A Gázgyár-védők legyőzték a címvédőt! TF SE-ASR Gázgyár Budapest Kupa döntő lesz!

Írta: szabó Miklós

asr15

Az utolsó előtti mérkőzést rendezték a Budapest Kupa 2016-17-es szezonjában, melyen a Gázgyár csapata hazai pályán találkozott a címvédő RAFC gárdájával.
Napsütésben, de az erős széltől kissé hűvösnek tűnő időben futottak ki a csapatok a zöld gyepre, hogy eldönthessék ki lesz a BLSZ2-es TF SE ellenfele a május elsejei Csepel stadionban megrendezendő kupadöntőn.

asr18
Zám László játékvezető kezdő sípszava után pörgősre vették a játékot a csapatok. A nay iram ellenére csak a 8. percben jegyezhettünk föl említésre méltó eseményt, amikor Bánhegyi Bálint –Vörös Péter- Bánhegyi volt a labda útja, az akció végén Bánhegyi Bálint tisztára játszotta magát, de 12 méteres lövését Csordás Norbert Sándor vetődve kiütötte.
A másik oldalon már az első komolyabb lehetőség góllal fejeződött be. A 12. percben egy mezőnybeli szabálytalanság után Nagy Róbert végezhetett el szabadrúgást a RAFC kapujától kb. 40 méterre. A kapu elé csavart labdájára többen is mozdultak, támadók és a védők is egyaránt, közülük Lajos László robbant be leggyorsabban, és 7 méterről a kapuba vágta a labdát. 1:0
A kezdeti rohamok és a gól után kicsit visszavettek a csapatok a tempóból és inkább a mezőnyjáték dominált, kevés volt a kockáztatás, inkább a kivárásra játszottak, hátha valamelyikük megteszi azt a szívességet, hogy hibázik.
A 23. percben aztán Ivancsó Dávid 30 méteres kapáslövése a kapu mellé szállt.
A vendégek igyekezték szervezni a játékot, tartották a labdát, de egyelőre nem találtak fogást a Balogh Péter által vezérelt, rendkívül jól szervezett Gázgyár-védelmen.

A hajrában besűrűsödtek az események. Előbb a 41. percben egy szép és gyors, korszerű Gázgyár támadás végén Nagy Róbert indítását Tóth Richárd tovább csúsztatta a jobb oldalon, ami így Ivancsó Dávid elé került, akinek beadását Fehér Kende 3 méterről lőtte kapura, de Hauer Viktor bravúrral hárított.
Egy perc elteltével már a vendégek kapusa sem tudott segíteni, mert Nagy Róbert 22 méterről elcsavart egy szabadrúgást a felállított sorfal mellett, amit Hauer még ki tudott ütni, de épp az érkező Lóska Csaba elé, aki 3 méterről a bal alsó sarokba lőtt 2:0.

asr 1

Kemény, hajtós félidő után voltunk, ahol a kétgólos előny már megnyugtatónak tűnhetett a hazaiaknak.
A második játékrészt nagy lendülettel kezdte a RAFC. Tartotta a labdát, a Gáz, kicsit mintha át is engedte volna játékteret a vendégeknek. Igaz, nem is nekik volt fontos a támadásépítés, ők jól elvoltak a szórványos, ám kifejezetten veszélyes kontrákkal.
Így volt ez az 51. percben is amikor Balló Harold szerzett egy labdát a felezővonalnál, amit egészen a vendég tizenhatoson belülre vezetett, de a 15 méteres lövése mellé ment.

Az 56. percben már egészen közel került a szépítéshez a RAFC. Vörös Péter játszott össze Henrik Gergellyel, majd a visszakapott labdát a Gázgyár tizenhatosáról kapura lőtte, de Csordás Norbert Sándor lábbal hárított, majd a kipattanó labdát Vörös Péter újra kapura tette, azonban Csordásról most szögletre pattant a játékszer.
A következő percben pedig egy Gázgyár kontra végén Balló Harold kapott egy labdát a bal oldalon, egyedül tört kapura, de ajtó-ablak helyzetben lövés helyett kivárt,majd utolérték, szerelték.
A hajrához közeledve Kocsis Attila csapott le egy rossz átadásra, lerázva magáról védőjét kapura tört, de 16 méterről fölé emelt.
Nem sokkal a vége előtt már centiméterekre volt a RAFC a szépítéstől. Vörös Péter szöglete után Rácz Viktor közelről a felső léc és az oldalsó kapufa találkozásánál találta el a kaput, és a labda a gólvonal elé lehullva pattant Csordás Norbert kezébe.
Az első félidő a Gázgyárról szólt, amikor két pontrúgás után két védője góljával megnyugtató előnyre tett szert,  a második játékrész már inkább a RAFC labdabirtoklását, lehetőségeit hozta, ugyanakkor nem sikerült feltörniük a Gáz védelmét.

Az ASR Gázgyár megérdemelten jutott a Budapest Kupa döntőjébe, amelyet 2017. május 1-én rendeznek 17 órától a Csepel SC Stadionban!