AIRNERGY FC - NIMRÓD SE 2 - 1 (1-0)

air nimrod

A BLSZ II. legutóbbi, 14. fordulójából hétköznapra halasztott mérkőzést játszottak szerdán (11.25.) a Siketek sporttelepen. A mérkőzés dátuma egy örömteli és egy sajnálatos labdarúgással kapcsolatos esemény vonatkozásában is említést érdemlő. 1993 óta ugyanis ezen a napon ünnepeljük a Magyar Labdarúgás napját, az Aranycsapatnak a Wembley stadionban 1953.11.25-n aratott 6-3-as győzelme tiszteletére. A szomorú esemény pedig pont a mai naphoz volt köthető, hiszen 60 éves korában az égi futball pályákra költözött minden idők egyik legjobb labdarúgója, az argentin Diego Armando Maradona. Nyugodjon békében!

A mérkőzésre visszatérve. Az előzetes esélylatolgatások alapján mindenképp a látogatókat illethettük az "esélyesebb" jelzővel, hiszen az eddig lejátszott fordulókban (13) kétpontos mérkőzésenkénti átlagot, azaz 26 egységet szorgoskodtak össze, mely az ötödik pozícióhoz volt elegendő. A hazaiak viszont korántsem rendelkeztek hasonló mutatókkal: 8 szerzett pontjukkal csupán a 13. pozícióban szerénykedtek, bár gyorsan hozzá tennénk, hogy mindezt négy meccsel kevesebb mérkőzés számmal, azaz kilenc találkozójukon abszolválták.

Erre azonban már az első perctől kezdve fittyet hánytak a Gabura-tanítványok és nagy lendülettel valamint még nagyobb lelkesedéssel vetették bele magukat a küzdelembe. Mindenképp az előzetes papírforma felborítását tűzték ki célul önmaguk számára! A Nimród enerváltan és mindenféle elképzelés nélkül, míg az Airnegy frissen, ötletesen és mezőnyfölényben futballozott az első játékrészben. Ennek pedig a 37. percben meg is lett az eredménye. Egy középről, kb 20 méterről megeresztett hazai kapura lövést követően a vendégek kapusa kissé suta mozdulattal szintén középre, a kaputól 8 méterre álló Borbély Benedek lábára ütött, aki álló helyzetből, kapásból, de szintén egy nem túl életerős lövéssel a kapu jobb alsó sarkába juttatta a játékszert (1-0).

A második játékrészben felpörögtek ugyan a látogatók, de meddő mezőnyfölényen kívül nem igazán tudtak igazi gólhelyzetig eljutni. Szervezetten és fegyelmezetten játszottak továbbra is a vendéglátók. Az idő múltával pedig egyre türelmetlenebbé és kapkodóbbá váltak a vendégek. Ez a tényezők azonban a mérkőzés hajrájára csupán egy gyors gólváltásra illetve összességében öt sárga lapos figyelmeztetésre volt elegendő. Testben és fejben is egyre inkább kiütközött a fáradtság mindkét félen.

A 80. percben a hét perccel korábban beállt Varga Gergő duplázta meg csapata előnyét. Kitűnő és pontos indítást kapott a leshatáron kilépve, majd a labdát utol érve kiváló helyzetfelismeréssel és rúgótechnikával löbbölte azt át 20 méterről a kifutó kapus felett a kapu közepébe. Amolyan "csont nélküli", látványos és szép találat volt! (2-0)

Öt perccel később azonban összejött a szépítés, egyben felcsillant a remény az egyenlítésre is a vendégek előtt. Egy gyors szabadrúgást követően a középen érkező vendég támadó egy másik, "lesgyanús" helyzetben lévő társához fejelte a labdát, aki azt az alapvonalról szintén fejjel juttatta vissza a kapu előterébe. Ott pedig a már biztosan a labda mögül érkező Koller Ákos kb. egy méterről juttatta a kapuba a játékszert (2-1).

A hátralévő időben csupán az említett öt sárga lapos figyelmeztetést, majd a vendégek bosszús, míg a hazaiak örömteli levonulását jegyezhettük fel. Az eredmény már nem változott, az értékes és megérdemelt három ponttal pedig a hazaiak reményeik szerint megkezdték a felzárkózást egy biztos bent maradást jelentő pozíció felé.