Beszámolók a BLSZ3. és a BLSZ4. 18. fordulójából

munse32

Az ötödik forduló mérkőzései zajlottak le a hétvégén a BLSZ III-IV csoportjaiban. Fordulatos összecsapásokon néhol meglepő eredmények is születtek. Az éllovasok mindenhol megtartották vezető pozíciójukat, így nem volt olyan ahol trónkövetelők akarata érvényesült volna, bár a mezőny itt-ott alaposan összesűrűsödött. A következő fordulók jó néhány fordulatot tartogatnak még számunkra.

BLSZ III/1 csoport

Nagyot húzott az MFC Favorit a hétvégén, amikor elég alaposan, 6:1-re hagyta helyben a Goldball csapatát, akik így már második vereségüket szenvedték el zsinórban. Ennek ellenére a Goldball maradt a harmadik, míg az MFC Favorit a 4. helyre lépett előre.
Az élen álló Szabadkikötő nem tud hibázni. A legutóbbi kisebb botlásukat (a CSHC elleni 1:1-et) azonnal javították a DINI SE 2:1-es legyőzésével. A dobogó második helyén álló CSHC 2:0-ra nyert az Inter 04 FC ellen, így már második győzelme sorozatban ráadásul kapott gól nélkül.
IV. Béla a második honalapító királyunk lányáról, Szent Margitról nevét kapó Margitsziget megint győzött (a név eleve kötelez!). Ezúttal a Közgáz DSE volt a vesztes fél, akik két győztes meccs után szenvedtek vereséget (2:0).
A Previfitt nem bírt a MAC-Grund-al (0:0) és kérem szépen újra győzött a Rúg-6! A poraiból Főnix madárként felszálló Rúg-6 2:0-ra nyert a Kormányőr SE ellen. Bár még így is utolsó a csoportban, de már csökkent a hátrány!

Kormányőr SE (forrás :kormanyorse.hu)

Rúg6 FC – Kormányőr SE 2-0 (0-0)

Vasárnap este nem rendhagyó időpontban léptünk pályára a Rúg6 ellen. Vagy az időpont volt túl késői vagy nem voltunk eléggé felpörögve, mert mindenkin látszott már meccs előtt a fáradtság. Nem könnyű vasárnap este meccset játszani.

A mérkőzés pontosan így is kezdődött. Ellenfelünk nekünk rontott és folyamatos nyomás alatt tartott minket. Nem ment a labda, nem mentek a passzok és nem értük el a labdákat. Ellenfelünk nagyon akarta a meccset és ezért mindent meg is tett. Védőink sokszor voltak nehéz helyzetben, de szerencsénkre Remekül helyt álltak. Nem tudtunk helyzetekig eljutni. Az első félidőben Egy Gozsi és egy Gömbicz lövést tudtunk feljegyezni sajnos. Volt még egy fejes Lakat részéről, de sajnos nem volt túl veszélyes.

A gól nélküli első félidő után ugyanott folytattuk, csak már egy-két lövéssel többre futotta részünkről. Ellenfelünk hajtott és sajnos a 60. perc körül begyötörtek egyet(1-0). Ez az addig látott gyenge formánkat még jobban összetörte és még több lett a kapkodás a játékunkban. Nem éreztük ezt a meccset és ezt pontosan tükrözte a második gól, amit persze fura körülmények között kaptunk, de a spori megadta, így ezzel nem tudunk mit tenni. Aztán a reklamációból még egy piros lap is kijutott Ősz Bandinak, így a vége még nehezebb volt, de az eredmény nem változott. Sajnos ez nem a Mi meccsünk volt. Senkinek sem ment a játék és van ilyen meccs is. Ezen gyorsan túl kell lépni és a következő mérkőzésre koncentrálni.

BLSZ III/2 csoport

A csoportot vezető MUN SE biztos lábbal értékesítette helyzeteit a Mahatma Gandi ellen. A 8:1-re megnyert mérkőzésen Kozma Zoltán Csaba 3 gólt vállalt.
A második Duna SK megest győzött és tartja a lépést az élen álló MUN SE-vel, ezúttal a BEAC volt a szenvedő fél (4:1). A Budatétény egy gólokban bővelkedő mérkőzés után volt kénytelen kapitulálni a Budakeszi ellen (4:5). A vendég Budakeszi a 20. percben már 3:0-ra vezetett innen kellett visszajönniük a hazaiaknak, amit 10 perc alatt meg is tettek, de a mérkőzés végén mégis a Budakeszi örülhetett.
A BÜSKE jogilag most úgy áll, hogy mivel sorozatban harmadik győzelmét aratta, ezúttal a TFSE II ellen 2:0-ra, így jogosulttá vált a 4. helyre.
A BP. Erdért a jó tavaszi rajtot igyekszik feledtetni, mert megint ötöt kapott. Ezúttal a tavasszal hibátlan Műegyetem II volt az, aki nem nyugodott és megszerezte ellenük a 3 pontot(1:5).
Az alsóházban tanyázó 3R Spartacus 1:1-re végzett a BP. Polgári SC-vel, míg a BVSC II megint kikapott, most a Budai XI ellen (0:3).

BLSZ III/3 csoport

A Testvériség II most sem vállalt testvériséget ellenfelével, mert a javuló tendenciát mutató Piramis SE ellen is 4:2-re nyertek. Előnyük így most 4 pont az MLTC otthonában 4:1-re győző Törökbálinttal szemben.
Az Issimo SE 4:3-ra nyert a 33 FC otthonában és szépen lassan felkúszott a dobogóra. A Futballféria is tud, ha akar. Két vereség után lábra állva, egyre inkább magára találva megint önmagát ismételte amikor – csak úgy, mint a múlt héten- 6:3-ra nyert, ezúttal az MTK Baráti kör otthonában.(Akkor most borítékoljuk, hogy a következő fordulóban megint 6:3 lesz az Újpesti Flotta ellen?).
A BFCE 2:1-re nyert az Újpesti Haladás ellen, akik így nem tudnak haladni felfelé a tabellán, míg Újpest másik csapata a Flotta a Rákosliget ellen hozta a kötelezőt (2:1).
A Káposztásmegyer is nyert a Hidegkút II ellen 4:3-ra.

BLSZ IV/1 csoport

Szép számmal estek a gólok a csoportban. A legkevesebb gól, azaz 5 darab a 2011 Champion - Siketek 1:4-es mérkőzésen esett, de a többi összecsapáson ennél csak több volt. Például a forduló rangadóján, ahol az első helyen álló Pestszentlőrinci SFA a Lánchíd FC vendégeként 5:3 győzött, ezzel őrzi első helyét, sőt előnyét 7 pontra növelte üldözői előtt.
A Tabán, mint harmadik 5:1-re verte az Inter 04 FC csapatát, és a Lőrinci Kitartás kicsit rosszabbul teljesített mint a múlt héten, mert most egy góllal többet kapott a FC Pifu 04-től (1:5), a DINI SE viszont jól futballozik tavasszal, mert megint sikerült nyerniük. Most a Gamma LSE volt az ellenfél és 5:3-ra voltak jobbak. Szűcs Péter György 4 gólt vállalt az ötből.
A Róna most csak egy kicsit kapott ki a Lurkó SE-től (3:4) és a Híd-Unió sem tudta a problémákat áthidalni, mert a Wolfs 6 alkalommal is beköszönt nekik (1:6). A Wolfs sajnálhatja a legutóbbi két vereségét, mert előkelőbb helyen is állhatna. De ami késik, nem múlik!

BLSZ IV/2 csoport

Az élen álló csapatok mindegyike győzött, így érdemi változás nem volt elöl a sorrendet illetően. Az első helyezett BME Kármán 13:2-re verte a Sziget Sport Akadémiát.  Galló Krisztián vitte a prímet a maga 4 góljával.
Az Erős Vár idegenben nyert a MUN SE II elleni 7:3 alkalmával. A Merkapt SE az ULC Vasló vendégenként nyert 4:0-ra és ezzel fellépett a harmadik helyre, mert a Nimród SE 4:2-re kikapott a Külker SE-től és azonnal a negyedik helyre csúszott vissza.
A Külkerből Laskai Zoltán mesternégyest ért el!
A Henger VL 2:1-re nyert a Dinamo Torpedo ellen, és a Rend-Őr 07 ugyanígy tett a Kormányőr II ellen. A Than Károly ugyan rúgott kettőt a Csabagyöngyének, de erre a kettőre ötöt kaptak (2:5).

BLSZ IV/3 csoport

A tavasszal hibátlant hibátlanra halmozó éllovas Bp. Erdért II újra nyert és magabiztosan vezeti a csoportot. Ezúttal a Tizenhárom FC volt az áldozat (2:1), de a második helyezett Issimo II is nyert, a zuglói Kinizsi volt az, aki nem bírt ellenállni nekik (5:1).
A BMR Wanderers is sikerrel hozta a fordulót a Vizafogó 6:0-s legyőzésével. Sorozatban harmadik győzelmük volt ez, és egy pont a hátrányuk a dobogón harmadik fokán álló Respect mögött.
Az Erzsébet SK 5:2-re verte az Amatőr SE-t, a Hangos SE elosztotta a pontokat a Pestújhelyi FC-vel (3:3).
A BMC egyetértett a Kőbányai Egyetértéssel, hogy most a kőbányai csapat nyer 2:1-re.

BLSZ IV/ 4 csoport

Az élen álló ASR Gázgyár II pontot vesztett a BEAC II elleni 1:1 alkalmával, így a Hegyvidék közelebb zárkózott minekután 13:1-re verte a Budatétény II-t. Punyi Máté 5 góllal, Kovács Kornél Nándor pedig néggyel vette ki részét a győzelemből.
A Rákosszentmihály folytatta rossz sorozatát, mert 1:0-ról 1:4-re kikapott az RTK Vasló II-től, valamint a Rúg-6 II hazai pályán 6:0-ra kikapott – többek között Babos Ádám 3 góljának köszönhetően – az Unione II-től.