Újoncból bajnok: a BLSZ II-ből való feljutás után azonnal a BLSZ I-es arany is meglett a Gázgyárnak

gazgyarbajnok

Ritkán történik meg, hogy egy csapat a BLSZ II-ből  a második helyről feljutva azonnal a BLSZ I-ben lesz bajnok, az ASR Gázgyár a 2015/16-os bajnokság során véghezvitte a bravúrt.

Idézzük fel a 2015-ös első fordulóbeli mérkőzésüket, a legnyagobb rangadójukat és a pillanatot, amikor bajnokok lettek:

2015-ben-ben két év után újra BLSZ1-es mérkőzést rendeztek a Sujtás utcában, ahol az ASR Gázgyár a Vízműveket fogadta. Az összecsapásnak pikantériát adott az, hogy a hazaiaknál Balogh Péter, Kaltenekker Attila, és Horváth László korábban az újpestiekhez tartozott, míg a vendégek edzője Schmél László tavaly ilyenkor az ASR utánpótlásánál dolgozott.

gazgyar vizmu2015 017

ASR Gázgyár - Fővárosi Vízművek SK 2-0

BLSZI. 1. forduló

gazgyar vizmu2015gazgyar vizmu2015 001

Schmél László a beharangozóban azt nyilatkozta, hogy az újonc valószínűleg nagy lendülettel fog kezdeni, és a Vízművek edzője szemernyit sem tévedett.
A Gázgyárnak a mérkőzés elején sikerült nyomást gyakorolni ellenfelére, de komolyabb helyzetek nélkül.
A 10. percben aztán az első igazi lehetőség a hazaiak kapuja előtt adódott, Buhály Gergő egy szép csel után 10 méterről, éles szögből lőtt, Baksa Bálint nagyot védett.

Az óbudai csapat még ugyanebben a percben szállította a választ, Kaltenekker Attila jobb oldali beadása után Tóth Gergely mentett kritikus helyzetben a kapu elé érkező Balló Harold elől.

Az iramra a nagy meleg ellenére nem lehetett panasz, gyűrték egymást a csapatok rendesen.
Ugyanakkor a következő érdemleges esemény a 40. percben egy sajnálatos sérülés volt.
Dévényi Tamás rúgta egy szerencsétlen mozdulattal szemen Balogh Pétert, akit emiatt azonnal le kellett cserélni. A Gázgyár csapatkapitányát később mentővel vitték el, szédült, fájt a feje, a szemhéja két helyen felszakadt. Gyors gyógyulást kívánunk neki.
A sérülés után az első félidő szépen lassan lecsorgott.

gazgyar vizmu2015 006

A második játékrész a hazaiak számára álomszerűen indult, a 46. percben egy szép támadás végén Fehér Kende beadását követően Kaltenekker Attila 8 méterről a kapuba bombázott. 1-0
Az 52. percben egyenlíthetett volna a Vízművek, Buhály Gergő bal oldali szöglete után Arany Zoltán fejelt 8 méterről kevéssel a kapu fölé.

A 70. percben jött a következő nagy helyzet. Ivancsó Dávid óriási passzt adott a csereként beállt Molnár Attilának, viszont a labdára Zubány kapus is rástartolt, és nagy nehézségek árán végül a kapus és a visszaérkező védők közös erővel menteni tudtak.

A 74. percben eldőlt a meccs, a KISE-től igazolt Nagy Róbert a félpályától indulva betört a Vízművek tizenhatosán belülre, ahol 8 méterre a kaputól az egyéni akciónak Szekeres Péter vetett véget. A vendégek védőjét kiállította a játékvezető, Zubány Miklós reklamálásért sárga lapot kapott, a Gázgyár meg tizenegyest.

gazgyar vizmu2015 016

A büntetőt Ivancsó Dávid tökéletes higgadtsággal lőtte a kapuba. 2-0
A gól után nem sokkal Kaltenekker Attila lőtt szép cselek után jobbról 14 méterről, Zubány bravúrral szögletre ütötte a labdát. A sarokrúgás után is veszély alakult ki a Vízművek kapuja előtt, de újabb gól nem született.
A 84. percben ismét szép jelenetet láthattunk, Molnár Attila lőtte szét 18 méterről a felső kapufát. Parádés löket volt.

A 91. percben egy Ivancsó Dávid felé ívelt labda egészen a szögletzászlóig gurult, Zubány kikeveredett a kapujából és úgy tűnt meg is oldja a helyzetet, Ivancsó viszont erőszakos volt és megszerezte a labdát, a kapus így kénytelen volt szabálytalankodni vele szemben. Zubánynak kicsit sok volt mára a meccsből és úgy ment el Ivancsó mellett, hogy „véletlenül” belerúgjon, ezért megkapta a második sárga lapját, így őt is kiállította a játékvezető.

Ez a felesleges piros lap volt a mérkőzés utolsó fontosabb történése.

gazgyar222

A mérkőzés osztályzata a PestiFoci szerint: 6

Érdekes mérkőzést láthattunk. A Vízműveken látszik, hogy egy jól szervezett csapat, tudatos játékot játszott, ráadásul az első félidőben jól is. A második játékrészben a korai gól még nem fogta meg a vendégeket, viszont a kiállítás és a tizenegyes igen.
A Gázgyár rendkívül fegyelmezett gárda benyomását keltette, nem véletlenül úszta meg lapok nélkül a találkozót. Az óbudaiaknál több vezértípusú játékos kapott egyszerre szerepet a kezdőben, de a pályán ez nem okozott gondot, mindenki beállt a sorba, és a csapatsiker érdekében játszott. Nem csak eredményes, de látványos játékra is képes a csapat. Ha ezen az úton járnak tovább, gyorsan el fog terjedni, hogy érdemes futballt nézni a Sujtás utcában.
Összességében teljesen megérdemelt hazai győzelem született egy élvezhető mérkőzésen.

A bajnokság legnagyobb rangadója:

asr thse

2016-ban április 2-án már a tavasz legnagyobb rangadóján volt szereplő a tabella első helyén álló ASR Gázgyár, akinek vendége a forduló előtt második helyezett THSE-Sashalom csapata volt.

ASR Gázgyár - THSE-Sashalom 1-0

BLSZ1. 21. forduló

Az összecsapás puhatolózó játékkal kezdődött, az első említésre méltó eseményre 8 percet kellett várnunk, amikor a vendég kaputól 25 méterre egy Mátrai Dominik ellen elkövetett szabálytalanságért megítélt szabadrúgásból Nagy Róbert (Gázgyár) lövését Kiss Dávid vetődve hárította .

Válaszul a másik oldalon Katona Dániel jobb oldali beadását Lőrincz László 6 méterről fejelte mellé.

Kiegyenlített erők küzdöttek a pályán és szerény Gázgyár fölény alakult ki, amely a 20. percben azonban góllá érett.

Nagy Róbert adhatott be egy szabadrúgást balról és Lajos László a védők között helyezkedve 7 méterről a bal felső sarokba fejelt. 1-0

Nem sokkal később Lőrincz László (THSE) lőtt el egy lepattanó labdát 16 méterről, de lövése fölé szállt.
Néhány perccel később Füzy Zsolt (THSE) szép cselsorozatát láthattuk, igaz helyzet nem alakult ki belőle, mint ahogy a félidő további részében sem, a mezőnyjáték dominált kevés
helyzettel, kevés kockáztatással.

A fordulás után fordulat állt be a játék képébe, a vendég THSE átvette a játék irányítását és komoly mezőfölényt tudtak kialakítani, de igazi helyzetig nem jutottak el, mert néha bosszantó hibák csúsztak be a támadások befejezésébe, illetve a Gázgyár szívós védelmét nem volt könnyű feltörni.

A hazaiak az 58. percben adtak először életjelet magukról támadásban, Mátrai Dominik 16 méteres lövését vetődve védte Kiss Dávid.

A mindent egy lapra feltevő vendégek a hajrára teljesen beszorították a listavezetőt, a Gázgyár pedig előre vágott labdákból szándékozott kontrázni.

A 78. percben a csereként beállt Simon Péter (THSE) 25 méteres szabadrúgása szállt fölé, majd válaszul a másik oldalon Balogh Péter balról az alapvonaltól 5 méterre végezhetett el egy szabadrúgást, amit ravaszul kapura lőtt, de a rövid saroknál Kiss Dávid vetődve fogta a labdát.

A 83. percben állt a THSE a legközelebb az egyenlítéshez. Füzy Zsolt jobb oldali beadását Simon Péter ajtó-ablakhelyzetben 5 méterről a földre lepattintva fejelte kapura, de Baksa Bálint bravúrral kiütötte a labdát, az ismétlést pedig Schwarcz Ádám 16 méterről mellé lőtte.

Záróakkordként még Liska Tibor betett labdáját Füzy Zsolt félfordulattal 15 méterről lőtte fölé.

Mérkőzés osztályzata a PestiFoci szerint: 7

A listavezető ASR Gázgyár csapata szépszámú közönsége előtt ezzel a győzelemmel nagy lépést tett a bajnoki cím felé, míg a vendégek, bár emelt fővel hagyhatták el a küzdőteret a mai az elveszített mérkőzéssel egyelőre elveszítették a második helyet is.

Nem volt megállás:

asrgazgyarbajnok

A bajnoki címet a csapat az FFC 5-1-es legyőzésével ünnepelte a csapat!

Az ASR Gázgyár 3 fordulóval a vége előtt megnyerte a 2015/2016-os Budapest I. osztályt! Az óbudai csapat megérdemelten lett a legjobb, egy több éve tartó tudatos építkezés eredménye ez a bajnoki cím. A vezetőség jól igazolt a nyáron egy olyan csapatba, amely már jó alapokon állt. Az összes labdarúgójáról tudnánk valami emlékezeteset írni. Gondolhatunk Ivancsó Dávid cseleire, és bombagóljaira, a két szélső védő Scheiber Bence és Lóska Csaba felfutásaira, Lajos László fejeseire, és salagmentes védekezésére, Nagy Róbert tanári futballjára, Balogh Péter fáradhatatlanságára, Kaltenekker Attila beadásaira, Fehér Kende góljaira, és még sorolhatnánk a neveket…