bpnoivalogatott4

Az MLSZ Budapesti Igazgatóság szervezésében a Budafoki MTE felújított Promontor utcai műfüvén remek körülmények között fogadta  amatőr válogatott meccsen Budapest női válogatottja Komárom-Esztergom megye legjobb női labdarúgóit.

A jó hangulatú találkozón Budapest 12 góllal terhelte meg a komáromiakat, amelynek újjáépülőben lévő válogatottja csak két találattal tudott válaszolni.

Budapest-válogatott - Komárom-Esztergom megyei válogatott 12-2

Amatőr női válogatottak közötti mérkőzés

Budafok, Promontor utca

Vezette: Somogyi S. (Dósa-Rácz K., Fóris R.)

bp noivalogatott3

A Budapest-válogatott pályára lépő kerete:

Kapus: Váradi Judit, (Metis NFC) Mezőnyjátékosok: Bognár Edina, Kovács Bernadett,(Kelen SC),

Major Ilona (Future Stars), Horváth Dóra, ( Vasas Kubala), Heer Anett, Futó Erzsébet, (Kormányőr SE), Farkas Klaudia, Váradi Eszter, Juhász Andrea, Blayer Zsófia, Németh Flóra, Külüs Zsuzsanna, Halász Evelin, Kalász Kitti, Pásztor Beatrix, (Metis NFC).

Vezetőedző: Mészáros László

A téli délután ellenére elég sokan kíváncsiak voltak a mérkőzésre, még a nem sokkal a kezdés előtt véget ért Budafok – Szigetszentmiklós NB3-as rangadóról is többen átjöttek nézelődni.

Miután Somogyi Sára játékvezető és asszisztensei, Fóris Renáta valamint Dósa-Rácz Kitti körültekintően végigmérték, hogy minden és mindenki a helyén van-e, útjára is indult a labda.

Budapest azonnal kezébe vette az irányítást, és a 3. percben Külüs Zsuzsanna megpattanó lövésével rögtön munkát adott Boros Andreának, aki ügyesen fogta a kellemetlenül érkező labdát.
Sorba jöttek a hazai lehetőségek, és csapatunk a 8. percben Külüs Zsuzsanna 16 méterről leadott lövésével meg is szerezte a vezetést.
Ezután a feltűnően jól mozgó és jó formában lévő Kalász Kitti pillanatai következtek, aki a 11. percben még 17 méterről kevéssel a jobb kapufa mellé lőtt, de egy perc múlva egy méterrel hátrébbról óriási gólt lőtt a jobb felső sarokba! 2-0 Pazar látvány volt!

Budapest nagyon elkapta a fonalat, az első negyedóra végén Futó Erzsébetet ugratták ki, akinek lövését a kapujából kifutó Boros Andrea bravúrral védte, majd nem sokkal később Bognár Edina remek beadása után Farkas Klaudia lőtt 8 méterről a bal kapufára.

A 20. percben megérkezett a harmadik budapesti gól is, Juhász Andrea csodás passza után Külüs Zsuzsanna emelte át 16 méterről a komáromi hálóőrt. 3-0

A gól után a vendég csapat is nagy helyzetbe került, de Szekeres Aliz 14 méterről, jobbról leadott lövése kevéssel a hosszú kapufa mellé ment.

A 26. percben Bognár Edina, a Kelen SC támadója is gólt szerzett, kicselezte Boros Andreát, majd az üres kapuba lőtte a BLSZ-válogatott negyedik gólját! 4-0
Tíz perc múlva Külüs Zsuzsanna megszerezte harmadik találatát, a tizenhatos előtt lefejelte magának a labdát, majd 17 méterről egy pattanás után a kapuba bombázott. 5-0

A 37. percben Komárom-Esztergom megye csapata is villant egyet, és nagy volt az öröm a vendégeknél, amikor Szabó Valentina egy szép lövéssel megszerezte a szépítő találatot. 5-1

A 45. percben Farkas Klaudia is megszerezte a maga gólját, így 6-1-el vonultak szünetre a csapatok.

bpnoivalogatott2

A pihenő után sem volt várható túl nagy változás, mert bár Komárom  szimpatikusan küzdött, Budapest jobb erőkből álló csapata a pálya minden pontján meglehetősen határozott volt.

A második félidő első negyedórájában sorba hagyta ki a helyzeteket a hazai csapat, így a gólokkal elkényeztetett közönség már-már némi hiányérzetet kezdett érezni, mikor aztán Kalász Kitti újra villant, és egy parádés támadás végén Horváth Dóra passza után a jobb sarokba lőtt. 7-1

Ez a szép gól beindította a gólgyárat, és előbb Farkas Klaudia szerzett újabb találatot a 66. percben (8-1), majd Külüs Zsuzsanna lőtt 10 perc múlva távolról a kapu jobb oldalába. (9-1)

A csereként beállt Heer Anett pillanatai jöttek ezután, a 81. és a 83. percben is betalált, az első gólja igazán szép volt, parádés csel után emelt a hálóba. (11-1)

Újabb egy perc múlva Gyökeres Georgina egy remek akció végén megszerezte Komárom második gólját, de a különbség végül mégis csak 10 lett a két csapat között, mert Budapest a 88. percben tizenegyeshez jutott.
A labda mögé a Metisben nem rég két gólt szerző kapus, Váradi Judit állt, aki ugyanolyan erősen rúgta a büntetőt, mint Roberto Baggio a 1994-es VB döntőjében, csak ő a kapuba! 12-2

A végeredmény 12-2 lett, a nagy különbség ellenére is remek hangulatú és színvonalas mérkőzést Budapest fölényesen nyerte a szimpatikus és mezőnyben jól futballozó Komárom-Esztergom megyei válogatott ellen.

A mérkőzés legjobbja a PestiFoci szerint Kalász Kitti lett.

Kissé hátravontabb szerepkörben játszott, mint klubcsapatában, de pazar produkciót tudott nyújtani a középpályán hátrébbról indulva is. Megbízhatóan passzolt, sok labdát szerzett és gyönyörű két gólt lőtt. Mellette a négy találatig jutó Külüs Zsuzsanna nyújtotta a leglátványosabb teljesítményt.
A Komárom-Esztergom megyei válogatottból Szabó Valentina játéka tetszett nekünk a legjobban.

A találkozó után Mészáros Lászlót, a Budapest válogatott edzőjét kértük értékelésre:

bpnoivalogatott1

„Nem egészen egy évvel ezelőtt Komáromban vendégeskedtünk és a két igazgatóság közötti jó kapcsolat révén is egy remek hangulatú mérkőzést tudtunk vívni, amelynek most került sor a viszonzására. Akkor 6-2-re nyertünk ellenük, most még jobb eredményre készültünk, és ez sikerült is. A keretünk különböző okok miatt több helyen változott az előző meccshez képest, több új játékos is szerepet kapott. Akik azonban bekerültek a csapatba, nem véletlenül kerültek be.

A meccs előtt elmondtam a lányoknak, hogy három dolgot szolgál a találkozó, a két szövetség közötti jó barátság megtartása mellett, hogy bebizonyítsuk, hogy a budapesti amatőr labdarúgást méltóan, tisztelettudóan tudjuk képviselni, valamint azt is megszerettük volna mutatni, hogy miért vagyunk nagypályások.
A lányok a kulturált viselkedést maximálisan képviselték és a pályán remek hozzáállással a taktikai utasításokat betartva tették a dolgukat. Ugyanez elmondható ellenfelünkről is.

Az eredményben nem látszó, de igen izgalmas, és hajtós mérkőzést játszottunk Komárom ellen, amelyben voltak rendkívül ügyes fiatalok és egy-két tapasztaltabb játékos is.
Budapest bebizonyította, hogy előrébb jár, de a jó viszony továbbra is megmaradt, és ez nekünk ugyanolyan fontos, mint az eredmény. Bízom benne, hogy Komárom megye a most játszó fiatalokat hamarosan hozzánk közeli szintre hozza.
A bokasérülést szenvedett Németh Flórának magam és Könczey Zsolt kollégám nevében mielőbbi felépülést kívánok.”