SZAC-siker a hajrában a Közterület ellen

3 11

Nagy várakozás előzte meg a az 1908 SZAC és a Közterület SC helyi rangadóját. A két azonos pályán játszó csapat meccsén hivatalosan a SZAC volt a pályaválasztó. A szép számban kilátogató szurkolók nem csalódtak, a csapatok azonnal egymásnak estek és kemény, szikrázó, de sportszerű összecsapást játszottak, amelyen a hazai győzelmet jelentő gólok a hajrában születtek meg.

A mérkőzés menete:

7’ Vidák Dezső (Közterület) egy szabadrúgást elcsavart a sorfal mellett, de lövését a kapus megfogta.

16’ Kalácska Csaba (SZAC) egy jobb érkező beadást szép mozdulattal kapura csavarta, de mellé ment a lövés.

Minden labdáért nagy küzdelem ment. A nagy meleg ellenére komoly mezőny munkában voltak a csapatok mindkét oldalon.

38’ Sasvári Dávid (SZAC) elviharzik a bal oldalon, beadását a védők szögletre mentik.

szac kozterulet

Az első félidőben többet támadott SZAC, de „vendég” védelem lelkesen állta a sarat.

53’ Egy remek beadásra Varga Ádám (Közterület) jól érkezett, de a kapu mellé perdített.

60’ Major Máté (SZAC) 20 méterről a sorfalba bombázott egy szabadrúgást.

63’ Szalai Kristóf (SZAC) futott el a bal oldalon, de jó beadását a védők blokkolták.

65’ Gremsperger Márton (Közterület) lőtt kevéssel a kapu mellé.

69’ Horváth Ákos (Közterület) beadása lecsúszott, így lett veszélyes, a lecsapódó labda végül a kapu mögött hagyta el a játékteret.

85’ Nagyjából már mindenki elkönyvelte a gól nélküli döntetlent, amikor a jobb oldalon Szalai Kristóf beverekedte magát a büntetőterületre és kilőtte a hosszú sarkot. 1-0

90’ Laschober Péter (Közterület) kapott egy nagyszerű kiugratást, de elpattant tőle a labda, így oda lett egy nagyon is ígéretes helyzet! Több volt ebben.
92’ Egy beadást szépen lekészítették Kovács Bálintnak (SZAC), aki higgadtan a kapuba helyezett. 2-0

A nagy melegben akadozott mindkét oldalon a játék. A SZAC többet támadott, a Közterület nagyon lelkesen és szervezetten védekezett és kontrákra épített. Igazán nagy ziccerek nem adódtak a kapuk előtt, mert a középpályások jól szűrték az akciókat. A vendégek a végére jobban elfáradtak és egy-egy védelmi kihagyás elegendőnek bizonyult, hogy a hazaiak megnyerjék ezt a rangadót.

Vélemények:

Hargitai László, a SZAC vezetőedzője: - Tudtuk, hogy nagyon nehéz mérkőzés lesz ez a helyi rangadó, amelyre mindig felszívja magát ellenfelünk. Így is történt, nagyon nehezen tudtuk feltörni őket. Kapkodtunk, sokat hibáztunk, türelmetlenek voltunk a játékban. Amit gyakoroltunk, annak némely része működött a mérkőzésen, de sok dolog nem. Az előző három mérkőzéshez képest nagyon visszaestünk, a második félidőre főleg. Ez azért is fordult elő, mert túlságosan görcsöltek a fiataljaink, nem tudtak úgy összpontosítani, ahogy kellett volna. Nagyon nehezen, az utolsó percekben sikerült megnyerni a mérkőzést, amihez gratulálok a csapatnak! A három elmúlt mérkőzésünkön ellenfeleink nem nagyon voltak a mi 16-osunk környékén,ennek örülök, a három pontnak meg még jobban.

Szikszai Zoltán, a Közterület vezetőedzője: - Ez a mérkőzés egy rangadóhoz méltó volt, a nagy meleg ellenére elég nagy küzdelem folyt a pályán. Ott sajnos elvesztettünk két olyan játékost, akit nem tudtunk pótolni kellően, és onnantól kezdve a végére elfáradtunk és ez perdöntő volt a mérkőzés ebben a szakaszában. Gratulálok a SZAC-nak, további sikereket kívánok nekik.