Budatétény - BEAC 1-1

budbeac

Az 5 évvel ezelőtt még BLSZ1-ben szereplő Budatétény a BEAC csapatát fogadta a BLSZ3. 2. csoportjának nyitó mérkőzésén.
Míg régebben ritkán távoztak innen pontokkal az ellenfelek, a felújított pályán az ősszel nagy arányú győzelmeket arattak itt a vendég csapatok.
Első tavaszi hazai találkozóján nem lehetett más célja a sárga-kékeknek, javítani kellett a mérlegükön.

Pechesen kezdődött a Budatéténynek a meccs, mert Lukács Olivért bokasérülés miatt már a 14. percben le kellett cserélni.
És akkor sem volt túl nagy szerencséjük, amikor 20 percnyi játék után két nagy helyzetük is kimaradt.
Előbb a 20. percben Barócsi László passza után Légrády Attila lövését védte lábbal Sziráki András, majd 3 perc múlva Barócsit ugratták ki, de lövését Sziráki ismét bravúrral védte.
A BEAC a félidő végén kezdett villogni, előbb a 38. percben hagytak ki nagy helyzetet, majd a sípszó előtt nem sokkal Erdei Gábor passza után Flaskay Miklós 9 méteres lövésénél hárított nagyot Nagyjános Zoltán.

A BEAC ott folytatta, ahol a szünet előtt abbahagyta. Az 53. percben Flaskay Miklós 14 méteres lövésénél ismét Nagyjános Zoltán bravúrja kellett, hogy maradjon a 0-0.
Az 57. percben azonban már ő sem segíthetett, Flaskay Miklós passza után a csereként beállt Gál Péter lőtt közelről a kapuba. 0-1
Hátrányban el kezdte kapkodni magát a Budatétény, és ennek eredményeként a 70. percben Balogh Norbert egy szép csel után remekül passzolt középre, ahol a csapatkapitány Légrády Attila érkezett és megrúgta az egyenlítő gólt! 1-1
A gól után olyan jól játszott a hazai csapat, mint előtte soha, de a mindent eldöntő gólt már nem tudta megszerezni. Ugyanakkor, ha úgy játszik, mint a második félidő közepétől, akkor aligha lesznek kiesési gondjai. A BEAC ezen a napon, ha kicsit jobban figyel, nyerhetett volna, de a végére fáradtabb volt ellenfelénél, így igazából így is értékes pontot szerzett.