A Budatétény a SZAC után a Pestszentimrét is kiverte a Budapest Kupából

IMG 4597

Budatétény - Pestszentimre 4-0

Budapest Kupa 3. forduló

budateteny psk

A mérkőzés kezdetén még semmi sem utalt arra, hogy jókora meglepetés fog születni a Budatétény pályáján. A BLSZ II-es Pestszentime hamar mezőnyfölényt alakított ki. Aztán ahogy telt az idő, a BLSZIII-ban szereplő hazaiak egyre jobban megtalálták legjobb arcukat. Ennek eredményeként a 18. percben egy buktatás követően tizenegyeshez jutottak, és Nagy Dániel nem is szalasztotta el ezt a nagy lehetőséget, magabiztosan lőtt a kapuba. A Pestszentimre próbált egyenlíteni, de a tétényiek remekül megszervezték a védekezésüket. Ráadásul a 38. percben újabb gólt szereztek! Barócsi László 18 méterről egy remekül eltalált lövéssel duplázta meg az előnyt.

A második félidő elején teljesen eldőlt a továbbjutás kérdése. Az 55. percben Csíkány Árpád csapott le egy szabadrúgást követő kipattanóra, és nem kegyelmezett bevette a vendég kaput. A 77. percben Csíkány Árpád fejesből is gólt szerzett, így 4-0 lett a mérkőzés végeredménye. A Budatétény kiütéssel búcsúztatta eggyel magasabb osztályban szereplő ellenfelét, és a Budapest Kupa legjobb 8 csapata közé jutott.

A Budatétény az előző fordulóban a BLSZ I-ben szereplő SZAC csapatát ejtette ki!