé volt érdekes, az RKSK kissé visszaállt, és nagyon jól tartotta kapujától távol a tesiseket, akik nem tudtak betalálni a hálóba. Így újra nyílt lett a bajnoki címért folyó harc a BLSZ4. 4. csoportjában.

Képek:

{besps}meccsek/tf2-rksk2-20130512{/besps}

A mérkőzés menete:

4’ Rácz László(RKSK) tört be a 16-oson belülre lefutotta védőjét, majd 13 méterről magabiztosan lőtt a kapuba 0:1

12’ Szép játék után Szarka Dávid lőtt 16 méterről, Balatoni Andrásról kijött a labda, de másodszorra megfogta az RKSK kapusa.

18’ Győri Tamás(TF) lőtt egy szabadrúgást fél méterrel a jobb kapufa mellé.

28’ Kanyó Viktor(TF) lepattanó lövése után Vetró Mátyás lőtt 7 méterről kevéssel a kapu fölé.

32’ Kovács Krisztián(RKSK) indította Bodnár Miklóst, aki nem sokkal rúgta 13 méterről a kapu fölé a labdát.

34’ Bodnár Miklós(RKSK) közeli lövését hárította bravúrral Akay Bence.

36’ Győri Tamás(TF) a t16-oson belül hozzá pattanó labdát 7 méterről vágta a hálóba. 1:1

45’ Kovács Gyula(RKSK) passzolt Bodnár Miklóshoz, aki 9 méterről a kapus lábai között lőtt a hálóba. 1:2

II. félidő

55’ Szép egyérintőzés után Szarka Dávid(TF) lőtt 14 méterről, balról, Balatoni András szögletre ütötte a labdát.

59’ Vetró Mátyás(TF) tört be a 16-oson belülre , majd 7 méterről lőtt, de Balatoni bravúrral védte a labdát.

78’ Molnár Gergely(RKSK) labdája után Fűrész Ádám lőtt 15 méterről szépen, Akay Bencéről kipattant a labda, amit Ónadi József lőtt a kapu fölé.

A mérkőzés osztályzata a Pesti Foci szerint: 6

Kiemelendő az RKSK tudatos játéka, amivel megnyerték a rangadót. Nagy volt a küzdelem a pályán, érdekes kis meccset láthattunk.

A mérkőzés legjobbja a Pesti Foci szerint: Bodnár Miklós lett!

Ő volt a legveszélyesebb a kapura, meccset eldöntő gólt lőtt, sokszor játékba lehetett hozni.

Vélemény:

Bodnár Miklós: Kemény ellenfelet győztünk le egy nehéz mérkőzésen, úgy érzem, ha a helyzeteinket jobban használjuk ki, akkor nagyobb is lehetett volna a különbség, de így meg kellett szenvednünk a győzelemért. A védelmünk nagyon jól működött ezen a mérkőzésen.

Pekker István(az RKSK edzője): Nagyon jó erőkből álló ellenfelet sikerült legyőznünk. Nagyon büszke vagyok a fiúkra! Nagy lépést tettünk a feljutás felé.