Pestszentimre - Hidegkút 1-0

4 15

A BLSZ 2. 2. fordulójából pótolták 2020.10.20-án, szerdán a Pestszentimre – Hidegkút mérkőzést. A találkozó 19 órakor kezdődött, így csak néhány közelben lakó szurkoló látogatott ki a pótlásra, de többen a hideg idő helyett, a meleg szobát és ezúttal a BLSZ helyett, a BL-t választották, a Barcelona-FTC meccsre való hangolódást.
A találkozó első félidejében egészen jó iram volt és sok helyzet alakult ki mindkét kapu előtt, a második félidő viszont finoman szólva is hagyott némi kívánnivalót maga után, nagyon visszaesett az iram. A hazai csapat egy potyagóllal megszerezte a vezetést és mint kiderült, ezzel kiszenvedte a győzelmet is.

psk hideguta

A mérkőzés menete:

6' Varga Balázst (PSK) ugratták ki remekül, ő átemelte a kapus felett a labdát, de pechére a kapu felett is.

13' Juhász Csongor (HIDEGKÚT) szép mozdulattal perdített ballal a felső lécre.

15' A nagy kedvvel játszó Varga Balázs (PSK) ismét nagy lövést eresztett meg, de a vendég kapus résen volt és védeni tudott.

26' Kazi Levente (PSK) igazított egyet a labdán, majd 16 méterről leadott lövését Nagy Attila bravúrral hárította.

28' Papp Roland (HSC) ajtó-ablak helyzetbe került, de most a hazai kapus hárított.

30' Kazi Levente (PSK) egy beadást félfordulatból látványos mozdulattal mellé bombázott.

34' Ismét Kazi (PSK) villant és egy bal oldali beadást kapásból mellé lőtt.

40' Dobó István (PSK) 22 méterről leadott nem túl erős lövését a vendég kapus meg akarta fogni, de elvétette és a labda a kapus hasa alatt a hálóba gurult. 1-0

47' A második félidő egy nagy ziccerrel indult, Varga Balázs (PSK) közeli lövését védte a vendég kapus.

58' Kosik Gergely (HSC) szép csel után a kapusba lőtte a labdát.

Látványosan leült a meccs. Mezőnyjáték folyt a pályán és szurkolói bosszankodás a hibák miatt.

72' Polónyi Tamás (PSK) finom csellel maga elé tette a labdát, de erőtlen lövését a kapus könnyedén fogta.

73' Csibra Dániel (HSC) 25 méterről elvégzett szabadrúgása a kapufa mellett süvített el.

80' Dobronyi Gergely (PSK) maga is meglepődött, amikor elé került a labda, rávezette a kapusra, de tiszta helyzetben a vendég kapus elcsípte a labdát.

83' Csibra Dániel (Hidegkút) jobb oldalról elvégzett 20 méteres szabadrúgása alig ment mellé.
87' Egyenlítési lehetőséget szalasztott el a Hidegkút, ugyanis egy kapu előtti kavarodásnál a hazai kapus a gólvonalon fogta meg a labdát

Összességében egy elég döcögős meccsen egy potya ízű góllal, kínkeserves hazai győzelem született. A rendkívül szimpatikus vendégcsapat szervezett védekezéssel igyekezett borsot törni az esélyesebb hazai csapat orra alá, ami jobbára sikerült is, mert váratlanul nehezen tudták az imreiek behúzni ezt a sikert. A Pestimre erelyét mutatta, hogy gyenge játékkal, de szorgalmas munkával is győzni tudtak.

A mérkőzés legjobbja a PEstiFoci szerint, a Pestszentimre játékosa Varga Balázs volt.

Fiatalokat meghazudtolva sokat futott, erőteljes játékával és lelkesedésével a vállán vitte a csapatát. Okosan irányította, nagyszerű labdákkal szolgálta ki társait és több veszélyes lövéssel hívta fel magára a figyelmet.

Vélemények:

Papp Zsolt, a Pestszentimre játékosedzője: - Azt hiszem ez volt ebben a szezonban a leggyengébb meccsünk minden szempontból. A felkészülésünket illetőleg, mind a pályán nyújtott teljesítmény, a kommunikáció, az agresszivitás, a védekezés, a támadás tekintetében most voltunk a leggyengébbek. Ettől függetlenül azt gondolom, hogy a nyögvenyelős győzelem ellenére az elmúlt hetek játéka és teljesítménye alapján azért ez járt nekünk. Viszont intő jel lehet ez nekünk, hogy nem elég csak kimenni a pályára, hanem komolyan oda kell koncentrálni. Az is hozzátartozik a történethez, hogy az elmúlt két hétben nem tudtunk nagypályán készülni egyáltalán, ettől függetlenül ez nem lehet mentség. Szombatra ez kevés lesz, igyekszünk felkészülni jobban.

Nagy Attila, a Hidegkút vezetőedzője: - Először is szeretnék gratulálni a Pestszentimre csapatának! Nagyon harcos és kemény ellenféllel játszottunk. Viszont elmondtam a mérkőzés után a srácoknak, hogy én úgy érzem, sikerült velük felvenni a versenyt és sok tekintetben még föléjük is tudtunk nőni játékban. Ez egy igencsak becsülendő dolog, annak fényében, hogy a két csapat hol helyezkedik el a tabellán. A mi céljaink idén egy új csapat építése és ebben jó úton járunk, apró lépésekkel szépen haladunk. Úgy gondolom, hogy tavasszal már nem csak a helyzetek lesznek meg, a gól sem fog hiányozni