reac ujpest2019

REAC - Újpest II 1-0

BLSZ I. 3. forduló

Gólszerző: Gidály Mihály a 85. percben

Az elmúlt két évben mindig fontos mérkőzést játszott egymással a REAC és az Újpest. A bajnoki címet befolyásoló találkozók voltak ezek, amelyekből többnyire a palotai csapat jött ki jobban.
Ezúttal azonban eddigi eredményeik alapján nem a hazaiak számítottak esélyesnek, a lila-fehérek 4, a REAC 0 ponttal állt két forduló után.
A találkozó nem az elmúlt hetek eredményeit igazolta. Már az első félidőben helyzeteket tudott kialakítani Dinka Balázs megfiatalított csapata.
A második játékrész elején pedig már többször is közel állt a gólhoz. Ennek ellenére egy védelmi megingás után az Újpest jutott tizenegyeshez, az elmúlt évben cserekapusként számításba vett Szarvasi Péter azonban nagy bravúrral hárította a büntetőt.
A kulcsjelenetet követően, mindkét oldalon megvoltak a lehetőségek arra, hogy valamelyik fél a maga javára fordítsa a meccset. Ez végül nem érdemtelenül a REAC-nak sikerült.
A 85. percben Lőrincz Dániel remek labdát adott Lakatos Zotánnak, aki jobbról befordult a tizenhatoson belülre, majd középre passzolt Gidály Mihálynak, aki pedig a hálóba lőtte a mindent eldöntő gólt. 1-0