Drámai döntő után a Puebla lett a X. Téli Nagypályás Torna győztese

puebla1

Az egész Téli Nagypályás Tornához méltó döntőt láthattunk! Amelyen ismét bebizonyosodott, a futballban nincsen lehetetlen. A Nimród kétszer is két gólos előnyre tett szert, de a Puebla nagyot kűzdve mindkétszer egyenlíteni tudott, és végül büntetőkkel megnyerte a tornát. A harmadik a Testvériség II. csapata lett!

puebla2

döntő:

Puebla - Nimród 4-4 büntetőkkel: 5:4

Gólszerzők: Szabó Norbert (2) Labundy Máté, Könczey Zsolt ill. Péli Norbert, Sárközy Bence (2), Jóni Norbert

Puebla: Nagy Ákos, Rezsonya Roland, Dreiszka Vilmos, Tápi Tamás, Ábrahám László, Dankó Ákos, Csuka Zsolt, Nagy Mátyás, Jóni Norbert, Fehérvári Dániel, Megyesán Péterm Forgó Ádám, Sárközi Bence, Péli Norbert, Moszai Bátor, Brückner Gábor, Barta Gergő

Nimród: Nagy Benedek - Finta Gábor, Jánossy Barnabás, Imre Ábris, Kovács Áron, Soóky Norbert, Lázár Tamás, Könczey Balázs, Halász Dániel, Halász Gergő, Mauro Del Souza Cserék: Tóth Norbert, Szabó Norbert, Labundy Máté, Könczey Zsolt

A Nimród korai két gólját a 35. percre ledolgozta ellenfele, majd a szünet előtt mégis vissza tudta venni az előnyt. A 60. percben már 2-4 volt az állás, úgy tűnt el dőlt a meccs, de a Puebla ismét feltámadt és ledolgozta a hátrányt.
A büntetőket remekül rúgták a csapatok, 9 lövésből mindössze csak egy maradt ki.
A párbajt a Puebla nyerte, ahogy a X. Téli Nagypályás Tornát is!

puebla3

Könczey Zsolt (Nimród): - Nagyon készültünk a meccsre, és 2-0-ig nagyon jól játszottunk. Aztán sajnos hibáztunk és hamar 2-2 lett. Újra tudtunk vezetni 4-2-re is, tehát újra rendbe jöttünk. Itt érzem azt utólag, hogy hibáztam, hiszen vissza kellett volna állnunk, okosabban játszani. Én is tanulok ebből a meccsből, ahogy a csapat is. A büntető már főleg szerencse kérdése. Én köszönöm a szervezőknek a tornát, remek szervezés volt és amit fontos még kiemelni, hogy végig remek, korrekt játékvezetés is, amiért hálásak vagyunk!

Babulják Zoltán (Puebla): A torna kezdete óta folyamatosan tudtunk fejlődni, nagyon hasznos volt a felkészülésünk szempontjából. A szervezéssel is nagyon elégedetettek voltunk, remek rendezvény volt. A döntőben kétszer is hátrányból tudtunk felállni, és ezért azt gondolom, hogy megérdemelten nyertük meg a TNT-t!

bronzmérkőzés:

Testvériség II – BAK Respect 4-2

Gólszerzők: Somogyi Bálint, Edvi Csaba, Varga Ádám (2) ill Havasi Zolt, Fábián Attila

Testvériség II: Jámbor Milán - Edvi Csaba, Gazdag Tamás, Pincés Péter, Török Ákos, Tréfás Márk, Varga Ádám, Répási Tamás, Rózsa Ferenc, Valentin Bendegúz, Gerhárt Dávid cserék: Thék Milán, Alm Tamás, Deschelák Károly, Tóth Ákos, Somogyi Bálint, Győrfi Benedek

BAK Respect: Hajdu József - Varga Márton, Virág Gábor Takács Péter, Révész Tamás, Lackó Benedek, Havasi Zsolt, Farkas Máté, Vatai Dávid, Pásztor Tibor,Csontos Roland cserék: László Dániel, Fábián Attila, Mészáros Tibor

Törőcsik András (Testvériség II): Végig uraltuk a mérkőzést A jövő heti bajnoki rajtig az egyéni hibák elkerülésén kell dolgoznunk! Köszönjük a szervezőknek a lehetőséget!

Bernau Péter (BAK) A vasárnapi Budapest Kupa mecss miatt kénytelenek voltunk felforgatni az összeállítást, de ennek ellenélre jó meccset játszottunk a Testvériséggel. Elllenfelünk gyorsabb volt nálunk, de jól tartottuk magunkat és hasznos tapasztalatokat szereztünk.

Különdíjak:

Gólkirály: Kolozsvári László (Goldball) 12 góllal

Legjobb kapus: Nagy Benedek (Nimród)

Legjobb játékos: Jóni Norbert (Puebla)

Az ünnepélyes díjátadón a kupákat, érmeket, okleveleket, különdíjakat és az első három helyezettnek járó pénzdíjat Szőnyi Gábor konferálásában  Lovász Tamás István az MLSZ budapesti igazgatója, Boldizsár Imre a Csillaghegyi MTE elnöke, a torna főszervezője, Nagy Miklós az MLSZ Játékvezető Testületének tiszteletbeli elnöke és  Imre-Horváth Zsuzsanna a Goldball Park ügyvivője adta át.