Mesteri gondolatok a BLSZ I. 7. fordulója előtt.

blsz1 7 mesterigondolatok

Svábhegy - Fővárosi Vízművek

Veress Balázs (az XII. Kerület Svábhegy FC másodedzője): A múlt héten fontos győzelmet arattunk. Így azt gondolom, hogy négyből két győzelemmel,nem vettünk rossz rajtot. Most a Vízművek számít esélyesnek, mindent megteszünk, hogy mi nyerjünk.

BMTE II - REAC

Nenad Pozder (a BMTE II. vezetőedzője): -  Először is szeretném megkösszöni elődömnek Schróth Lajosnak azt, amit a Budafokért és a csapatért tett, megtisztelő számomra, hogy az ő helyére léphetek. Nagyon kevés idő volt arra, hogy felkészüljünk arra a játékra, amit én szeretnék majd látni, de szeretnénk meglepetést okozni a REAC-nak. Szeretnénk megakadályozni a kombinatív játékukat, és erre építkezve eredményt elérni.

Dinka Balázs ( a REAC vezetőedzője): A múlt héten az Unione ellen az első félidőben jól játszottunk a másodikban viszont nem, ezért és a sok sérültünk miatt lett döntetlen a mérkőzés. Most is sok hiányzónk van még, több sebből vérzünk. Fiatalokkal töltjük fel a keretet, most is lesz bemutatkozónk az U19-ből a Budafok ellen. Lehet, hogy most lesz NB I-es visszajátszójuk, hiszen az első csapatuk pénteken játszik, de győzni megyünk, és ha jól használjuk ki a helyzeteinket, akkor erre lesz is esélyünk!

Unione - Kelen SC

Szabó András (az Unione FC vezetőedzője): - A REAC ellen jó mérkőzést játszottunk. Az első félidőben ők, míg a másodikban mi voltunk a jobbak. Kicsi szerencsével el is dönthettünk volna a magunk javára a mérkőzést, de összességében a döntetlent igazságosnak tartom. Heti ellenfelünk a Kelen, amely a bajnokság favoritja, teljes kerettel lenne esélyünk ellenük is, (ők is fognak botlani). A mérkőzésen csapatunkból Hassan már biztos hiányozni fog, de bárhogy is állunk fel, megpróbáljuk megnehezíteni a dolgukat.

Harmati Tamás (a Kelen SC vezetőedzője): - Az utolsó két hétben sűrű volt a programunk, a Budapest Kupával kezdődően csütörtökön, szombaton, majd most szerdán is játszottunk. Nagyon jó időszak volt, hiszen mind az edzőknek mind a játékosoknak a legjobb a mérkőzésekre való készülés és maga a mérkőzés. Legutóbb a Gázgyár ellen egy jól felkészített csapat ellen játszottunk, mindent ki kellett adnunk magunkból. Most is egy rutinos, jó csapat ellen fogunk játszani, de ismét győzelmi célokkal lépünk pályára.

ASR Gázgyár - Testvériség

Lászka Balázs (az ASR Gázgyár vezetőedzője): - A hétközi forduló alkalmával az osztály legjobb keretével rendelkező Kelen látogatott hozzánk, akiknek 60. percig egyenrangú ellenfelei tudtunk lenni. Egy védelmi hibából kaptuk az első gólt, ami után nem tudtunk ritmust váltani sajnos. Ezúton is gratulálok a Kelennek! Harmadik hete játszunk két mérkőzést hét nap alatt, ami nem megszokott ezen a szinten. Szerencsére bő a keret, a játékosok rotálásával mindenkit élesen tudtunk tartani. Egy küzdelmes jó meccsre számítunk a Testvériség ellen, és nagyon szeretnénk itthon tartani a 3 pontot!

Kollár Zsolt (a Testvériség vezetőedzője): - A Pénzügyőr ellen egy reális döntetlen született. Mindkét csapatnak megvoltak a lehetőségei, de most egyik gárda sem tudott élni azokkal. Hétvégén a Gázgyárhoz látogatunk, akik mondhatni mumusaink. Balázs a csapattársam is volt, tudom, hogy passzolós jó focit játszanak. Mi is ezt a stílust képviseljük, ezért egy kiélezett ki-ki meccsre számítunk. Mellettünk szól, hogy az utóbbi 3 mérkőzésünkön nem zörgött a hálónk. Ezt a sorozatot szeretnénk folytatni szombaton is.

Pénzügyőr - Csep-Gól

Sólyom Ferenc (a Pénzügyőr SE vezetőedzője): - A Tesi ellen egy nagyon küzdelmes meccset játszottunk, pont olyat, amilyenre előzetesen számítottunk és készültünk. Próbáltuk a saját játékunkat erőltetni, de ahányszor felgyorsultunk volna, az ellenfél ügyesen megtörte a lendületet. Talán több esélyünk volt a gólszerzésre, de a döntetlent reálisnak érzem. Hat nehéz fordulón vagyunk túl, most a kötelező győzelmes mérkőzések következnek. A hétvégén első sorban magunkat kell legyőzni, akkor begyűjthetjük a pontokat.

Federico Groppioni (a Csep-Gól FC vezetőedzője): - 6-7 új játékost kell beépítenünk a csapatba, ez nem könnyű feladat, de a játékosok nagyon szorgalmasan eddzenek. Türelemmel kell lennünk, és az eredmények is jönni fognak. A múlt héten az Ikarus elleni 1 pont igazságos volt, bár volt egy szabadrúgásunk, amelynél ellenfelünk kapusa óriásit védett. Most a Pénzügyőr következik, amely egy nagyon erős ellenfél, de ők se ufók, bárki ellen van esélyünk a sikerre, és mindent meg is teszünk majd a jó eredményért. Örülök, hogy erős bajnokságban játszhatunk kicsit olyan, mint egy mini NB III, amely a magyar futball erősödését is mutatja, ahogy a Fradi BL-be jutása is, amelyhez ezúton is gratulálok.

Csepel FC - 1908 SZAC

Takács Krisztián (a Csepel FC vezetőedzője): - Úgy gondolom, egy hét alatt egy amatőr csapat nem tud három tétmérkőzést teljes erőbedobással lehozni. A Vízművek ellen a játékosaink a 2. félidőre elfáradtak. Bár voltak helyzetink, amikből többet is kitudtunk volna hozni, múlt heti ellenfelünk megérdemelte a győzelmet. Szerintem minden csapatnak belefér egy ilyen mérkőzés. Készülünk a következő meccsre és próbálunk javítani.

Hargitai László (az 1908 SZAC Budapest vezetőedzője): - A Budafok elleni mérkőzés nehéz volt számunkra. Az ellenfél nagy akarattal játszott, letámadott és nyomás alá helyezte a csapatomat. Az első félidőben rúgtunk egy gólt, a nehézségeket pedig áthidaltuk és a 2. félidőre javítottunk a támadásainkon, ekkor több helyzetünk volt, de ezek sajnos kimaradtak. A következő meccsünk a Csepel ellen egy igazi rangadó lesz. Bízom benne, hogy sikerül jól szerepelni.

Fővárosi Közterület – RAFC

Szikszai Zoltán (a Közterület vezetőedzője): - Az előző fordulóban a Kelen ellen egy erősebb ellenféltől kaptunk ki, ez benne van. Az egyéni hibákból kapott gólok pecsételték meg sorsunkat. A RAFC elleni meccs különös fontossággal bír és biztosan mindkét csapat mindent meg fog tenni a győzelemért.

Ikarus BSE - 43.sz. Építők SK

Varga István (az Ikarus BSE vezetőedzője): - Az előző héten egy igazságos döntetlent játszottunk a Csep-Gól ellen, de ha jobban koncentrálunk, akkor akár nyerni is tudtunk volna. korán hátrányba kerültünk, de a 2. félidőben mindent megtettünk az egyenlítésért és sikerült is betalálni a kapuba. Minden meccsen a saját játékunkra koncentrálunk és azt játsszuk, amit már fél éve gyakorlunk. Nem az ellenfelet nézzük, mert úgy sem lehet kiszámítani ki mit játszik, úgyhogy mi magunkkal foglalkozunk az Építők elleni meccs előtt is.

dr. Hevesi Tamás (43.Sz. Építők SK vezetőedzője): - Vereségre nem készülünk soha, a Svábhegy elleni 0 pontban még az MTK elleni nehéz mérkőzés is közrejátszott, emellett az is, hogy 5 játékosunk hiányzott a kezdőből. Ennek ellenére fordítva is alakulhatott volna a meccs, de összességében megérdemelten győzött ellenfelünk. Reméljük, sikeresen jövünk ki a mostani hétvégéből. Az Ikarus csapata is fiatal játékosokkal van tele, ahogy a miénk is. Nagy meglepetésre nem számíthatnak ők se és mi se, mert nem is régen a Magyar Kupában már játszottunk egymás ellen. Három játékosunkra még mindig nem számíthatunk, mert el vannak különítve biztonsági okokból.