2-0-ról állt talpra a KISE a Szent Pál otthonában

Írta: Szabó Miklós

szpal kise pestifoci

A forduló előtt a dobogó második fokán álló Szent Pál várta vendégjátékra a negyedik helyezett KISE gárdáját. Mindkét fél - szerencsés esetben - egy győzelemmel akár az élre is ugorhatott volna, így tehát megvolt a tétje a tavayl még BLSZ1-es csapatok mérkőzésének.

Szent Pál Akadémia - KISE 2-2

BLSZ2. 10. forduló

A mérkőzés jegyzőkönyve: ITT

Ahogy egy nyíltsisakos mérkőzéshez illik, azonnal bele csaptak a közepébe a csapatok, és már a második percben megszerezték a vezetést a hazaiak. Vracaric Dániel beadását Kiss Benjámin egy igazítás után kapura lőtte, de Czeferner Richárd szögletre mentett. Cornides Krisztián szögletét Takács Gábriel 6 méterről a kapu bal oldalába fejelte. 1-0

A másik oldalon Hanyicska Henrik 22 méteres szabadrúgását fogta Simon Alex. Már az első negyed órához értünk ezen az élvezetes mérkőzésen, amikor Kiss Benjámin bal oldali begurítását Cornides Krisztián 15 méterről lőtte, de Czeferner Richárd ismételten csak vetődve tudott hárítani.

A 23. percben Cornides indítását Lengyel Máté jobbról adta középre és az ott érkező Vracaric Dániel 13 méteres lövését Czeferner szépen vetődve ütötte ki.
A következő percben egy nagy egyenlítési lehetőséget hagytak ki a vendégek. Turcsán Richárd léptette ki középen Szvetnik Ferencet, aki rövid labdavezetés után 10 méterről, szemben a kapussal lőhetett, de Simon Alex is a helyén volt és hárította a lövést.
Aztán a 33. percben tovább növelte előnyét a Szent Pál. Lengyel Máté jobb oldali beadását Kiss Benjámin egy átvétel és egy igazítás után 10 méterről a kapu közepébe lőtte. 2-0

A hajrában tovább tartott a gyors, élvezetes mezőnyjáték, de helyzetig csak a hazaiak jutottak el, amikor a lefújás előtt nem sokkal Vracaric Dániel kanalazott vissza egy labdát a KISE alapvonalán, de betett, pattogó labdáját Práder Gyula 3 méterről nem találta el rendesen.
Jó játékkal, megnyugtató előnnyel-, és fölénnyel mehetett szünetre a Szent Pál csapata, a KISE-nek pedig rendezni kellett sorait.
A második játékrész elején a magát összekapó KISE gyorsan kozmetikázta az eredményt. Az 50. percben Kong Setha Péter szabadrúgását Horváth Ákos Vince felfejelte és Turcsán Richárd 6 méterről a kapu bal sarkába lőtt. 2-1

A válasz sem váratott sokáig magára, mert 3 perc elteltével a roppant agilisen játszó Kiss Benjámin ívelt lengyel Máté elé a jobb oldalra, aki egy átvétel után 10 méterről lőtt, de Czeferner Richárd kapujából kilépve útját állta a labdának.

És a továbbiakban is folytatódott Czeferner Richárd parádés védéseinek sorozata. Egy perc elteltével Vracaric Dániel lövését ütötte ki szép mozdulattal, majd nem sokkal később Práder Gyula indításával Lengyel Máté lépett el védőitől, bevezette a labdát a tizenhatoson belülre, de 14 méteres lövését Czeferner hatástalanította.
A 63. percben pedig Takács Gábriel saját térfeléről indította Kiss Benjámint, aki egyedül maradva 15 méterről fölé lőtt.
Már majdnem kétségbe estek a nézők, hogy 10 perc telt el helyzet nélkül, amikor a vendégek gondoskodtak az izgalmakról. Turcsán Richárd beadását Kong Setha Péter szemben a kapussal lőtte kapura, de most Simon Alex hárította a lövést.

Az ellentámadás pedig a szokásos forgatókönyv szerint zajlott: Lengyel Máté lövését Czeferner Richárd vetődve fogta.
És ha már ennyi helyzet kialakult a kapuk előtt, de kimaradtak, akkor következett a 78. perc, amikor egy kiugratás után Kong Setha Péter lépett ki a védelemből, egyedül tört kapura, majd jobb külsővel elgurította a labdát a kapus mellett, de labdája a jobb kapufáról kipattant, vissza a mezőnybe épp Kong Setha elé, aki estében a hálóba kotorta. 2-2

Zárásként még egy kiállítást tartogatott a mérkőzés. A nem sokkal korábban csereként beállt Máté Levente hamar összegyűjtötte két sárgalapját, amit a 85.percben pirosra váltott és idő előtt kellett elhagyni a játékteret.

Mérkőzés osztályzata a PestiFoci szerint: 8
Minden tekintetben kielégítette a semleges nézők igényeit a mérkőzés, amely méltó volt a rangadó címre. A Szent Pál jobban játszott ellenfelénél, nagy tempót diktált, helyenként látványosan, szépen is játszott, de talán hamar hitték el, hogy megvan a mérkőzés, míg a KISE-t mindenképpen dicséret illeti azért, mert felvették a tempót, és nem adták fel a pontszerzés lehetőségét, még kétgólos hátrányban sem.

Mérkőzés legjobbja a Pestifoci szerint Czeferner Richárd lett.
A sok jó teljesítmény közül Czeferner Richárd (KISE) teljesítménye volt a legkiemelkedőbb, remekül védett, végig játékban tartotta együttesét, és minden tőle telhetőt megtett csapata pontszerzésért.