Meglepetés a BLSZ III-ban: a Rákosliget 4-2-re verte az Intert

interrakosliget2

A forduló előtt 3. helyezett Inter CDF a 11. Rákosligetet fogadta hazai pályán, a tabellán elfoglalt helyezések közti különbség ellenére a hazai csapat nem számíthatott könnyű meccsre, és nem is volt az neki...

Inter CDF - Rákosliget 2-4

BLSZ III. 2. csoport  14. forduló

interrakosliget1

Rendkívül feszült mérkőzésen, többször előforduló sportszerűtlen jelenetek borzolták a kedélyeket. A játék képe alapján a döntetlen valósabb lett volna, de a vendégcsapat jobban tudott élni a lehetőségekkel, így nyert. Mindkét oldalon sok helyzetet dolgoztak ki a csapatok, amik rendre kimaradtak.

Egy szögletet követően már a 23. percben, kapufáig jutott a Rákosliget, jelezve, hogy a 3 pontért érkezett az Inter otthonába, de 3 perc múlva mégis a hazaiak szereztek gólt, egy gyors támadás végén Abdulkadir Jarma Ibrahim szerzett szép találatot. 1-0 A 35. percben ismét vendég helyzet alakul ki, de óriási bravúrral védett a hazai kapus. A 36. percben megszületett az egyenlítés egy szöglet utáni kavarodásból váratlanul FORÓ ARNOLD megeresztett egy lövést, amely után a labda a lábak között átsuhanva a hálóban kötött ki. 1-1
38. percben Nemeskéry Gergely (Rákosliget) hatalmas lövése kevéssel ment mellé.
Egy perc múlva már a fordítást ünnepelhette a Rákosliget, egy szabadrúgást követően a védők között kibújva a szemfüles Ruzicska Attila ügyes gólt szerzett. 1-2

interrakosliget5

45. percben tovább nőtt a vendégek előnye, büntetőből a tavalyi BLSZIV-es gólkirály, Strommer Crispin szerzett gólt. 1-3
Jobban kezdte a második félidőt a hazai csapat! Nagyon támadtak és a 49. percben ismét Ibrahim szerzett gólt, egy balról bepasszolt labdát továbbított a kapuba. 2-3
Nagyon izgalmasan alakult a mérkőzés, de a sok reklamálás csorbított az élvezhetőségen.
Az 50. percben egy vendég támadás végén Strommer Crispin esett el a tizenhatoson belül, nagyot kiabált, de a játékvezető véleményünk szerint helyesen nem ítélt büntetőt.
Az 56. percben eldőlt a mérkőzés. Egy jobb oldali beadást balról Foró Arnoldnak passzolták a labdát, aki jól helyezve, okosan a kapu bal oldalába lőtt. 2-4.

A 71. percben egy jobb oldali beadást nagy ziccerben a rutinos Németh Ferenc (Rákosliget) éppen hogy mellé fejelt.
78. percben egy kapura lövés kipattant az Inter kapusáról, a kipattanót Németh Ferenc szép mozdulattal, kapásból mellé lőtte
82. percben egy kapu előtti szituációt követően tömegjelenet alakul ki, mely során INACIO RAFAEL Wederson meglökte ellenfelét, amiért a játékvezető kiállította
A 90. percben a Rákosliget is megfogyatkozott reklamálás miatt Foró Arnold kapta meg második sárga lapját.