Egy jó második félidővel nyert a Pénzügyőr

penz svabhegy

Az első félidő kiegyenlített játékot hozott, és talán a vendég Svábhegy még kicsivel jobban is játszott, mint a tabellán hat hellyel előrébb lévő Pénzügyőr, a második félidő viszont már a pasarétieké volt és megérdemelten nyertek.
Az első helyzet a Pénzügyőré volt, egy jó támadás végén Mayer Márk lőtt kapura, de sikerült mentenie a Svábhegynek.
A 23. percben óriási vendég lehetőség maradt ki Rónaszéki Botond kapott nagy labdát, kicselezte a kapust is, de kisodródva csak a kapufát találta el. Pénzügyőr is helyzettel válaszolt, a lövés azonban elkerülte a kaput.
A 34. percben ismét a hazai csapat próbálkozott Deésy Márk lövését bravúrral védte Nándori Márton.
A második játékrészben rákapcsolt a Pénzügyőr.

Az 55. percben Tóth Márton lövése ment mellé kevéssel 18 méterről, majd a 60. percben Suscsák Máté 16 méterről leadott remek próbálkozása a bal kapufáról jött ki.
A 73. percben Turi Ákos beadása kissé lecsúszott, de így lett jó, Nándori Mártonnak nagyot kellett tornásznia, hogy kitolja a léc alól
A 75. percben teljesen megérdemelten megszerezte a vezetést a hazai csapat, Constantino Dominik parádés bepassza után a hosszún érkező Borbély Bence közelről a hálóba lőtt. 1-0
A végén még Tóth Márton tehette volna szebbé a Pénzügyőr győzelmét, de lövését bravúrral védte Nándori a bal sarok elől.

A mérkőzés osztályzata a PestiFoci szerint: 6
Sportszerű, izgalmas, és változatos mérkőzés volt, amelyen a Pénzügyőr a második félidőben érvényesíteni tudta akaratát és megérdemelten nyert.

A mérkőzés legjobbja a PestiFoci szerint Constantino Dominik lett.
Az ő játékában volt meg az a szükséges plusz, amely ezen a napon kellett a Pénzügyőr győzelméhez. Dinamikusan, jól futballozott, és remek gólpasszt adott.

Vélemények:

Sólyom Ferenc (A Pénzügyőr vezetőedzője): - Ezen a mérkőzésen csak a győzelem volt az elfogadható, ennek megfelelően bátran és támadólag léptünk fel az elejétől kezdve. Próbáltunk az ellenfél mögé kerülni a széleken, ami az egész mérkőzésen sokszor sikerült is, de a beadások, vagy az érkezések nem voltak pontosak. A csatárok többet értek a labdához, mint kellett volna, amiből labdavesztések után 1-2 veszélyes kontrát tudott vezetni az ellenfél is. A kínálkozó lehetőségeket pedig kihagytuk, így gól nélküli félidőt zártunk. A második félidőben, folyamatosan támadtunk, de a helyzetek továbbra is kimaradtak. Az ellenfelünk már csak a védekezéssel foglalkozott, mélyen védekezve próbálták a játékunkat rombolni. A folyamatos támadás, aztán egy szép jobb oldali akció végén góllá érett, és ezt az előnyt a végéig meg tudtuk tartani. Fiatal csapatunknak, meg kell tanulnia, az ilyen mérkőzéseket hamarabb lezárni, illetve a meglévő különbséget az eredményben is megmutatni.

Veress Balázs (a Svábhegy edzője és csapatkapitánya): A sok hiányzó ellenére az első félidőben jól játszottunk, ez a játékrész kiegyenlített volt, a második félidőben viszont a Pénzügyőr akarata érvényesült és megérdemelten nyerte meg a mérkőzést.