Hengerelt a Kelen az Unione otthonában

unione kelen 16 pestifoci

6-1-es győzelmet aratott a Kelen SC az Unione ellen a BLSZ I. 7. fordulójában, és győzelmével megerősítette 1. helyét a tabellán, amely poziciót egyelőre nem igazán fenyegetik az ellenfelek.

A lényegesen jobb játékerőt képviselő látogatók egy fikarcnyi kétséget sem hagytak afelől, hogy miért vezetik a tabellát pontveszteség nélkül, már a 3. percben vezetéshez jutottak egy szép, kombinatív támadás végén Balogh Bence révén (0-1).
A henger folytatódott, mert nem csak az akció gólok, de a pontrúgások is mentek a Kelennek Kertai Dániel, majd Tímári Norman találatával a 30. percben már 0-3 volt az állás.
A szünet előtt a negyedik vendég gól is megszületett, egy kapu előtti kavarodást követően Balogh Bence élelmes helyzetfelismerésének köszönhetően közelről megszerezte második gólját. (0-4).

A második játékrészben megnyugtató előnyük birtokában már nem mozgósítottak akkora energiát a vendégek, de negyed órát követően így is növelni tudták előnyüket. Egy jobb oldalról beívelt beadást követően Soós Dávid Attila ugorta túl ellenfelét, és 7 méterről a hálóba fejelte a labdát. 0-5
Dicséretükre szóljon az Unione-nak, hogy ezután sem adta fel. Nem tették fel kezüket a játékosai, igyekeztek több ígéretes ellentámadást vezetni, melyek közül az egyiket a 71. percben sikerült is befejezniük Kulcsár Tamás révén (1-5). Érdekesség, hogy a Kelen 324 játékperc elteltével kapitulált újra a bajnokságban, de az összesen 4 kapott és 28 szerzett találatuk, valamint a 100 %-os mérlegük miatt így sincs persze okuk az elkeseredésre, sőt!

A mérkőzés hajrájában egy szép támadást követően Kasza Dániel állította be az 1-6-os végeredményt, akit ezután le is cseréltek.
Összességében egypercig sem forgott veszélyben a hibátlan mérleggel és kimondottan feljutási célokat kitűző Kelen győzelme. Még ilyen arányban is megérdemelten hozták a kötelezőt, hiszen végig komolyan vették a találkozót.

A mérkőzés legjobbja a PestiFoci szerint Máthé Gábor lett.
Az Unione kapusa remek védéseivel egy ennél is nagyobb vereségtől mentette meg az Unione-t.