RAFC - Pénzügyőr 0-3 a Magyar Kupában

rafc penzugyor

A Magyar Kupában 2. fordulójában megrendezett összecsapáson az újra elsőosztályú RAFC fogadta a Pénzügyőr gárdáját.

A vendégek ragadták magukhoz a kezdeményezést, főleg Tóth Gergő veszélyeztetett lövéseivel, egy ízben 22 méterről a felső lécet is eltalálta. A 20.percben büntetőből szerzett vezetést Borbély révén a Pénzügyőr. A szöglet utáni lerántás nyomán megítélt 11-esbe beleért ugyan Gerhát kapus,de hárítani nem tudott(0-1). A félidő hátralevő részében jobbára mezőnyjáték folyt, helyzetekig inkább a vendégek jutottak el,a RAFC védői többször is önfeláldozóan hárítottak.

A második játékrész elején aztán Tóth Gergő két lapos,távoli lövéssel gyakorlatilag lezárta a mérkőzést.
51 percben 25 méterről, középről precízen lőtte ki a bal alsó sarkot(0-2),a 61. percben Oláh mintaszerű indítása után, jobbról befelé cselezve gyönyörűen rúgta a labdát a hosszúba(0-3).Utóbbi találatot magasabb osztályokban is megsüvegelik.

Egy sajnálatos sérülés zárta az eseményeket, Ferenczy és Tóth Máté a 85. percben a félpályánál összeütközött a levegőben, a vendégek csereként beállt védője vérző fejjel a földön maradt. Percekig tartott az ápolása,bár saját lábán jött le a pályáról,mentőt kellett hozzá hívni.Ezúton szeretnénk Tóth Máténak mielőbbi teljes felépülést kívánni.
Magabiztos Pénzügyőr győzelmet láthattunk a szerény támadójátékot felvonultató RAFC otthonában, így a vendég csapat magabiztosan jutott a Magyar Kupa 3. fordulójába.
A mérkőzés legjobbja a PestiFoci szerint Tóth Gergő lett.
A rendkívül agilis, gólveszélyes Tóth Gergő két gólja mellett több veszélyes lövéssel is észrevétette magát.