Harmadszorra sikerült az Építőknek, Stampf Armand volt az Unione veszte

Írta: E.T.&SZ.G.

stampfepitok pestifoci

A BLSZ I. 3. fordulójában az Építők két vereség után érkezett meg a Kalap utcába, így most duplázott tettvággyal készülhetett a jó erőkből álló Unione ellen. Előzetesen a rutinosabb hazai csapat számított esélyesebbnek, de jött a 19 éves Stampf Armand és borította a papírformát.

1-2 (1-0)

uniepiok ossz

Szinte el se kezdődött a meccs, és már 1-0 volt az állás. A 4.percben egy védelmi hibát kihasználva Melczer Vilmos egy beadást követően a kapu jobb oldalába helyezett. 1-0
A gól után a remekül kezdő Unione a 10. percben óriási kavarodást okozott a tizenhatoson belül, de a vendégek végül menteni tudtak.

aribi hassan pestifoci
A 12. percben a hazaiak még közelebb álltak az újabb gólhoz. Hassan Aribi nagy lendülettel tört be a büntetőterületre, ahol a védőjátékos szabálytalankodott ellene. A játékvezető jogosan ítélt tizenegyest. A büntetőhöz maga a sértett állt, de erős lövése a felső kapufán csattant. Maradt az egygólos hazai vezetés.
A 21. percben villant az Építők is, a múlt héten a Közterület ellen gólig jutó Stampf Armand (Építők) 25 méterről elvégzett szabadrúgását nagy bravúrral tornászta ki a léc alól Máthé kapus.
Hét perc múlva az Unione is pontrúgással veszélyeztetett. A büntetőterület oldalának magasságából egy szabadrúgást Szabó Tibor élesen kapura csavart, de Kires Attila jó reflexszel hárított.
A 40. percben ismét Kiresnek volt dolga, Melczer Vilmos nagy lövését védte a vendégek kapusa.
Három perc múlva a túloldalon Stampf Armand szabadrúgásánál is a kapus nyert, Máthé Gábor is a helyén volt.

A második félidőre a vendégek még szervezettebben jöttek ki és egyre több helyzetig jutottak.
Az 50. percben ismét Stampf Armand (Építők) jeleskedett. 28 méterről lövésre szánta el magát, de a labda fölé szállt.
Az 52.percben Strampf már nem kegyelmezett. Egy kirúgást követően szépen vette át a labdát, majd védhetetlenül bombázott a kapuba. A kapus az erős lövésbe csak beleütni tudott. 1-1

Az egyenlítés után folytatódott a jó iram, a nagy meleg ellenére remek küzdelmet és izgalmas meccset láthattak a kilátogatók.
A 71. percben egy hazai védelmi hibát majdnem gólra váltott Mészáros Dominik (Építők), de Máthé Gábor remekül kifutva kapujából kirúgta a labdát a támadó elől.
Egy perc múlva Örkényi Bence (Építők) bombája a bal kapufa mellett suhant el.
A 74. percben góllá érett az Építők játéka, a szenzációsan játszó Stampf Armand (Építők) betört a büntetőterületre, egy csellel elfektette a védőjét és a léc alá bombázta a labdát. 1-2

A 80. percben Stampf Armand nagy cselsorozat után ismét kapura lőtt, de a védők blokkolták a lövést.
A 84. percben Aribi Hassan (Unione) is varázsolt kicsit, becselezte magát a büntetőterületre, de óriási helyzetben a kapusba lőtte a labdát.
A 91. percben volt még esélye az egy pontra az Unione-nak, a 2014-ben általunk a BLSZ I-.legjobb játékosává választott Kaszai Gábor bombaerős lövése a felső kapufáról vágódott le. így maradt a vendégek győzelme.

epitok uniaa

Összességében egy jó iramú, nagyon harcos mérkőzést játszott egymással a két csapat! A rutinos játékosokat felsorakoztató Unione az idő előrehaladtával fáradt, így a fiatal játékosokból álló Építők megérdemelten nyerte meg ezt az izgalmas találkozót.
A meccs fordulópontja mindenképpen a kihagyott hazai büntető volt, hiszen ha értékesítik, akkor kétgólos hátrányból nehezebb lett volna felállni a kék-fehéreknek.

A mérkőzés legjobbja a PestiFoci szerint Stampf Armand (Építők) volt.
Nagyon motiváltan futballozott. Látványos elfutásai, finom cselei állandó veszélyt jelentettek a hazaiakra nézve. Két gyönyörű góljával pedig el is döntötte a meccset.

Vélemények:

Szabó András, az Unione vezetőedzője: - Az első félidőben jól játszottunk és a vezetést is megszereztük. Fordulás után egy picit változott a helyzet, feljött az Építők és két kontrából meg is fordította a meccset A második félidőben viszont gyengébben játszottunk magunkhoz képest. A végén volt egy-két furcsa játékvezetői ítélet is, dehát ez a labdarúgásban benne van. Gratulálok az ellenfélnek!

Hevesi Tamás, az Építők vezetőedzője: - Nekünk ez egy nagyon fontos mérkőzés volt a két vereség után. Taktikusan kellett játszanunk. Az első félidőben azt gondolom, hogy elsősorban a türelem az, ami jellemzett bennünket, ott akkor nagyon jött az ellenfél. Fordulópont lehetett a kihagyott tizenegyes is, de a második félidőben a türelmünk beérett, mert az ellenfél egy kicsit elfáradt, bennünk viszont voltak még tartalékok, tudtunk villantani és végül így sikerült megnyerni a meccset.