A 2. forduló után igazolódni látszik: nagy verseny lesz a BLSZ3. 2. csoportjában!

intercsmte1

A Csillaghegy hármasokkal, a 33 kiütésekkel menetel, a BEAC is jól megy!

BUDATÉTÉNY SE - ASR GÁZGYÁR II. 5:1

Gólszerzők: 7' LÉGRÁDY ATTILA JÁNOS, 11' LÉGRÁDY ATTILA JÁNOS, 61' PATAJ CSABA, 71' LÉGRÁDY ATTILA JÁNOS, 82' ABRUDBÁNYAI ÖRKÉNY ill. 19' KIKILAJI GÁBOR

Úgy tűnik újra legendássá válhat a megújult budatétényi pálya, az előző fordulóban is veszítő Gázgyár II a tűzoltótorony árnyékában nagyon beleszaladt a késbe.

INTER 04 FC - CSILLAGHEGYI MTE 0:3
Gólszerzők: 28' GAZGYIK SZABOLCS, 59' BENŐ NORBERT, 80' IMRE ZOLTÁN

Maráczi János csapata fejet kellett hajoljon Boldizsár Imre Csillaghegye előtt. Az Inter 04 gondjait tovább növeli, hogy egyik legjobbjuk az osztrák Lucas a 71. percben egy rossz belépő után piros lapot kapott. Az óbudaiak eddig az elvártak szerint szerepelnek.

A csillaghegyimte.hu részletesen besámot csapatuk újabb sikeréről:

Inter 04 FC - Csillaghegyi MTE 0:3 (0:1)
Goldball Park, 70 néző. Vezette: Szingajevszkij Julian (Szuhanyik Péter Lajos, Huszti András Norbert)

Csillaghegyi MTE: Bózsik Márton - Craveró Zoltán, Gonda Gergely, Németh Tamás, Ádám Zsolt - Molnár Dániel, Gazgyik Szabolcs, Lévai Kálmán - Makai Gábor, Imre Zoltán, Benő Norbert.

A cserék: Dr. Mikó István, Drozdz István, Imre Sándor, Weitzinger Imre.

Amint arról már korábban beszámoltunk, felnőtt csapatunk győzelemmel kezdte a 2016/2017-es szezont, miután hazai pályán 3:1-re sikerült legyőznünk a BME Wanderers FC csapatát. A második fordulóban az Inter 04 FC-vel mérkőztünk meg vendégként a Goldball Parkban. Maráczi János együttese az első fordulóban egy gólgazdag mérkőzésen 4:3-as vereséget szenvedett az MLTC otthonában.

Csapatunkból ezúttal is többen hiányoztak. Nem számíthatott Boldizsár Imre ezúttal Vass Dániel, Gál Zsolt, Weitzinger Zsolt, Takács Benedek, Dr. Jurkinya Richárd, Bocskai István, Tolnai Balázs, valamint Kukunberg Márk játékára nem számíthatott. A 8 hiányzó ellenére sem mondható el, hogy tartalékosan állt fel csapatunk, ami mindenképpen a keret bőségét, valamint erősségét jelzi. A lelátón viszonylag sokan voltak, mintegy 70 szurkoló foglalt helyet. Közülük többen a Csillaghegy sikeréért szorítottak, ám Muhari Zoltánék között is téma volt, hogy védelmünket kifejezetten rutinos labdarúgók alkották ezúttal. Boldizsár Imre ezúttal a Craveró Zoltán, Németh Tamás, Gonda Gergely, Ádám Zsolt négyesnek szavazott bizalmat. Védelmünk átlagéletkora így 40,75 év volt. A múlt héten azonban az Inter 04 FC csapatában az 55 esztendős Maráczi János játszott középhátvédet, aki ezúttal csak a cserék közé jelölte magát.

Az Inter 04 FC kezdte jobban a találkozót, hiszen a piros mezes csapat előtt nem kevesebb, mint három nagy helyzet is adódott az első húsz percben, ám mindhárom alkalommal nagyot védett kapusunk, Bózsik Márton, aki így életben tartotta csapatunk győzelmi esélyeit. A mérkőzés előtt Boldizsár Imre elmondta, hogy csapatunk számára ezúttal nem opció a pontvesztés. A hazai csapatból Gorgosilich Lukas játszott leginkább veszélyesen, ami nem meglepő, hiszen a múlt héten csapata mindhárom gólját ő szerezte, ám védelmünk helytállt.

Miután kijöttünk a kezdeti szorításból, Makai Gábor könnyedén megszerezhette volna a vezetést csapatunknak, ha egy kicsit határozottabb. Benő Norbert a jobb szélen ezúttal is veszélyesen játszott, többször is hintába ültette a védőket, veszélyes szituációkat kialakítva ezzel a kapu előtt, ám támadóink ekkor még nem tudtak élni ezekkel a lehetőségekkel. A 26.percben sárga lapos figyelmeztetésben részesítette Szingajevszkij Julian játékvezető a hazai csapat egyik játékosát. A 28.percben aztán Gazgyik Szabolcs szerencsés találatával sikerült megszereznünk a vezetést (0:1).

A gól megnyugtató hatással volt csapatunkra. A 39.percben Craveró Zoltán, majd négy perccel később Benő Norbert "sárgult be". A félidő végéig már nem módosult az állás, így 1.0-ás vezetéssel vonulhattunk pihenőre. A vezetésünk ellenére Boldizsár Imre nem volt maradéktalanul elégedett. Cserélt is a félidőben vezetőedzőnk: Makai Gábor helyére Dr. Mikó István állt be, ami végül nyerőhúzásnak bizonyult. Az 53.percben Gonda Gergely is sárga lapos figyelmeztetésben részesült.

Hat perccel később aztán Dr. Mikó István ugratta ki remek ütemben Benő Norbertet, aki nem hibázta el a ziccert és megduplázta csapatunk előnyét (0:2). Kettőt is cserélt a gól után Boldizsár Imre. Gazgyik Szabolcs, valamint Németh Tamás jött le, míg a helyükre Drozdz István, valamint Imre Sándor érkezett. A két gólos előnyünk birtokában még nyugodtabban játszottunk. Igyekeztünk járatni a labdát, ami többé-kevésbé sikerült is. Összességében egyértelműen jobb teljesítményt nyújtott csapatunk, mint a múlt héten.

A 71.percben megfogyatkozott a hazai csapat, miután a játékvezető kiállította a hazai csapatból Gorgosilich Lukast. A két gólos előny és az emberelőny tudatában nem siettetük a támadásokat, a biztos védekezésre helyeztük a hangsúlyt. A 80.percben egy sakk-mattig kijátszott akció végén passzolt az üres kapuba Imre Zoltán (0:3), mellyel végleg eldőlt a három pont sorsa. A gól után ismét cseréltünk: Weitzinger Imre állt be Benő Norbert helyére.

Több említésre méltó esemény már nem történt a mérkőzésen, így ha nem is könnyen, de végül magabiztosan, 3:0-ra nyerte meg csapatunk a második bajnoki mérkőzését, így ha csak ideiglenesen is, de csapatunk átvette a vezetést a BLSZ III.osztály 2.csoportjában. Külön jár a gratuláció Gazgyik Szabolcsnak, aki ma első bajnoki gólját szerezte meg a Csillaghegyi MTE színeiben!

BP. ERDÉRT SE - BÜSKE 4:1
Gólszerzők: 15' KÁLLAI DÁVID, 39' SZEDERKÉNYI MÁRTON, 52' BAGÓ JÓZSEF, 65' ENGLER BENCE ill. 73' MIHÁLDI FERENC

Ezen a mérkőzésen megmutatkozott a BLSZ III kiszámíthatatlansága. A múlt héten a BÜSKE nagyon nyert, most nagyon kikapott. Az Erdért múlt héten nagyon kikapott, most nagyon nyert.

MAFC WANDERERS - `33` FC 2:9
Gólszerzők: 41' CSEH ROLAND, 71' CSEH ROLAND ill. 7' BÓTA DÁVID, 11' BOKOR ZSOLT, 31’ LÉB LÁSZLÓ, 54' RIBÉNYI MÁTÉ, 66' LÉB LÁSZLÓ, 68' VARGYAS SZILÁRD, 74' LÉB LÁSZLÓ, 81' BELLON PÉTER, 90' PIKÓ GÁBOR

A 33 szereplése csöppet sem rapszodikus, a volt FFC-sekkel a soraiban nagy győzelemmel jelezte, hogy harcban szeretne lenni a feljutásért!

TESTVÉRISÉG SE II. - MLTC 1:3
Gólszerzők: 37' PÁLINKÁS GERGŐ ill. 56' TÓTH PÉTER ATTILA, 79' GYIMÓTI LAJOS, 85' NAGY ÁDÁM

Az MLTC is megszerezte második győzelmét, a bajnokság előtt nem gondolták, hogy így fognak kezdeni, most viszont már akár komolyabb célokat is kitűzhetnek maguk elé.

BEAC - NAGYTÉTÉNYI KOHÁSZ 2:1
Gólszerzők: 1' GÁL PÉTER, 53' ERDEI GÁBOR ill. 64' TÓTH PÉTER

A BEAC is a százszázalékos csapatok között versenyez tovább. Szabó András együttese bravúros győzelmet aratott a Nagytétény ellen!