A RAFC 2013-ban esett ki az NB3-ból. A BLSZ1-ben együtt tartotta a keretét, sőt a rutinos, magasabb osztályokat megjárt Faragó István és Máj Zoltán leigazolásával még jelentősen meg is erősítette.

BLSZ I. 2013/14

Kezdeti nehézségek

inter-rafc 010

A bajnokságot nem igazán kezdte jól a csapat. Hazai pályán csak 1:1-es döntetlent ért el a Nagytétény ellen, pedig az évad első RAFC-gólját Bánhidi Bence már a 15. percben megszerezte.
A döntetlen után a második fordulóban az Inter vendége volt a Rákosszentmihály. Az első félidő elején 4-5 gólt is szerezhetett volna a csapat, de végül csak egyszer talált be a kapuba, a második félidő pedig szenvedősre sikerült a nem túl sportszerű meccsen.

Az RTK ellen már magabiztosan győzött Vörös Péter csapata (3-1), de a Sashalom ellen ismét meglepetésre Faragó duplájával csak az utolsó 10 percben tudta eldöntetni a találkozót. (2-0).

RAFC – Ikarus a XVI. Kerületi rangadó

rafc-ikarus 017

Sorozatban a harmadik Pirosrózsa utcában rendezett találkozójuk következett, ráadásul nem is akármilyen meccs.

A RAFC-Cinegék és az Ikarus ultrái is nagy számban ott voltak a mérkőzésen. Óriási volt a hangulat. Az első félidő 1:0-s Ikarus vezetést hozott, de a hazai szurkolók kitörő örömére a meccs utolsó negyedórájában Faragó István és Vörös Péter is betalált. 2:1-re nyerte a presztízs meccset a RAFC!

Gálosi Csongor első fontos gólja

Gálosi Csongor a csapat védője 4 gólt szerzett a szezonban, a négyből három rettentő fontos gól volt. Az elsőt a 6. fordulóban szerezte a Testvériség elleni meccs 73. percében 0-0-s állásnál. A találkozót végül ezzel a góllal nyerte meg a RAFC.

Száguldó erő! 3 meccs, 19 gól, 1. hely!

kelen-rafc

Óriási formába lendült a Rákosszentmihály. A sziporkázást az Unione (6-2), a Kelen (4-1) és a Hegyvidék (9-0) bánta.
A Hegyvidék ellen Faragó István 7 gólt szerzett. A csapat pedig a bajnokság első helyére ugrott!

Kiábrándító vereség

A RAFC teli önbizalommal utazott Pasarétre a Pénzügyőr otthonába, ahol azonban egy rendkívül jól játszó ellenféllel találta szembe magát.
A Pénzügyőr szurkolói még mindig emlegetik ezt a mérkőzést. Pénzügyőr – RAFC 5:1

Döntetlen a listavezetővel

rafc-vizmu 014

Következett a 11. forduló. A forduló előtt a Vízművek vezette a bajnokságot, nehéz ellenfélnek ígérkezett a Pirosrózsa utcába érkező társaság. Igaz az ősz egyik legjobbját Obot Denist nélkülöznie kellett a vendégeknek.
Végül egy kéz itt, egy kéz ott. Két büntető után 1:1 lett a végeredmény!

Két idegenbeli győzelem következett, és még gólt sem kapott a RAFC.

Előbb a Budafok ellen idegenben győztek 2:0-ra, majd a Voyage ellen egy remek hangulatú meccsen, 4 gólt rámoltak be a kapuba.
A RAFC szurkolói télen is augusztus 20-át csináltak, ahogy a csapat is a pályán.

Ismét egy listavezető

rafc-kerulet2013

Ismét egy listavezetővel kellett játszania a RAFC-nak. Ekkor már a Kerület vezette a bajnokságot.
A mérkőzésen Kaszai Gábor parádés gólját még ki tudta egyenlíteni Tóth Talán egy szintén gyönyörű góllal, de a 61. percben Lőrincz Dániel szögletét Filó Tamás a hálóba fejelte és ezzel a Kerület nyerte a rangadót.

Az utolsó őszi fordulóban az FFC otthonában meglepően szoros meccsen -már ami a gólkülönbséget illeti- 3-2-re nyert a RAFC.

A téli szünet! Siker és meglepő távozások

A RAFC a téli szünetben megnyerte a BLSZ téli teremtornáját. Budafokon rendkívül izgalmas meccseket játszott a csapat, a döntőben büntetőkkel győzte le az Építőket.
RAFC – 43. sz. Éptők 6:6 büntetők: 2-1

A siker egészen biztosan jót tett a RAFC-nak, viszont két meghatározó emberük távozása nem igazán. A csapat motorja Máj Zoltán és a 19 gólos Faragó István is távozott.
Faragó egyébként félszezon alatt is a góllövő lista negyedik helyén végzett.

A TAVASZ

nagyteteny-rafc

Azért a két játékos távozása előre vetítette, hogy szárnyalásra nem lehet számítani a tavasszal Rákosszentmihályon, de azért a dobogó továbbra is reális célnak tűnt.

A Nagytétényt gyakorlatilag legázolta a RAFC a 16. körben. Igaz a végére 3:0 után talpra állt ellenfelük, de a végeredmény így is 4:2-lett. Az első gól olyan gyorsan született, hogy sokan még a meccsre sem értek ki, mire már vezetett a csapat.

Az Inter következett és ahogy ősszel, tavasszal is 1:0 lett a meccs vége. Rácz Viktor találata döntött.

Viharos vereség

Az RTK otthonában meglepő vereséget szenvedett a RAFC (1:0). A labdával a Péceli úton nem csak a két csapat, de a szél is játszott. Borzalmas időjárás volt.

Bukás a házirangadón

A remekül játszó, jócskán megerősödött Sashalom 3:2-re győzött a Pirosrózsa utcában. A csapat tehát nem túl jó előjelekkel várta az újabb nagy meccset, az Ikarus RAFC összecsapást.

XVI. Kerületi csúcsrangadó Ikarus – RAFC

Egy büntetővel az Ikarus szerzett vezetést, hiába próbált támadni a RAFC, ellenfele sokáig nagyon jól védekezett.
A 93. percben tört meg a jég, Téglás Máté beadása után Gálosi Csongor egyenlített a pazar hangulatú meccsen.

Következett a 21 forduló. Hiába vezetett kétszer is a Rákosszentmihály az ekkor a téli álomból már ébredező Testvériség ellen, mégis meg kellett elégednie a döntetlennel. (2-2)

Zsinórban három siker

Az ősszel megsorozottak, a vereséget ismét megkapták a RAFC-tól, igaz a gólok száma csökkent azért. Unione – RAFC 2-4, RAFC – Kelen 3-0, Hegyvidék – RAFC 1:3

A Hegyvidék ellen egyébként sokáig nem Vörös Péterék voltak jobb helyzetben. A 63. percben egyenlített Gálosi Csongor, majd Benke Kálmán vezető gólja után Tóth Talán a 93. percben tette magabiztos sikernek tűnővé az eredményt. A hangulat ismét remek volt.

25. forduló RAFC – Pénzügyőr 0:2

A RAFC nem játszott rosszul a hétközi meccsen, de a Pénzügyőr megérdemelt sikert aratott.

Három nagyon fontos mérkőzés, 7 pont. A bronzút utolsó kockái

A Vízművek ellen egy viharos meccsen 3:2-re nyert a Rákosszentmihály, majd szintén idegenben a Budafok otthonában egy kemény csatában Vörös Péter góljaival fordított a RAFC.
A győzelmet jelentő találat a 91. percben született. (1:2)

A bronzrangadó

Győzelmével a Rákosszentmihály harmadik helye behozhatatlanná vált volna, de hiába dolgozott ki rengeteg helyzetet a csapat, ezek nagy része ki is maradt.
A Voyage viszont jól élt az adódó lehetőségeivel, és 2:1-es vezetéssel fordult rá a hajrára.
A futball ezúttal azonban igazságot szolgáltatott, és a 93. percben Mórocza László egyenlíteni tudott. Ezzel gyakorlatilag szinte biztosnak tűnt a RAFC bronzérme, de matematikailag még nem.

A 29. forduló után, mivel a Voyage nyert Budafokon és a RAFC kikapott a Kerület ellen, a két csapat között mindössze egy pontra csökkent a különbség. Azonban a Voyage a bajnoki címre készülő III. Kerületet fogadta, a RAFC pedig a tartalékos FFC-t.

Újabb csodák nem történtek a bajnokságban. A RAFC 1:0-s Ferencváros elleni sikerével a harmadik helyen végzett a 2013/14-es BLSZ1-ben.