Remizett egymással az Ikarus és az Újpest

okt21 22 pestifoci blsz 001

A forduló rangadóját most a Bátony utcában rendezték, ahol a második helyen álló Újpest FC II jelentkezett játékra a dobogó harmadik fokán álló Ikarus otthonában.
A találkozó előtt már tudni lehetett, hogy a REAC nyert, így aki ezen a találkozón begyűjti magának a 3 pontot, az tarthatja a lépést a rákospalotaiakkal.

Ikarus - Újpest II 1-1

BLSZ1. 10. forduló

Gyors támadásokkal kezdték a csapatok a meccset kemény összecsapásokkal tarkítva, és már a 4. percben meg is szerezhette volna a vezetést az Ikarus. Horváth Krisztián indította még a saját térfelén Kaltenekker Attilát, aki így egyedül nyargalhatott az Újpest kapuja felé, de hosszan szöktette magát és a kapujából kilépő Ritzl Bence Levente szerelni tudta az Ikarus támadóját.

Erre a helyzetre azonnal volt válasza a vendégcsapatnak. A 8. percben Németh Gergő végezhetett el egy szabadrúgást 30 méterre a hazai kaputól. Ügyesen odaívelt a jobb oldalon a sorfal mellett érkező Szűcs Kristófhoz, aki egy átvétel után 5 méterről a bal felső sarokba lőtt. 0-1.

A folytatás is hasonló érdekességeket kínált, mint például amikor Horváth Krisztián a kezdőkörből ívelt a vendégek kapujára, ahogy látta, hogy a kapus kint állt, labdája azonban – ha kevéssel is, de- elkerülte a kaput.
Valami hasonló helyzetet az Újpest is ki tudott dolgozni, és ugyanúgy ki is tudta hagyni azt. A 26. percben sokat és jól mozgó Németh Gergő ívelt Hajnal Balázs elé, aki elől a kapujából kilépő Edelényi Attila Dániel elöklözte a labdát, éppen Németh elé, aki 26 méterről azonnal az üres kapura ívelte a labdát, azonban a visszazáró Orosz József Botond a kapu torkából még ki tudta kanalazni azt.
Szép támadásokat vezetett az Újpest és mivel az Ikarus sem akart lemaradni tőlük, ők is mutattak tetszetős dolgokat. Ennek ellenére a helyzetek kezdtek megritkulni.
A félidő zárásaként még Balogh Bence Béla lehetőségét jegyezhettük fel, amikor szépen átjátszotta magát az Újpest védelmén, de 8 méteres lövését Ritzl szép mozdulattal a kapu fölé ütötte.
Jó játékot hozó első félidő után egygólos újpesti előnnyel mehettek pihenőre a csapatok.
A második játékrész is jól indult, talán jobban is, mint az első, de érdekes módon csak egyetlen igazán említésre méltó esemény történt a pályán. Az 56. percben egy hazaadás után Ritzl Bence lábai között elakadt a labda és Balogh Bence Béla csak erre a pillanatra várt, lecsapott rá és 14 méterről az üres kapuba gurított.1:1.
A folytatás is jó játékot hozott, több alkalommal mindkét fél eldönthette volna a maga javára a mérkőzést, de nem történt ilyesmi. Jól cseréltek a mérkőző felek – különösen a vendégek-, és ezek a cserék javítottak is a csapatok játékán elöl is, hátul is, ennek ellenére további gól nem született.
Ezzel a döntetlennel a nagy nyertes a REAC lett, amely lépéselőnybe került üldözőivel szemben.