Gólzápor Pestszentimrén!

Írta: E.T.

pskubv

Egy jó iramú, sportszerű mérkőzést játszott a Pestszentimre és az Újbuda a BLSZ2. 5. fordulójában. A fiatal, szimpatikus vendégcsapat nem találta a rutinos játékosokkal megtűzdelt Pestszentimre ellenszerét, amelynek nagy gólarányú győzelme megérdemelt volt.

psk ubv

A vendégek kezdtek lendületesebben, bátran kezdeményeztek, de a 10. percben már a hazaiaknál volt az előny.
10' Papp Dávid (Pestimre) egy 30 méterről elvégzett szabadrúgást a bal felső sarokba bombázott! Hatalmas gól volt! 1:0
18' Mészáros Dániel (Pestszentimre) nagy lövése a felső kapufáról vágódott vissza a mezőnybe.

22' Dobó István (Pestszentimre) nagy lövést zúdított kapura, de a gólvonalról Kunz Dániel kifejelte a labdát.
25' Egry Zoltán (Pestszentimre) lövését az Újbuda kapusa szépen védte.

28' Szombathy Dániel (Pestimre) közeli lövését is védte Balázs József.
29' Papp Dávid (Pestimre) egy szöglet kombinációt követően 25 méterről a hosszú sarokba lőtt! Újabb szépségdíjas gól volt! 2:0

31' Szabó Levente (Pestszentimre) szép fejesét ügyesen védte Balázs József.
43' Sulyok Richárd (UBV) jó helyzetfelismerés után jó 40 méterről a kapu fölé lőtt.
44' Mészáros Dániel (Pestszentimre) egy jó ütemű kiugratást követően maga elé tette a labdát, bevezette a büntetőterületre és kilőtte a hosszú sarkot, a labda a kapufáról vágódott a hálóba. 3:0

54' Egy hazai kapu előtti kavarodás után a labda ide-oda pattogott, aztán némi szerencsével Aszódi Miklós (Pestszentimre) kapus kezében landolt.
63' Egy szép vendég támadást a hazai védelem szögletre mentett.

69' Kazi Levente kilépett a védők között, a kapust is kicselezte és a hálóba helyezett. 4:0
70' Héray László (UBV) 25 méterről rátűzte a kapura a labdát, de a kapus hárítani tudott.
75' Megfogyatkozott a vendégcsapat, mert Héray Lászlót (UBV) második sárgával kiállította a játékvezető.

76' Varga Balázs lefordult védőjéről és a kapuig meg sem állt. Bevezette a büntetőterületen belülre a labdát és higgadtan a kapus mellett a hálóba gurított 5:0
A fiatal vendégcsapat nem tört meg és nagyon lelkes, csupaszív játékkal próbálta szőni támadásait, de a stabil hazai védelemmel nem bírtak ezen a napon.

85' Egy gyors jobb oldali akciót követően egy erősen érkező labdát a hosszún érkező Kazi Levente (Pestimre) egyből a kapuba pofozott. 6:0
87' Sulyok Richárd (Újbuda) 25 méterről kapura emelte a labdát, de a kapus megfogta a lövést.

Bár nagyon lelkesen és szimpatikusan, sőt a mérkőzés bizonyos időszakában nagyon jól és veszélyesen játszottak a vendégek, ezen a mérkőzésen nem tudták megtalálni a rutinos játékosokkal felálló, Összeszokottabb, minden csapatrészben jobb hazaiak játékának az ellenszerét.

A mérkőzés legjobbja a PestiFoci szerint Egry Zoltán volt.
Ugyan nem szerzett gólt, ellenben alázatos, higgadt, remek játékával kiemelkedett a mezőnyből. Tanár módjára irányította játékostársait, fantasztikus labdákkal hozta helyzetbe a támadókat és végig úriemberként, csapatkapitányhoz méltóan viselkedve játszotta végig a meccset. Igazi vezérként, ha kellett buzdította, ha kellett nyugtatta a játékosokat!

Vélemények:

Papp Zsolt, a Pestszentimre játékosedzője: - Felkészültünk az ellenfélből, tudtuk, hogy mire számíthatunk tőlük és azt is kaptuk, amit vártunk. Nem volt könnyű mérkőzés, mert az első negyedórában igazából csak kerestük a helyünket, de aztán az első gól megnyugtatott bennünket. Onnantól kezdve azt gondolom, hogy uraltuk a meccset és érvényesült az akaratunk. Nagyon örülök neki, hogy rúgott góljaink mellett nulla kapott találattal lehoztuk a találkozót. Megyünk tovább, a következő feladatra készülünk.

Balogh Gábor, az ÚBV szakvezetője: Sajnos benne van az, hogy nem mindig tudja egy kapus száz százalékig hozni magát. Úgy érzem, a két első gól rányomta bélyegét az eredményre, de nekem az eredmény ellenére tetszett a játékunk! Talán most játszottunk a legjobban… Sajnálom, hogy kikaptunk, de ehhez a bírónak is köze volt abból a szempontból, hogy a faultoknál óriási tévedéseket produkált állandóan. De nem a bíróra fogom, nem foglalkozom vele ilyen szinten. Fiatal csapatunk van, építjük, kell a tapasztalat felnőtt szinten, tehát haladunk előre szépen, nyugodtan, aztán majd amikor már megfelelő egységben vagyunk, akkor próbálunk egy komolyabb eredményt elérni.