Zárt kapuk - Egy ideig nem rúg gólt a SZAC, ezért négyet még berámolt

ikazartkapu

Szokatlan hangulat volt, hiszen az MLSZ rendelkezése miatt, a járványügyi helyzetre való tekintettel nézők nélküli zárt kapus volt a mérkőzés.

Ikarus - 1908 SZAC

BLSZ I. 19. forduló

2020. március 14.

Aktívabban kezdte a mérkőzést a vendég csapat, kezdeményezőbb volt, de pontatlanul fejezték be támadásaikat.
Mindjárt a 6. percben egy beadást a SZAC támadója Nagy Dominik alig fejelt fölé.
A hazaiak tartották a tempót az agilisabb vendégekkel szemben, de inkább küzdelem volt a jellemző a játékra.
19. percben jobbról érkező beadásra ismét Nagy Dominik érkezett, de erős fejese a felső kapufát találta telibe, de a visszapattanó labdát védőjével közösen a kapuba továbbította 0:1!
26 percet kellett várni a hazaiak első kapura lövésére. Egy veszélyes szabadrúgást Illés Bence magabiztosan fogott meg.
44. percben Kerékgyártó Marcell nagyszerű kiugratásból közelről lőhetett kapura, de a hazaiak kapusa Skravanek László nagyot mentett.

A 48. percben Kerékgyártó Zalán jó 25 méterről elereszt a lövést, de a hazai kapus védte a lövést.
Az 54. percben egy védelmi hibából Nagy Dominik elé került a labda, aki egy szép csel után 20 méterről ballal védhetetlenül a kapu bal oldalába bombázott 0:2!
Nagyon küzd az Ikarus, mennek hajtanak, de támadásaik erőtleneknek bizonyultak. Láthatóan nagyon szerettek volna szépíteni, de a vendég védők rendre hatástalanították akciójukat.
A 64. percben Sasvári Dávid távolról bátran kapura lőtt, de a hazaiak kapusa résen volt és védte a lövést.
A 66. percben egy hazai szabadrúgásból érkezett beívelés, de a vendég kapus mindenkit megelőzve megfogta a labdát.
Vezetése birtokában egyre magabiztosabb volt a SZAC. Több cselt megengedtek maguknak és kifejezetten tetszetősen játszottak.
A 69. percben Gombkötő Árpád lendületesen betört a büntetőterületre, ígéretes helyzetben kapura lőtt, de a labda mellé szállt.
Egyre nagyobb nyomást gyakoroltak a vendégek az Ikarusra, és ennek meg is lett az eredménye.
A 77. percben egy óriási védelmi hibát kihasználva a Szalai Kristóf ügyesen a kapu bal oldalába lőtt, ezzel 0:3!

A 80. percben a hazaiak gyors csatára Sós Brúnó betört a vendégek büntetőterületére, ahol látványosan elesett. A játékvezető helyesen tovább engedte a játékot, hiszen nem történt szabálytalanság, a védőjátékos tisztán szerelt.
A 84. percben egy gyors támadás végén egy tizenhatoson belülre juttatott labdát Szalai Kristóf egyből belsővel a kapuba továbbított. 0:4!

A 87. percben a jobb oldalon egy veszélyes hazai támadás bontakozik ki, de a vendég védők határozottan tisztáztak.

A 89. percben egy 30 méterről elvégzett hazai szabadrúgás majdnem megtréfálta a vendégek kapusát, de szép mozdulattal szögletre ütötte a labdát.

A mérkőzés osztályzata a PestiFoci szerint: 6
A mérkőzés összképét tekintve a vendégek jobban bírták erővel, többet birtokolták a labdát, nagyobb önbizalommal játszva ilyen arányban is teljesen megérdemelten nyerték meg ezt a sportszerű mérkőzést.

A mérkőzés legjobbja a PestiFoci szerint Nagy Dominik lett.
Az első két gólt szerzője Nagy Dominik harcosan és jól játszott. Nagy érdemei voltak csapata győzelmében, hiszen amíg le nem cserélték lendületes elfutásaival, technikás cseleivel és okos játékirányításával fazont adott csapatának.