Remek meccs volt a Gázgyár - Unione

Írta: Szőnyi Gábor

asr unione21

Az elmúlt évtized legkorábbi BLSZ1-es meccsét játszották április 14-én a Gázgyár-pályán, ahol a hazai ASR az Unione fogadta 9 órakor. A két jóformában lévő csapat mérkőzéséért, mint később kiderült, megérte korán kelni.

ASR Gázgyár  - Unione FC 2-2

BLSZ1. 23. forduló

Mátrai Dominik (Gázgyár) már az 5 percben a hálóba belsőzött egy kipattanó labdát megadva a mérkőzés alaphangját. 1-0
Sokáig ennek a gyors gólnak a bűvkörében voltak a pályán lévők, de az első félóra után az Unione mindent megváltoztatott.
A 29. percben Freud Gábor 15 méterről leadott centikkel mellé zúgó lövése volt a változás előszele.
A 31. percben pedig már 1-1 volt az állás, mert Szabó Tibor beívelése után Nagy Róbert szerencsétlenül ért hozzá fejjel a labdához, így onnan a Gázgyár kapujába hullott a játékszer. 1-1
Újabb 2 perc elteltével már az Unione vezetett, Szabó Tibor szögletét Filó Tamás hátalta be a kapuba. 1-2
A számára sokkoló történésekre majdnem sikerült gyorsan jó választ adnia a Gázgyárnak, mert a középkezdés után szép támadást vezettek, amely végén Kocsis Attila lövése után a labda a felső lécről a gólvonalra vágódott, majd onnan kifelé pattant.
A 40. percben sem volt messze a góltól az ASR, Nagy Róbert szabadrúgását ütötte ki Haffner György.
A 45. percben aztán újabb veszélyes Unione pontrúgást láthattunk, Szabó Tibor szögletét követően Szekeres Tamás fejelt centikkel mellé.

A szünet után a várható forgatókönyv szerint alakultak az események, az Unione jól tartotta az eredményt, és a második félidő első 15 perc nyugodtan le is pergett számukra.
A 60. percben aztán Ivancsó Dávid betört jobbról a 16-oson belülre, majd 13 méterről lőtt, de Haffner György fogta a labdát.
Aztán újabb veszélytelen időszakot könyvelt el a Gázgyár, szépen telt az idő a cserékkel, és igazán nem lettünk volna meglepődve, ha megmarad a vendég-siker.
A 77. percben azonban újabb gól született, még hozzá egyenlítő, Varga Zoltán parádés beadása után egy hazai védő lábáról a hálóba pattant a labda, a gólt végül Fehér Kendének (ASR) jegyezték. 2-2

A 81. percben Fehér Csaba egy lerántás után megkapta második sárga lapját, így emberhátrányban játszotta le a hajrát az Unione. A Gázgyár innentől kezdve nagy nyomást helyezett ellenfelére, és a helyzetei alapján megnyerhette volna a meccset.
Előbb Ivancsó Dávid lőtt egy szép akció végén kevéssel a kapu fölé, majd Balló Harold remek passza után Fehér Kende lövése ment el centikkel a bal kapufa mellett.
A 90. percben már tényleg csak minimális szerencse hiányzott a hazaiaknak, amikor Fehér Kende 16 méterről a felső kapufára lőtt.
A hosszabbítás 5 perc volt, de hiába végzett el ez idő alatt három szögletet a Gázgyár az Unione kibírta a nyomást, és ezért 1 pont lett a jutalma.

A mérkőzés osztályzata a PestiFoci szerint: 7

Két jó csapat izgalmas mérkőzését láthattuk, annak ellenére, hogy a 90 perc jelentős részében hátrányban volt a Gázgyár, végül nem állt messze a győzelemtől.
A hazaiak a két gól mellett két kapufát is jegyeztek. Az Unione is jól játszott, ha sikerült volna megszereznie a harmadik gólt, akkor onnan aligha jött volna vissza a meccsbe a hazai csapat, ugyanakkor a vendégek kevés támadást vezettek a második félidőben.

A mérkőzés legjobbja a Pesti Foci szerint:
A Gázgyár cserejátékosai színt hoztak a meccsbe, Fehér Kende, Balló Harold és Varga László beállítása is jó húzásnak bizonyult.