A Testvériség ismét túljutott a Magyar Kupa BLSZ-es körein! NB-s ellenfelet vár a RAFC is!

Írta: Szabó Miklós

tesi unione

A Testvériség az elmúlt három évben kétszer fogadott NB1-es ellenfelet a Magyar Kupában, 2014-ben a Videotont, 2016-ban a Vasast. Ahhoz, hogy idén is hasonló élményben részesüljön a csapat, hazai pályán az Unione-t kellett legyőznie az MK 3. fordulójában. A szép számban kilátogató zöld-fehér drukkerek nagy örömére ez sikerült, így már várhatják is a sorsolást.

A forduló másik szerdai mérkőzésén a RAFC 3-0-ás félidő után 3-1-re verte az Újbudai Voyage csapatát!

Testvériség SE  –  Unione FC 2-0

Magyar Kupa 3. forduló

Már a mérkőzés első percében jelezte a Testvériség, hogy gyorsan szeretné döntésre vinni a dolgot. Hornok Dávid 21 méterről leadott parádés lövését épphogy fölé tudta tolni Meszesán Norbert.

A szöglet után Pálmai Zsolt lőtt 16 méterről kevéssel mellé.

Az első negyedóra után ébredezett az Unione. Ekkor Szabó Tibor veszélyeztetett egy szabadrúgásból.

A 26. percben viszont mégis a hazai csapat vezető gólja született meg. Tüskés Zoltán beadása Pálmai Zsolt elé pattant, aki 14 méterről ballal a bal alsóba lőtt.  1-0

Két perc múlva ismét a Tesinek volt helyzete, Hornok Dávid lőtt 14 méterről  kevéssel mellé.

A 37. percben nagyon közel állt az egyenlítéshez az Unione, Fehér Csaba passza után Kayali Viktor közeli lövését védte Zubány Miklós.

A félidő második felében mezőnyben feljöttek a vendégek, de kevés helyzetig jutottak, így megérdemelt Testvériség vezetéssel fordultak a csapatok.

A 46. percben megduplázódott a hazai előny Hornok Dávid közeli lövése kipattant Meszesán Norbertről, de a kapus pechére Orosz Ákos elé, aki 15 méterről az üres kapuba lőtt. 2-0

Az 50. percben végképp eldönthette volna a meccset az újpalotai csapat, mert Tóth Ákost megrúgták a tizenhatoson belül, így büntetőhöz jutottak. Simon Zoltán tizenegyesét Meszesán Norbert azonban kiütötte.

Az 58. percben az Unione majdnem szépített, amikor egy kapu előtti kavarodás után Kayali Viktor közelről mellé lőtt.

A 67. percben ismét a vendégek próbálkoztak, Lettrich Dániel beadása után Keresztesi Botond lövését védte Zubány.

Öt perc múlva Deschelák Károly (Testvériség) beadása után Simon Zoltán fejelt gyönyörűen kapura, de Meszesán Norbert bravúrral hárított.

A mérkőzés utolsó lehetősége a 85. percben ismét a hazaiaké volt, a szünetben beállt Illés Károly lőtt 10 méterről a kapu mellé.

A Testvériség megérdemelt győzelmet aratott, a helyzeteit ezen a napon rosszul kihasználó Unione ellen, így készülhet a következő körre, ahol már az NB-s csapatok is részt vesznek majd.

A forduló másik szerdai mérkőzésén: RAFC - Újbudai Voyage FC 3-1