A 33 FC nyerte a BLSZ3-as rangadót

Írta: Szabó Miklós

33 fc 3

A jó formában lévő ISSIMO fogadta a felfelé törekvő 33 FC-t a BLSZ III/3 csoportjának záró rangadóján. Az ötödik fordulóból pótolt mérkőzés győztese az élen álló Testvériség II-t és a másodikTörökbálintot pontszámban utol nem érhette, de a harmadik helyet elfoglalhatta.

Issimo - 33 FC 0-2

BLSZ3. 3. csoport

Az otthon játszó Issimo kezdett jobban, többet birtokolta a labdát és szervezte a játékot a középpályán. Ennek ellenére helyzetekig mégis a 33 FC jutott el. Előbb a 6. percben Körösi János beadását Vargyas Szilárd találta el rosszul a hazai ötösön belül, majd néhány perc múlva Murányi Domonkos 16 méterről lőtt mellé.
Az első negyed óra elteltével ismét a vendégek próbálkoztak, amikor Vincze Zsolt kirúgása után Molnár József vette le a labdát, majd 30 méterről egyből, bátran kapura is lőtte azt, de Pacsika Pál fogta a lövést.

A 20. percben azonban már a hazai kapus is tehetetlen volt. Egy Murányi Domonkos ellen elkövetett szabálytalanság után Bokor Zsolt 25 méterről elemi erővel bombázott a léc alá. Szép gól volt! 0-1.

Az első komolyabb hazai lehetőség a 22. percben adódott, amikor Horváth Zsolt lőtt 22 méterről fölé. A válasz sem váratott sokáig magára, mert a másik oldalon Murányi Domonkos szerzett labdát az Issimo térfelének közepén, Veit Péterhez játszott, aki ballal 6 méterről lőtt, de Pacsika szépen vetődve szögletre ütötte a labdát.

A félidő közepétől kevesebb helyzetet dolgoztak ki a csapatok, és egészen a 36. percig kellet várnunk a következő említésre méltó lehetőségre. Ekkor a hazaiak részéről Horváth Zsolt 18 méteres szabadrúgását tisztázta szögletre Vincze Zsolt. Majd néhány perc múlva már Horváth Zsolt volt az előkészítő, amikor jobb oldali szöglete után Böjtös Gábor fejelt 5 méterről mellé. Nagy egyenlítési lehetőség maradt ki.
A félidő zárásaként még egy nagy vendég lehetőség maradt ki. Murányi Domonkos léptette ki középen Vargyas Szilárdot, aki elől az utolsó pillanatban mentett szögletre a védelem, így minimális vendég előnnyel mehettek melegedni az öltözőbe a csapatok.

A második félidő megkezdése után alig egy perccel már Murányi Domonkos villant meg egy 14 méteres lövéssel, amely azonban veszélyesen elment a kapu előtt keresztben.
A másik oldalon egy beadást öklözött ki Vincze Zsolt, de épp a tizenhatos vonala előtt helyezkedő Pető Péter elé, akinek 18 méteres lövése, ha kevéssel is, de mellé ment.
Igyekeztek a csapatok, zajlottak az események a középpályán és ekkor hirtelen tovább tudták növelni előnyüket a vendégek.
Egy a tizenhatoson pattogó labdát Vargyas Szilárd 14 méterről szép mozdulattal, jobb belsővel helyezett a kapu bal oldalába. 0-2

A gól után még egy lehetősége adódott a vendégeknek, amikor Bokor Zsolt 24 méteres szabadrúgását fogta a bal alsónál Vincze, majd néhány perc múlva ismét csak Vincze Zsoltra volt szükség, hogy ne nőjön tovább a vendégek előnye. Murányi Domonkos, - akinek játékára nem talált ellenszert a hazai csapat - szerzett labdát az Issimo tizenhatosa előtt, Vargyas Szilárd elé játszott, aki 6 méterről kapura spiccelte a labdát, amit Vincze ismételten hárított.

Ahogy fogyott a szufla a csapatokból egyre inkább a szövegelés vette át a játék helyett a szerepet, folyton megtalálták egymást és a játékvezetőt, pedig ha a játékkal törődtek volna, és magasabb hőfokon tartják a mérkőzést nem éreztük volna azt a csontig hatoló hideget. A reklamálásoknak, káromkodásoknak meg is lett az eredménye, mert a hazai Camara Aboubacar reklamálásért megkapta második sárgáját, ami egy piros lappal ért fel, így hamarabb élvezhette az öltöző melegét. Camara levonulva a pályáról, továbbra is sportszerűtlenül viselkedett, kiállítása jogos volt.
Téma margójára megjegyeznénk, hogy a csapatokat elkísérő hozzátartozók, szurkolók részéről ugyanúgy minimális elvárás a sportszerű viselkedés, szurkolás, mint a pályán levőktől, az egymás hergelése és káromkodás valamint a külső körülményekben való hibakeresés (pl. játékvezető) nem elfogadható!

Azért a mérkőzés is folytatódott. A 80. percben Szilágyi Gábor végzett el egy szabadrúgást a vendég kaputól 22 méterre, és beadásból Gonda Miklós 8 méteres fejesét Vincze Zsolt szépen fölé ütötte.
Válaszul a másik oldalon Murányi Domonkos lépett ki a védők között egyedül tört kapura, de lövés helyett a túl oldalon őt kísérő csapattársához játszott, így oda lett a helyzet.
Zárásként még a 90. percben a csereként beállt Zakor Béla 30 méteres szép életerős szabadrúgását szedte ki a léc alól Pacsika Pál. Ilyen jelenetekből kellett volna több!!

Mérkőzés osztályzata:7

Összességében jó mérkőzés volt, bár hibák azért tarkították a játékot mindkét fél részéről. A hazaiak mezőnyben felvették a versenyt a 33 FC-vel, de kevesebb helyzetet dolgoztak ki és bizony a beszédben is élen jártak, míg a vendégek tették a dolgukat és a játékos edző Bóta Dávid irányítása mellett győztesen hagyták el a pályát. Jutalmuk az őszi harmadik hely!

Mérkőzés legjobbja a PestiFoci szerint Murányi Domonkos (33 FC) volt, aki ugyan gólt nem szerzett, de játékával folyamatosan lekötötte a védői figyelmét.