A Vasas nyerte a rangadót!

VASAS–NYÍREGYHÁZA SPARTACUS 1–0 (0–0)

Kihasználta vetélytársai botlását, így piros-kék rangadón aratott győzelmével a feljutást érő első helyre ugrott a Vasas.

Illovszky-stadion, 1200 néző.

Vezette: Becséri D. (Takács G., Márton Zs.)

VASAS: Szatmári Z. – Görgényi, Kárpáti, Thiago, Kovács D. (Katona M., 92.) – Mehmedagic, Recklet, Popovics (Ferkó Á., 36.), Cseke – Ch. Wilson, Szilágyi P. (Bobo, 72.).
Vezetőedző: Dirk Berger

NYÍREGYHÁZA: Balogh J. – Bodnár, Dajka, Djurovics, Varga K. – Csorba (Reznek, 82.), Davidov (Katona Gy., 68.), Minczér – Bárányos (M. Nikolics, 78.) – Bajzát, Pákolicz.
Vezetőedző:Lucsánszky Tamás

Gólszerző: Thiago (1–0) a 67. percben

A találkozót a vendégek kezdték. Nem kellett sok időnek eltelnie, hogy kiderüljön mi fog történni a mai mérkőzésen. A Vasas támadott, a Nyíregyháza pedig védekezett. Úgy tűnt hatottak Dirk Berger szavai, mivel egy nagyon agresszíven letámadó, harcos Vasast láthattak a kilátogató szurkolók.

Azonban az első félidő  így sem írta be magát a futball történelem arany lapjai közé. Leginkább Thiago távoli lövéseiről, Popovics kapufájáról és egy veszélyes Szilágyi fejesről maradhat majd emlékezetes.

Nem úgy a második félidő. Itt a hazai csapat már mindent egy lapra tett fel és kapujához szegezte a vendégcsapatot. Egymást követték a Vasas támadásai, de vagy a nyíregyházi védelem mentett , vagy pedig néhány centivel kerülték el az angyalföldi lövések a kaput.

A 69.percben azonban megtört a jég. Szilágyi indította Kovács Dánielt, aki betört a labdával a tizenhatoson belülre, majd élesen középre lőtte azt. A középen érkező Wilson előtt még elszállt a labda, de a hosszún érkező Thiago már a hálóba lőtt. 1-0

Innentől jóval felszabadultabb lett a Vasas játéka, és így a közönség is sokkal jobban élvezte a találkozót. Elkezdtek hinni magukban a játékosok, és időnként olyan szép megoldásokat választottak, hogy a hazai szurkolók elégedetten csettintve mondták egymásnak, megérte kijönni a Fáy utcába.

De ekkor még sokan nem is tudták az örömteli hírt, ugyanis a fővárosi piros-kékek két legnagyobb riválisa, a Békéscsaba és a Mezőkövesd is értékes pontokat hullajtott, így a Vasas az NB II Keleti-csoportjának élére kerülhetett. Mivel az Illovszky-stadionban nem változott az eredmény, ez így is történt, amit a szurkolók a csapattal együtt örömittasan fogadtak.

A mérkőzés osztályzata a PestiFoci szerint: 6

Egy nagyon gyenge első félidőt egy sokkal izgalmasabb második követett. Ez főként a hazai csapatnak volt köszönhető, nagyon lelkesen és kitartóan küzdöttek a három pontért, aminek meg is lett az eredménye.

A mérkőzés embere: Haris Mehmedagic

Ő volt a védelem oszlopa. Neki volt köszönhető, hogy a Vasas nyugodtan koncentrálhatott a támadásokra. A mérkőzés során nem vesztett fejpárbajt és hiba nélkül hozta le a találkozót. Mindezek mellett még két veszélyes szabadrúgás is fűződött a nevéhez. Rajta kívül még többen nyújtottak az átlagosnál jobb teljesítményt (Cseke Benjamin,Szilágyi Péter, Thiago és Görgényi Dávid), de véleményünk szerint nélküle nem lett volna meg az angyalföldi siker.