4-1-es Testvériség-siker Csepelen!

csepel testv2

A BLSZ I. 17. fordulójában a Testvériség meglepetésre 4-1-es győzelmet aratott Csepelen, és ezzel ellenfelét nagyon távolra küldte álmaitól.

Csepel FC - Testvériség 1-4 (0-1)

BLSZ1. 17. forduló

csep tesossz

csepl tesikezdet

Jó hangulatban kezdődött a mérkőzés. Ahogy az várható volt, a hazaiak voltak a kezdeményezőbbek, a Testvériség jobbára szorosan zárva védekezett és két gyors támadójukkal kontrákkal próbálkoztak. A Csepel próbálta uralni a játékot és helyzetek sokaságát alakította ki és aztán hagyta ki. Aztán a 45. percben egy szögletet beíveltek a vendégek, Botlik Dániel Deschelák Károly elé ejtette a labdát, aki bebelsőzte azt a kapuba. Ezzel a kapushibával váratlanul még a szünet előtt vezetést szerzett a Testvériség. 0:1
A második félidő nagy izgalmakat hozott. A csepeliek komoly offenzívába kezdtek, sorra dolgozták ki a helyzeteket a Testvériség játékosai azonban rendre jól szabadítottak fel, vagy éppen Zubány Miklós védett nagyokat.
A 48. percben szabadrúgást végeztek el a hazaiak és a beívelést követően a kapufát találták telibe.
Hazai egyenlítés helyett kétgólosra növelte előnyét a Testvériség, az 54. percben egy lendületes kontratámadást Pálmai Zsolt ügyesen fejezett be! 0:2 Érett a meglepetés.

A 60. percben aztán újra nyílt lett a meccs, egy kapu előtti kavarodás után a szemfüles Mészáros László betalált. 1:2
A 61. percben majdnem az egyenlítés is megszületett, egy jobb oldali beívelést a két perce pályán lévő Bencze Márton fejelt mellé.
Nagyon nagy nyomás alatt volt a Testvériség.

csepiiii

A 64. percben Németh Zoltán rávezethette a kapusra a labdát, de Zubány ismét bravúrral védett.
A 67. percben gyanús körülmények között a büntetőterületen belül a hazai támadó Németh Zoltán elesett, de a játékvezető "továbbot" intett.
A hazaiak az egyenlítésért, a vendégek az eredmény tartásáért küzdöttek, az idő pedig ahogy szokott egyre csak fogyott.
A 72. percben egy beadást követően Bencze Márton megint ordító helyzetet hagyott ki a kapufát találta telibe. Ezen a napon nem a csepelieket választotta a szerencse.
A 82. percben aztán, ahogy lenni szokott a sok kihagyott hazai helyzet után egy előrevágott labdára rosszul jött ki a hazai kapus, elvitték mellette a labdát, majd Bódis Tibornak jutatták, aki az üres kapuba passzolt. 1:3
A végén a Testvériség feltette az i-re a pontot! A 95. percben egy jobb oldali beívelést Deschelák Károly a kapu bal oldalába fejelt, amire már nem is mozdult a hazaiak rossz napot kifogó kapusa, 1:4 !

Ezzel a kiütéses győzelemmel a rendkívül taktikusan és lelkesen játszó Testvériség csapata megérdemelten nyert a jól játszó, de több végzetes hibát elkövető Csepel ellen.