Unione - Voyage 5:4! Szekeres Tamás mesterhármas!

Végtelenül izgalmas, teljesen kiszámíthatatlan forgatókönyvű mérkőzésen talán a döntetlen igazságosabb eredmény lett volna. Ennek ellenére az Unione-nak nem kell magyaráznia a sikert, hiszen ellenfele kezében volt a győzelem lehetősége, amit hatalmas lelkesedésének és rutinjának köszönhetően ragadott ki onnan. A mérkőzésen fantasztikus teljesítményt nyújtott a korábbi válogatott játékos Szekeres Tamás, akinek szűrő játéka is dicsérhető, 3 gólja pedig magáért beszél.

10’ Szilágyi Gábor(Unione) jobb oldali beadása csúszott le, de így lett jó! A bal oldali kapufáról a hálóba pattant a labda! 1:0

19’ Benedek Tamás(Voyage) lőtt kissé jobbról, 16 méteről. Labdája alig kerülte el a kapu bal oldalát.

30’ Appl Kristóf(Voyage) jobb oldali beadása után Benedek Tamás fejelte 8 méterről a bal kapufára a labdát.

35’ Cserti Balázs volt harcos az Unione 16-osa előtt, miután megtartotta a labdát 17 méterről kilőtte a  bal sarkot, Reidel Gusztáv csak beleérni tudott. 1:1

37’ Babos Ádám(Unione) jobb oldali beadása után Szekeres Tamás 6 méterről a kapust megelőzve lőtt a hálóba. 2:1

39’ Bognár Imre(Voyage) egy kapusról kipattanó labdát 7 méterről pofozott a kapuba. 2:2

43’ Cserti Balázs(Voyage) lapos lövése könnyű zsákmány lehetett volna Reidel Gusztávnak, de a kapus mellé rúgott, így a hálóban kötött ki a labda! 2:3

II. félidő

65’ Egy szöglet után a csereként beállt Fehérvári Gergő(Voyage) centikkel lőtt a a jobb kapufa mellé.

70’ Bognár Imre, Benedek Tamás és Spáth Márton remek összjátéka után Spáth tiszta helyzetben, 12 méterről a kapu jobb sarkába passzolt. Szép támadás volt és szép gól. 2:4

72’ Szabó Tibor(Unione) szöglete után Szekeres Tamás 8 méterről a kapuba fejelt. 3:4

76’ Gerencsér Vilmos kezezett a tizenhatoson belül. 11-es! Gerencsért kiállította a játékvezető. A büntetőt Szabó Tibor rúgta magabiztosan a kapuba! 4:4

78’ Egy baloldali szöglet után Szekeres Tamás megszerezte 3. gólját is! Egy lecsorgó labdát közelről passzolt a hálóba. 5:4

83’ Bognár Imre 12 méterről leadott lövését bravúrral védte az Unione kapusa!

87’ Egy kezezés után büntetőhöz jutott a Voyage is! Benedek Tamás a kapu fölé rúgta a labdát.

A mérkőzés osztályzata a PestiFoci szerint: 8

Bár voltak védekezési hibák, ez a meccs kitűnő BLSZ reklám volt. Aki látta, nem panaszkodhatott. 9 gól egy meccsen! Fantasztikus fordulatok! Érdemes volt kilátogatni!

A mérkőzés legjobbja a PestiFoci szerint Szekeres Tamás lett!

A csapat vezére volt, a kapu előtt csatár erényeket villogtatott, de hát ilyen volt ő az NB1-ben is. A védekező játéka mellett gólérzékenysége is ismert! Ma 3 góllal lett a mezőny legjobbja.

Vélemény:

Szekeres Tamás: Ritka egy gólváltás volt! Ezerből egy meccsen történik ilyen. Mozgékony, jó csapat ellen játszottunk, de a pontrúgásoknál sokat hibáztak, amit Mi kihasználtunk, és eggyel több gólt szereztünk!