Továbbra is veretlen a BVSC a BLSZ2-ben

Írta: Szabó Miklós

bvsc rtk pestifoci

A BVSC magabiztos győzelmet aratott az RTK ellen, így a jövőheti TF elleni rangadót veretlenül várhatja.

BVSC - RTK 4-1

BLSZ2. 14. forduló

vezette: Lovász László (Czár Krisztián, Czene-Joó Ádám)

BVSC: Kleisz Gergely - Füzy Mátyás, Szabó Bence, Pápai, Péter, Bódizs Milán, Zováth János (79' Katzenbach roland), Hegybányai Bendegúz, Bükszegi Zoltán (87' Koszta János), Müller Rudolf, Sashegyi Krisztián (60' Jordáki Norbert), Dornai Norbert (74' Balogh Zoltán)

Vezetőedző: Balogh Ákos

RTK: Bíró Balázs - Kárpáti Richárd, André Béla, Villár Ádám (32' Borsos Zoltán, 70' Nagy Ádám), Móricz Dávid, Bogdalik Zoltán, Hegyi Áron, Gönczy gábor, Juhász Bence, Vágó Csaba, Kovács Erik

Vezetőező: Ubrankovics Mihály

Gyászszünettel kezdődött a mérkőzés a november 8-án tragikus körülmények között elhunyt Molnár István emlékére, aki az MTK gyúrója volt, játékos pályafutása idején az RTK csapatában is futballozott, és az RTK-Vasló veterán csapatának tagja volt.

Az első negyedóra végéig csak két lövést jegyezhettünk fel. Előbb a vendégek részéről Kovács Erik 16 méterről kapura tett labdáját védte Kleisz Gergely (RTK), majd a másik oldalon Hegybányai Bendegúz (BVSC) lőtt mellé egy helyzet után. Aztán az első negyedóra elteltével észrevehetően emelkedett a játék színvonala, intenzívebbé vált a meccs. Valamivel többet volt a labda a BVSC-nél, de az RTK állta a sarat. Sőt!...
A 29. percben Kovács Erik egy rosszul hazatett labdára lecsapott a bal oldalon, mindenkit lerázott magáról, majd 7 méterről bal külsővel laposan a bal alsóba gurított. 0-1

A zuglóiak ezután nagyobb erőket mozgósítottak, és a 36. percben meg is született az egyenlítés. Hegybányai Bendegúz indította a bal oldalon helyezkedő Bükszegi Zoltánt, ő átívelt a jobb oldalra az ott érkező Dornai Norberthez, aki egy igazítás után 6 méterről elemi erővel bombázott a léc alá.1-1

A félidő hátralévő részében nem tartogattak a meglepetést számunkra a csapatok, és helyzet nélkül vonultak pihenőre.

A második játékrész első említésre méltó eseménye az 57. perchez köthető. Egy gyors Juhász Bence- Kovács Erik-Juhász Bence kontra végén az utóbbi passzából Móricz Dávid (RTK) 8 méterről pördített fölé.

Két perc elteltével Hegybányai Bendegúz (BVSC) jobb oldali szögeltéből Sashegyi Krisztián 5 méterről fejelt a felső lécre.

A 66. percben megint a vendégek álltak közel a vezetés megszerzéséhez, ekkor Kovács Erik futott el a bal oldalon és begurításából Juhász Bence 7 méterről fölé vágta a labdát.

A másik oldal is közel került a gólhoz. A 69. percben Müller Rudolf szerzett meg egy labdát, majd Bükszegi Zoltánhoz játszott, aki elhúzott a bal oldalon, majd elgurított a kapus mellett is, de a gólba tartó labdáját az utolsó pillanatban még a gólvonal elől kivágták a védők.

Újabb 2 perccel később azonban már tehetetlennek bizonyultak az RTK védői. Bükszegi Zoltán kapott egy labdát Dornai Norberttől, és egy igazítás után 18 méterről ballal a bal felső sarokba bombázott.2-1

Az előnyt Balogh Zoltán négy perc múlva tovább növelte. A csereként beállt támadó, összeszedett egy labdát az RTK tizenhatosának előterében, majd egy kis állítgatás után ballal 17 méterről a jobb alsóba helyezett.3-1

A 90. percben a negyedik gólját is sikerült megszereznie a BVSC-nek. Egy gyors elfutás után Müller Rudolf 4 méterről a jobb alsóba passzolta a labdát. 4-1.

Mérkőzés osztályzata: 6
Eleinte partiban volt az RTK a BVSC-vel, és nem is utalt arra semmi, hogy ilyen meggyőző aeredménnyel nyer majd a zuglói csapat, a hazaiak győzelme ugyanakkor mindenképpen megérdemelt. A BVSC továbbra i veretlen a BLSZ2-ben.

Mérkőzés legjobbja a Pestifoci szerint Bükszegi Zoltán (BVSC) lett.
Szép gólt szerzett távolról, és játéka nagyban befolyásolta a végeredményt.