Ki lesz idén a bajnok? A REAC és az Újpest nyert, a Svábhegy viszont megtréfálta a Kelent!

Írta: Szőnyi Gábor

blsz222332

Az Újpest II átvette a vezetést a Budapest I. osztály 24. fordulóját követően, igaz az újpestiek egy meccsel többet játszottak, mint a jelenleg 1 ponttal lemaradva mögöttük álló Kelen és REAC.
A lila-fehérek 7-0-ra nyertek az Építők otthonában, a találkozón Szűcs Kristóf, Hulicsár Máté és Németh Kristóf is duplázni tudott, mellettük Hajnal Balázs talált még be.
A Kelen meglepetésre pontot veszített a Svábhegy otthonában. Bajzik József csapata sorozatban 4 vereség után ért el döntetlent. Heller Máté már a 2. percben vezetést szerzett a Svábhegynek, de ezt még Tímári Norman gyorsan kiegyenlített. A 17. perctől egészen a 80. percig maradt ez az 1-1-es állás, ekkor Kádár Máténak sikerült megszerezni az áhított Kelen-gólt.
Amikor már azt hitte mindenki, hogy marad ez a papírformának megfelelő eredmény, a 94. percben szabadrúgáshoz jutott a Svábhegy. A labda mindössze 17 méterre volt a kaputól, és ezt Heller Máté ki is használta, elemi erővel bombázott a kapu jobb oldalába. Ezzel 2-2 lett a végeredmény.

A REAC javított a budafoki kisiklása után és a tavaly még élcsapat Ikarus-t magabiztos játékkal 3-0-ra győzte le. Ezen a találkozón Kacsó Attila talált be kétszer, de a gólgyártást Kasza Dániel kezdte meg, aki ezzel át is vette a vezetést a góllövő listán.
A legjobb góllövők versenyére is érdemes rátekinteni. Hasonló képet mutat, mint a tabella…
Kasza Dániel vezet jelenleg 21 góllal, mögötte Balogh Bence következik 20 találattal, a harmadik pedig Németh Kristóf, aki 16-szor talált be.

Szerdán senki se feledje következik a 43. Budapest Kupa döntője. Ahol a bajnokságban jelenleg a veszített pontok alapján jelenleg élen álló két csapat a Kelen és a REAC fog megvívni egymással.
Az MLSZ Budapesti Igazgatóság mindenkit szertetettel vár az ingyenesen megtekinthető mérkőzésre, amelyet a Színészek és Újságírók rangadója előz majd meg.