3-2-re nyert a TF a Kánai úton

Írta: Szőnyi Gábor

thsetf1

A BLSZ II-ben már-már megszokott sokgólos mérkőzésre került sor a Kánai úton, ahol az utolsó előtti helyen álló THSE II a feljutásra hajtó TF csapatát fogadta.

THSE II  - TF SE 2-3 (0-2)

BLSZ II. 18. forduló

thse tfossz

A mérkőzés a papírformának megfelelően indult. A TF korán nagy előnyre tett szert.

A 11. percben Novák Mátyás lőtt közelről a kapuba, majd két perc múlva Elekes József csapata ismét kihasznált egy hazai védelmi megingást, többször is gólt szerezhettek volna, végül Suskó Ádám vette be 7 méterről a kaput. 0-2

thse2 tf gol
A kétgólos előny megnyugtatta a TF-et, talán túlságosan is. A 28. percben Suskó Ádám még 11 méterről nagy helyzetben fölé lőtt, de aztán el kezdtek fogyatkozni a helyzeteik.
Sőt a 30. percben a THSE is ziccerig jutott, Vitárius Gergő lövését Edelényi Dániel védeni tudta.
A 0-2-es félidő ugyanakkor megfelelt a játék képének, az első játékrészben a hazai csapatnak, jóval kevesebb köze volt a meccshez, mint ellenfelének.
Persze nem véletlenül tartják az edzők a két gólt veszélyes előnynek…

Jól kezdett a TF a 2. félidőben is, a 47. percben Novák Mátyás kapott jó labdát és nagy helyzetben közelről lőtt, de Szilvási Zoltán bravúrral védeni tudott.
Langyosan folyt ezután a meccs, az utolsó 30 percig. A 62. percben a csereként beállt Borsi Márton jó pozícióból lőhetett, de 16 méterről kapura küldött labdája Szilvási Zoltán kezében landolt. A harmadik vendég gól nem született meg, jött helyette a hazai, a 64. percben Vágó Zoltán lőtt 13 méterről a kapu jobb oldalába. 1-2

Újra nyitott volt a meccs, és a THSE javulásával már a döntetlen sem volt elképzelhetetlen.Aztán a 70. percben úgy tűnt, mégis megnyugodhat a TF, egy kiugratás után Borsi Márton balról parádésan emelt 8 méterről a rövid felsőbe 1-3

Öt perc múlva a szerencse védte meg a hazaiakat az 1-4-től, Csordás Szabolcs lőtt 18m a jobb kapufára.A 80. percben a TF védelme nem volt a helyzet magaslatán, ennek következményeként Vágó Zoltánt rúgták meg a tizenhatoson belül, így tizenegyeshez jutott a THSE-Szabadkikötő, Fodor Norbert pedig magabiztosan rúgta a labdát a kapuba. 2-3

thse tf tizi 2
Mentek a hazaiak az egyenlítésért, hátul viszont így már jócskán kinyíltak, és két perccel a gól után Fézler Máté 8 méterről leadott ziccerét bravúrral kellett védenie Szilvási Zoltánnak.
Végül maradt a 2-3-as végeredmény. Összességében jobb volt az esélyesebb TF, de ha jobban koncentrál, ezt a mérkőzést könnyebben is meg tudta volna nyerni. A THSE csapatát a második félidei javulása miatt érdemes dicsérni.

A mérkőzés osztályzata a PestiFoci szerint: 6

thse tf2344
Mindkét csapat képes nagyobb iramra és jobb játékra is, de így is küzdelmes, sportszerű mérkőzést láthattunk, amelyen a játékosok megtették azt, ami ezen a napon tőlük tellett. Ráadásul 5 gólt is láthattunk.

A mérkőzés legjobbja a PestiFoci szerint Borsi Márton lett.
A csereként beállt támadó remekül szállt be a meccsbe, és veszélyességével, valamint góljával nagyban hozzájárult ahhoz, hogy a TF meg tudja nyerni ezt a találkozót.

Vélemény:

elekes thse2 tf

Elekes József (a TF SE vezetőedzője): - Remek játékvezetés mellett egy agyonnyert mérkőzést a saját hibáink miatt sikerült izgalmassá tenni.

Szilágyi Milán a THSE II. edzője ezúttal nem tudott jelen lenni a mérkőzésen.