BLSZ III. 2. csoport: A 2. forduló óta veretlen a Rákosmente II

Írta: Lázár Lajos

rkskii merkapt

A csoportban csak egy mérkőzést játszottak a koronavírus miatt, és ezen a találkozón a Rákosmente FC II magabiztosan nyert 6-0-ra a Merkapt SE ellen. Ezzel a győzelemmel pontszámban beérték a listavezető Újpesti Flotta gárdáját, de mivel az RFC gólkülönbsége jobb, felléphettek az 1. helyre.

Az őszi idényt vereséggel kezdte a Rákosmente, de a 2. forduló óta veretlenek. Hétszer nyertek és két döntetlent játszottak. A hét győztes mérkőzésen egyetlen gólt sem kaptak. A Merkapt elleni összecsapásról és a csapat eddigi teljesítményéről a Rákosmente II edzőjével, Keller Zoltánnak váltottunk szót.

-A 6-0 alapján simának tűnt a mérkőzés. Sima volt?

-Az első félidőben egy jól szervezett Merkapt SE-vel találkoztunk, csak 1-0 volt a javunkra. A második félidőre taktikát váltottunk, ekkor már egyre magabiztosabb lett a győzelmünk.

-Mi a titka a szép sorozatnak?

-Mindenek előtt a csapategység, és még az, hogy megtaláltuk minden játékos posztját. Az első fordulóban még volt egy kis zavar, de ezt követően helyreállt minden. No, meg az is fontos, hogy nyerő típusú labdarugók alkotják a csapatot.

-Milyen célt tűztek ki a csapat elé?

-Utánpótlásunkból alakult a csapat, mert a felnőtt bajnokság egy lépcsőfok lehet a játékosoknak az NB III-as együttesünkbe való beépüléshez. Erre jó lehetőség a BLSZ-ben az indulás. Feljebb szeretnénk lépni, ehhez viszont az elmúlt években bajnokságot kellett volna nyerni. Ez teher volt a játékosok vállán. Most, hogy az átszervezés miatt négy gárda is felléphet a BLSZ II-be, felszabadultabban játszhatunk, és ez is meglátszik az eredményeinken.