A Budafok otthon tartotta a 3 pontot az Ikarus ellen

Írta: Szőnyi Gábor

bud ika20201111

A BLSZ I. osztály első két tavaszi fordulójában a Budafok II. nem szerzett pontot, igaz erős ellenfelekkel játszott, a REAC-cal és a BVSC-vel. Az Ikarus eközben kiesési rangadókat vívott, amelyekből összességében jól jött ki, 4 pontot szerzett. Mivel Schróth Lajos, a hazaiak edzője a mesteri gondolatokban elmondta, hogy rengeteg hiányzójuk van, akár azt is gondolhattuk, hogy az Ikarus akár egy vagy több pontot is elcsíphet ezen a napon, a mérkőzés képe azonban teljesen mást mutatott.

bud ika2020 jupp

Már a 2. percben vezetést szerzett a Budafok! Farkas Bálint balról remekül passzolt be középre Földi Dánielnek, a BLSZ I. tavalyi gólkirálya pedig közelről természetesen nem hibázott. 1-0
Az Ikarust annyira megfogta a gól, hogy ezután futószalagon érkeztek a hazai helyzetek, messze nem egy fordulatszámon játszottak a csapatok.
A 9. percben Fekete Máté felívelt szabadrúgása után Venczel Zsolt lőtt közelről becsúszva a kapu mellé. négy perc múlva egy szép akció végén Fekete Máté passzolt remekül Harsányi Dánielnek akinek közeli lövését szögletre mentette a tavasszal eddig remek formában védő Skravanek László.
A 16. percben Harsányi Dániel bal oldali beadása után Földi Dániel fejesét is fogta az Ikarus kapusa. 5 perccel később Fekete Máté lőtt kevéssel mellé.
A 28. percben Fekete Máté beadása után Khiesz Kornél fejesét tolta fölé Skravanek, majd az első félóra végén Kévés Szabolcs passza után Fekete Máté 15 méteres lövését védte lábbal.

budikaskravanek ika

Ezekből a helyzetekből könnyedén születhettek volna gólok, így az Ikarus örülhetett, hogy csak egy gólos hátrány alakult ki a szünetig.

Igaz, hogy a második félidő elején már 2-0 lett a Budafok előnye. A 48. percben Fekete Máté beadása után Khiesz Kornél fejelte a labdát a bal sarokba.  2-0
A 60. percben volt az első komolyabb Ikarus-lehetőség: Szél Benedek adott be remekül balról, de Parag Richárd nagy helyzetben a kapu fölé lőtt.
Egyébként is valamelyest feljavult a vendég csapat, 2-0 után a mezőnyben már kiegyenlítettebbé vált a meccs, amelybe a 80. percben visszahozta ellenfelét a Budafok…
Egy hazai védő elpasszolt kirúgására Schile Bende csapott le és az üres kapuba lőtt. Ajándék volt a javából. 2-1

A 82. percben a kellemetlenségre a Budafok egy tetszetős, sokpasszos támadással válaszolt, amelynek végén Barizs Martin passza után Harsányi Dániel 13 méterről a kapu fölé lőtt.
Az Ikarus kétszer is szögletet rúghatott, alighanem sokaknak juthatott eszébe, hogy mit éreznének a hazaiak, ha ezen a meccsen az Ikarus egy pontrúgásból kiegyenlít.
A 93. percben azonban már mindenki nyugodt lehetett Budafokon, egy felívelés Szebenyi Balázshoz érkezett, a 18 éves támadó kicselezte a kapust és 25 méterről az üres kapuba ívelt. 3-1

A mérkőzés osztályzata a PestiFoci szerint: 6

A Budafok remekül játszott, az Ikarus gyengébben, így egyoldalú volt kissé a meccs, amely csak egy hazai hiba miatt vált izgalmasabbá.

A mérkőzés legjobbja a PestiFoci szerint Fekete Máté lett.

feketemate bud ika

Remek beívelések, pontos passzok jellemezték a játékát. Kiemelkedett a mezőnyből még úgyis, hogy a Budafokban több jó teljesítményt nyújtó játékos is volt.

Vélemények:

Schróth Lajos ( a Budafok II vezetőedzője): - A mérkőzés számszerű eredményével elégedett vagyok. Pont azt beszéltük a mérkőzés előtt, hogy csalódás az, hogy azzal a támadó szekciónkkal, amely tavaly 75 gólt rúgott 26nál tart csak. A helyzetkihasználásunkban most is volt kivetnivaló, és a végén egy hiba miatt még izgulnunk is kellett.

Varga István (az Ikarus vezetőedzője): - Jó csapatot ismertünk meg a Budafokban, mégis csak egy NBII-es csapat tartalékcsapata, korábban az NBII-ben is szerepet kapó futballisták is játszottak. Jobbak voltak, mint mi. Ráadásul kényszerű cserék nehezítették a dolgunkat, emellett két elkerülhető gólt kaptunk a félidők elején. A végén mindent megtettünk az egyenlítésért és ebben benne volt az a rizikó, hogy megkapjuk a harmadik gólt, így is lett… Gratulálunk a Budafoknak!