1999-ben a Herta legyőzte az Erdértet a Budapest Kupa döntőjében

nemzetisport herta

Van, amikor a hazai pálya nem előny. Főleg akkor nem, ha mindkét csapatnak ugyanaz az otthona. Mint például az Erdért és a Herta esetében, hiszen a Budapest-kupa döntőjébe jutott két gárda egyaránt a Bodor utcai Erdért-pályán rendezi hazai mérkőzéseit. A Herta legjobbja, a III. Kerület vezetőedzője, Schróth Lajos húzódása miatt nem tudta vállalni a játékot... A másik oldalon volt ferencvárosi labdarúgók - Németh Péter, Dicső Zoltán - próbálkoztak az ellenfél kapujába találni, ám az első félidő hajrájában Dicső kétszer is gólhelyzetben hibázott. A szünetben a pálya melletti asztalra került a kupa, és ez doppingszerként érezhető volt, hogy egy gól dönti el a kupa sorsát, ám a rendes játékidőben 0-0 maradt az eredmény. A kétszer 15 perces hosszabbítás elején 11-esből megszerezte a vezetést a Herta, pár perccel később Dicső lerántásáért a másik oldalon is járt volna a büntető, ám a bíró másként látta... Az eredmény már nem változott, így a Budapest-kupát a Herta nyerte.

Budapest Erdért SE-Herta BLC
0-1 (0-0, 0-0, 0-1)
Bodor utca, 100 néző. V: ifj. Vad (Száva, Nyekita J.)

ERDÉRT: Pusztai - Czető - Kovács K.,Kuszkó, Magyar - Mészáros (Hernádi, 60.), Ksenicz, Tóth F., Bakó (Ármai, 66.) - Németh P. (Garay, 95.), Dicső. Edző: Gallik Béla

HERTA: Nyárády - Orosz - Miczán, Szipka, Jeneses - Hosszú (Pesti, 66.), Bárdos, Balogh, Pálosi - Kocsis (Répásy, a szünetben, Keresztes, 105.), Pergel. Edző: Dobesch Gyula

GÓLSZERZŐ: Pergel (11-esből) a 94. percben.

SÁRGA LAP: Orosz (Dicső buktatásáért) a 44., Jeneses (Dicső visszahúzásáért) a 71., Bárdos (Tóth Ferenc buktatásáért) a 92., Magyar (reklamálásért) a 97., Kuszkó (kezezésért) a 105. percben

forrás: Nemzeti Sport 1999.május19.