Hegyvidék SE - Voyage SE 2:5 2013.05.04

Az első félidő elején gólt szerzett a Hegyvidék és ráadásul nagyon jól ment a csapat, gyorsan passzolgattak, hasonló focit játszottak, mint amit ellenfelük szokott. Úgy tűnt, hogy akár meglepetés is születhet a meccsen, a Voyage játékosok azonban nem így gondolták és két nagy lehetőség után, harmadik helyzetüket kihasználták és egyenlítettek, sőt a 41. percben Spáth Márton elintézte , hogy a szünetre már vendégvezetéssel vonuljanak le a pályáról a csapatok.

A 2. félidő 51. percében Fisi Marcell a Hegyvidék játékosa rosszul ért bele egy 16-oson belülre érkező Voyage labdába, így egy szerencsétlen góllal eldőlni látszott a meccs.  Amely végül a játékrész közepén  el is dőlt, Benedek majd Cseh is betalált még a Voyage csapatából, amire a Hegyvidék csak eggyel tudott válaszolni, így alakult ki az 5:2-es végeredmény. A mérkőzésen volt még egy kissé szigorúnak tűnő kiállítás Péntek Leventét küldte le a játékvezető a 78. percben, mert szabálytalanul állította meg a támadásban lévő Hegyvidék játékost.  De ez a meccs képén már sokat nem változtatott. A Voyage megérdemelten győzött a Hegyvidék ellen.

Gólok:

10’ Divák Dávid remek bal oldali beadása után, Balogh Zoltán 10 méterről lőtt a hálóba.
1:0

21’ Bognár Imre visszagurítása után Cseh Péter 16 méterről a jobb sarokba bombázott.
1:1

41’ Bognár Imre beadása után  Spáth Márton 10 méterről a jobb sarokba lőtt.
1:2

51’ Spáth Márton élesen belőtt labdájába a menteni igyekvő Fisi Marcell ért rosszul bele 8 méterre a kaputól.
1:3

63’ Hazai hiba után, parádés Voyage összjátékot láthattunk. Spáth a Hegyvidék térfelének  közepéről kipasszolt balra Ubránkovics Ádámnak, aki egyből adta tovább Benedek Taamásnak, ő pedig közelről a kapuba lőtt.
1:4

68’ Spáth Márton lövése után a kipattanó labdát Cse Péter rúgta 9 méteről a hálóba
1:5

72’ Balogh Zoltán kissé szélről, 14 méterről lőtt a hálóba.
2:5

A mérkőzés osztályzata a Pestifoci szerint: 7

Mindkét csapat játéka színvonalas volt, a Voyage előrébb tart, mint szintén jó úton járó ellenfele. Hajtós jó kis meccs volt, amit jó foci színesített.

A mérkőzés legjobbja a PestiFoci szerint Cseh Péter lett.
Két gólja mellett, rengeteget dolgozott, passzai pontosak voltak, a számos kiemelhető Voyage játékos közül ezen a meccsen Őt választottuk a legjobbnak.

Edzői vélemények:

Bajzik József (Hegyvidék SE): Az osztály legjobb csapata ellen ennyi egyéni hibát nem szabadott volna megengedni magunknak, amiből kaptuk a gólokat.

Bajnóczi Tamás (Voyage SE) A kiállítás izgalmassá tette kicsit a végét, mert a Hegyvidék mindig megy előre, egy jó kis összetartó társaság, annak ellenére, hogy 5:2 lett a vége, úgy gondolom, lehetett volna akár szorosabb is.  A végén 9 mezőnyjátékossal is megtudtuk tartani a labdát. Gratulálok a fiúknak, büszke vagyok a csapatomra.