A MUN nyerte az ősz rangadóját

Írta: E.T.

munpsk2

A 14. fordulóban mindössze egy mérkőzést rendeztek meg a BLSZ II-ben, többi mérkőzés nagyrészt jövőre kerül megrendezésre a tavaszi szezon kezdete előtt. Ez az egy találkozó viszont az ősz rangadója volt, az 1. helyen álló Pestszentimre a második helyet birtokló MUN SE otthonába utazott.

Remek mérkőzésre volt kilátás. Nem is csalódtunk. Két ellentétes stílus képviseltette magát ezen a meccsen, amely végig izgalmas, de a kiállítástól függetlenül sportszerű hangulatban zajlott.

munpsk blsz2

A mérkőzés menete:

10' Luczek Dávid (MUN) végezhetett el szabadrúgást 20 méterről, de nagy lövése a kapu fölött suhant el.

13' Egy kapu előtti kavarodásnál a labda Talabér Ádámhoz (MUN) került, aki az 5,5-ről mellé lőtt.

16' Talabér Ádám (MUN) mutatta meg lövő tudományát, de hatalmas lövését Aszódi Miklós (PSK) bravúrral hárította.

23' A kaputól 8 méterre Varga Balázs (PSK) lefordult védőjéről,  majd szép mozdulattal kapura lőtt, de a hazaiak kapusa jól zárta a szöget.

Komoly mezőnymunkát végzett mindkét csapat, így alig jutottak el a támadók az ellenfél kapujáig.

44' Egy vendég védelmi figyelmetlenséget követően aztán Karvalics Bence (MUN) egy bepasszt követően szépen maga elé tette a labdát, majd laposan kilőtte a jobb sarkot. 1:0

A félidő előtt lélektanilag a hazaiaknak a legjobbkor, a vendégeknek a legrosszabbkor jött ez a találat.

mun psk 1

A második félidőben szépen lassan a MUN a Pestszentimre fölé nőtt és sorra alakította ki veszélyes helyzeteit.

60' Karvalics Bence (MUN) egy balról érkező beadást centikkel perdített mellé.

62' Valkovics Dávid (MUN) szép labdát kapott, igazított egyet rajta és hatalmas lövést eresztett meg, a labda a felső lécről vágódott vissza a mezőnybe.

Lüktetett a játék, amit látványos megmozdulások színesítettek.

71' Luczek Dávid (MUN) végezhetett el egy szabadrúgást az oldalvonal közeléből, beadása kissé lecsúszott, de így lett veszélyes, ugyanis a labda a vendég kapu bal oldala felé csapódott, Aszódi Miklós (PSK) bravúrral fogta a labdát.

73' Egy gyors jobb oldali akciót követően a beadás után Feil Máté szép mozdulattal fejelte a hálóba a labdát. 2:0

80' Egy meggondolatlan belépő miatt Mészáros Dánielt (PSK) a játékvezető jogosan kiállította, ezzel megfogyatkozott a vendég együttes.

Az eredmény már nem változott, a mérkőzés hátralévő ideje ezután szépen csendesen lecsorgott.

11 1

Az összképet tekintve a MUN csapata jobban felszívta magát erre a mérkőzésre, míg a Pestszentimre csapata fáradtabbnak tűnt. A hazaiak a második félidőben rákapcsoltak, több helyzetet kidolgozva teljesen megérdemelten nyerték meg ezt a mindkét csapatnak nagyon fontos mérkőzést. Vereségével nem tudott ellépni riválisaitól a Pestszentimre csapata, de megőrizte vezető pozícióját, így változatlanul izgalmas meccsek lesznek még a másodosztályban.

A mérkőzés legjobbja a PestiFoci szerint a MUN játékosa Feil Máté volt.

Hosszú sérüléséből tért vissza és nagyon lelkes, szorgalmas játékával hívta fel magára a figyelmet. Pontos labdákkal hozta társait helyzetbe, nagyszerű játéka mellett góljával meg is koronázta teljesítményét.

Vélemények:

Tánczos Ferenc, a MUN vezetőedzője: - Jó játékvezetés mellett, sportszerű mérkőzésen a második félidei jó játékunkkal eldöntöttük a meccset.

Papp Zsolt, a Pestszentimre játékosedzője: - Azt gondolom, hogy az első félidőben amit elterveztünk, azt meg is valósítottuk. Úgy érzem, hogy jól játszottunk, rengeteg pontrúgást harcoltunk ki, helyzeteink voltak, labdabirtoklási fölényünk is volt. Ellenfelünk hellyel-közzel tudott rajtunk átmenni, de sajnos az első félidő végén egy eladott labdából hátrányba kerültünk, amire nagyon rosszul reagáltunk. A második félidőben a játék minden elemében fölénk nőtt ellenfelünk és megérdemelten nyerte meg a mérkőzést. Gratulálunk nekik!