Sorozatban harmadik győzelmét aratta az Építők

Írta: E.T.

epi csep

Elég barátságtalan hidegben játszott egymással az Építők és a Csep-Gól és valószínű, hogy ennek köszönhető, hogy ezen az estén a nagy küzdelem, és a sok futás volt inkább a jellemző, na meg a kihagyott lehetőségek.

43 csep gol

A mérkőzés menete:

5' Kocsis Balázs (Építők) egy nagyszerű kiugratást kapott, rávezette a kapusra a labdát, de Kovács Dániel (Csep Gól) remekül lépett ki a kapujából és hárított.
29' Fodor Kristóf (Építők) egy finom legurítás után fölé lőtt.

35' Béres Dominik (Csep Gól) próbálkozott egy távoli bombával, de labdája célt tévesztett és fölé szállt.
43' A bal oldalon Stampf Armand (Építők) megkeverte a védelmet, középre passzolt és az érkező csapattársa Borgulya Gábor a kapu jobb oldalába helyezett. 1:0

A második félidőben is a masszív védekezés és kevés helyzet volt a jellemző.

47' Kocsis Balázs (Építők) kilépett a védők között és közelről kapura bombázta a labdát, de a vendégek kapusa jól zárta a szöget és magabiztosan fogta azt.

52' Béres Zoltán (Csep Gól) egy beadás után éppen csak mellé fejelt.

58' 22 méterről szabadrúgást végezhetett el a hazai csapat, Stampf Armand (Építők) középre tartó lövését fogta a vendég kapus.

63' A nagyon aktív Stampf Armand (Építők) precízen végrehajtott szabadrúgását Fodor Kristóf helyezte szépen a hálóba. 2:0

A két gólos előny birtokában a hazaiak visszavettek az irányításból és a vendégek több helyzetig jutottak el.

65' Szép cselek után Béres Roland (Csep Gól) kapu mellé csavarta a labdát.

75' 17 méterről szabadrúgást végzett el a vendég csapat, de Béres Dominik (Csep Gól) lövését szépen védte Kires Attila (Építők).

87' Baksa Ákos (Csep Gól) 30-ról bátran szúrta rá a labdát, de kapu fölé sikerült lőnie.

92' El-Atouni Akram (Csep Gól) lefutotta védőjét és nagy helyzetben 11 méterről a kapusba lőtte a labdát.

Összefoglalva elmondható, hogy ez a meccs színvonalban elmaradt a várttól, ellenben minden labdáért nagy harc volt és kifejezetten sportszerű légkörben zajlott a mérkőzés. A hazai csapat teljesen megérdemelte a győzelmet a masszív vendégcsapat ellen.

Az Építők sorozatban harmadik győzelmét aratta, a Testvériség és a SZAC legyőzése után most a Csep-Gól ellen szerzett 3 pontot!

A mérkőzés legjobbja az Építők játékosa Stampf Armand volt, aki végig elegánsan játszott, gyönyörű labdákkal szolgálta ki társait és megmozdulásai rendre veszélyt jelentettek az ellenfél kapujára. A két gólban jelentős érdemei vannak, hiszen mindkét esetben ő adta a gólpasszt!

Vélemények:

Slehovszki Krisztián (az Építők edzője): - Az ellenfél meglepett minket! A tabellán elfoglalt helyezésük szerintem nem tükrözi a valós képet, hiszen tetszetős, gyors támadásokat vezettek és kimondottan egy jó kis csapat. Mi továbbra is kevesen vagyunk, de mentálisan a csapat megint azt hozta, amit én elvárok tőlük. Dolgozunk tovább, mert nekünk az egységben kell legyen az erőnk és megpróbáljuk ezt a sorozatot tartani, mint amit felépítettünk az utóbbi három meccsen.

Groppioni Federico (a Csep-Gól edzője): - Nehéz mit mondani, ha az ellenfél kétszer jön föl és abból sajnos két gólt szerez, de a foci ilyen. Hiába játszunk jól, a végén az nyer, aki több gólt rúg és nekünk ma ez hiányzott. De dolgozunk tovább, hogy jobb legyen.